nefunkční přídavné topení

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
MirekMM
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 11.09.2009 13:20
Kontaktovat uživatele:

nefunkční přídavné topení

Příspěvek od MirekMM »

na VAGu Adresa 7D: Prídavné topení, Rídící jednotka SW: 1K0 963 235 E chyba 00361. Nic jsem k tomu tady nenašel. Nejdříve když jsem chtěl vymazat chybu tak mi VAG napsal, že nemám přístup. Druhý den s jednotkou už nekomunikuje vůbec. Je někde nějaká pojistka? Poradíte?

Kdy a jak přesně má fungovat to přídavné topení? Protože co to prdlo tak na vyhřátí auta potřebuji fakt dlouhou dobu. Ale je pravda, že ty teploty venku jsou dost nízko.

Díky

kocour
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 27.11.2009 13:38
Bydliště: Karlovy Vary

Re: nefunkční přídavné topení

Příspěvek od kocour »

Tak pojistka je 100A na přední straně E-Boxu(vedle baterie),jde od toho hodně tlustý červený kábl.Taky mi to netopí ale pojistka nebyla spálená.Hlásí na VAGu nefunkční topení PTC,je to ale docela drahá sranda-zkusím to vymontovat :? , je to vpravo vedle řidičovi nohy.Jinak fungovat to má i lehce nad nulou a podmínka je provoz na AUTO.Dej vědět jak si dopad.

MirekMM
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 11.09.2009 13:20
Kontaktovat uživatele:

Re: nefunkční přídavné topení

Příspěvek od MirekMM »

tak jsem sundal kryt pojistek vedle baterky a 1, žádnou 100A tam nemám a za 2, je tam asi 7 silných červených kabelů co vede pryč :-)

Nebylo by schéma el. nebo aspoň popis pojistek v autě? Díky

kocour
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 27.11.2009 13:38
Bydliště: Karlovy Vary

Re: nefunkční přídavné topení

Příspěvek od kocour »

Ty silný pojistky jsou hned vedle těch silných kabelů z boku E boxu .Nevypadají jako obyč.pojistky,jsou našrobovaný matkama. :idea:

MirekMM
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 11.09.2009 13:20
Kontaktovat uživatele:

Re: nefunkční přídavné topení

Příspěvek od MirekMM »

Aha :-) mrknu na to zítra za světla. I když si myslím že pojistka bude OK. Co si zjistil ty? Je tam ještě řídící jednotka. Spíš bych viděl problém v ní.

kocour
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 27.11.2009 13:38
Bydliště: Karlovy Vary

Re: nefunkční přídavné topení

Příspěvek od kocour »

Je to komplet topení včetně řídící jednotky ,jdou do toho 2 tlustodráty trvale napájené a dva ovládací hnědé slabé pravděpodobně CANBUS.http://volkswagen.msk.ru/forum/index.ph ... 4&t=119238

MirekMM
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 11.09.2009 13:20
Kontaktovat uživatele:

Re: nefunkční přídavné topení

Příspěvek od MirekMM »

Takže jak jsem předpokládal, všechny pojistky OK. Zkusím se ještě jednou napojit jestli se na tu řídící jednotku topení nedostanu. Prolezl jsem forum a obecně o problémech s tímto příhřevem tady není skoro nic. To to všem funguje jak má?

MirekMM
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 11.09.2009 13:20
Kontaktovat uživatele:

Re: nefunkční přídavné topení

Příspěvek od MirekMM »

Přes VAG načtená chyba 00361, při pokusu o vymazání - Požadavek na smazání závad nebyl akceptován řídící jednotkou. Kontaktujte AutoComSoft s.r.o.

Co s tím?

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14721
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: nefunkční přídavné topení

Příspěvek od tornado1 »

dneska se mi to samé stalo na OII - podle mně odešla spirála..
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

kocour
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 27.11.2009 13:38
Bydliště: Karlovy Vary

Re: nefunkční přídavné topení

Příspěvek od kocour »

No dneska jsem to topení vyndal,sundal plastový kryt řídící jednotky,očuchal, pokoukal a je to jako nový, žádná spálenina.I ten topný element vypadá v pořádku -zkusil jsem ho napájet a trochu se ohřál.Ale stejně to nemaká.Takže ještě jedna malá šance je zjistit kde jsou napojeny pod palubkou ty drátky CANBUS a promasírovat je.A jinak to asi vzdávám -koupím si teplou bundu :idea:

MirekMM
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 11.09.2009 13:20
Kontaktovat uživatele:

Re: nefunkční přídavné topení

Příspěvek od MirekMM »

teda ty si užíváš :-) já zjistil že podle VAG mi to funguje. V logu je chyba, nejde ji smazat ale PTC jede. Byl tam odběr proudu atd. Ještě jsem zkusil odpojit na půl hoďky baterku - jestli se to nesmázne. Pak mi začal zlobit kabel tak nevím jestli pomohlo :-) hned jak paskal dodá opravený kabel zjistím. Dám vědět.

Uživatelský avatar
tdi130kw
Řidič
Řidič
Příspěvky: 183
Registrován: 16.03.2009 23:39

Re: nefunkční přídavné topení

Příspěvek od tdi130kw »

Tak mam ten samej problem pridavne topeni nejde.A chyba nejde smazat. Požadavek na smazání závad nebyl akceptován řídící jednotkou.

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14721
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: nefunkční přídavné topení

Příspěvek od tornado1 »

vyměnit PTC... dělal jsem to ted na OII a bez problémů funguje..
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

miskoos
Řidič
Řidič
Příspěvky: 145
Registrován: 17.04.2008 17:38
Bydliště: Poprad/Brno

Re: nefunkční přídavné topení

Příspěvek od miskoos »

Kluci mam tu jedno PTC z passatu zohnal som dve sebe do altei tak jedno necham je funkcne. Cislo 1KO 963 235F

djniki
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 09.05.2009 08:33
Bydliště: Kraslice

Re: nefunkční přídavné topení

Příspěvek od djniki »

Zdravim, ten samý problém.
1 Fault Found:

00361 - topne teleso pro pomocne topeni (Z35)
014 - defekt
Neděle,03,Červen,2012,16:50:17:10074

Chyba nejde smazat. Udělal jsem foto těch pojistek.
Přílohy
DSC00048.jpg
DSC00049.jpg
DSC00050.jpg
Passa B5 1.9 TDI 85kw
Golf IV 1.4 16V 55kw

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“