BRZDY, ABS: svítí ABS i po výměně snímačů

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
--viki-
Řidič
Řidič
Příspěvky: 155
Registrován: 08.11.2009 11:01
Bydliště: brno

Re: BRZDY, ABS: svítí ABS i po výměně snímačů

Příspěvek od --viki- »

tak již zhruba vím kolega mě blbě zapojil zasuvku ,,vysledek zpečená kabeláž u pojistek u brzdového pedálu a vzadu u světel víc nevim dál si netrofnu do toho lézt,,schodou oklností mě odešlo čidlo abs praví přední kolo :evil:

Uživatelský avatar
--viki-
Řidič
Řidič
Příspěvky: 155
Registrován: 08.11.2009 11:01
Bydliště: brno

Re: BRZDY, ABS: svítí ABS i po výměně snímačů

Příspěvek od --viki- »

už to mám kompletně nová kabeláž od brzdového pedálu včetně toho snímače na pedálu nevím jak se tomu nadává problém vznikl jak jsem řekl bud v te zásuvce a nebo prvé zadní světlo skrat káble byly shořeny až do jednotky v jednotce taky bylo něco shořený dík za pomoc

alhakla
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 07.04.2010 21:32
Bydliště: Muranska Dlha Luka
Kontaktovat uživatele:

Re: BRZDY, ABS: svítí ABS i po výměně snímačů

Příspěvek od alhakla »

Zdravim pani,
jedneho dna mi zacala svietit kontrolka ABS, a ked som sa pohol a siel rychlejsie ako 20km/h tak sa pridala kontrolka ESP.
Na druhy den rano sa nic nedialo, az poobede po nastartovani a rozbehu zase otravovali kontrolky.
Siel som na diagnostiku tam sme nasli sporadicku chybu mechanicku na lavom prednom cidle. Vybral som von cidlo, spojky na kably som otvoril, prestriekal kontaktolom, meraci kruzok na oske je cisty a neporuseny, zlozil a problem pretrvava. skusili sme druhe cidlo a robi to to iste. Ked skusam prudke brzdenie na trave alebo prachu tak vidno (pozera kolega co stoji vonku) aj citit ze abs reaguje normalne. skusili sme diagnostiku za jazdy a zistili sme, ze ten snimac neudava take iste hodnoty (hodnoty sa menia) ako ostatne 3 snimace pri rozbiehani, ale ked sa prekroci rychlost cca 40km/h, tak zrazu su tie hodnoty take ako na ostatnych snimacoch. Este okrem toho som si vsimol, ze sa parkrat stalo, ze som sa rozbiehal, a ked som pozrel na tachometer tak mi nepasovala ukazana rychlost s rychlostou, ktoru by som mal mat pri danom rychlostnom stupni a danych otackach - ale potom to zrazu skocilo na "spravnu" rychlost a uz to islo dobre. Dal som si tu namahu a dostal som sa k RJ ABS, ale tam sa tvari na vonok vsetko v poriadku.
Otazky: Snimace su pripojene priamo na RJ ABS, alebo sa stretavaju niekde pod volantom a tak idu k RJ? V com by mohol byt problem? RJ ABS konci? Ma niekto el. zapojenie ABS, pripadne konektora na RJ ABS, zeby som skusil premerat kabel od snimaca?

Uživatelský avatar
--viki-
Řidič
Řidič
Příspěvky: 155
Registrován: 08.11.2009 11:01
Bydliště: brno

Re: BRZDY, ABS: svítí ABS i po výměně snímačů

Příspěvek od --viki- »

kabl řidicí jednotka

Uživatelský avatar
Lolik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 272
Registrován: 02.12.2009 18:25
Bydliště: Třebíč - Znojmo - Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: BRZDY, ABS: svítí ABS i po výměně snímačů

Příspěvek od Lolik »

Tak dnes jsem vyměnil čidlo od levého zadního kola a kontrolka na ABS zhasla až po druhém výmazu chyb pomocí VAGu. Od té doby se to zatím nerozsvítilo. Až zaprší tak to odzkouším na mokré trávě zda ABS funguje jak má. :tit:
Moje autíííí - http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?p=1876442#p1876442
Prodám doklady od bržděného přívěsu O2 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?p=2363012#p2363012" onclick="window.open(this.href);return false;

alhakla
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 07.04.2010 21:32
Bydliště: Muranska Dlha Luka
Kontaktovat uživatele:

Re: BRZDY, ABS: svítí ABS i po výměně snímačů

Příspěvek od alhakla »

--viki- píše:kabl řidicí jednotka
hmm, a nejake ocislovanie toho konektora, alebo el. schema zapojenia ABS aj so snimacmi?
Vyzera to tak, ze budem musiet hladat, ktory kablik ide od toho konektora v lavom prednom blatniku na ktore piny toho 47 pinoveho konektora RJ :?

Uživatelský avatar
RamuSAG
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 298
Registrován: 04.09.2010 21:48
Bydliště: Praha-Žižkov

Re: BRZDY, ABS: svítí ABS i po výměně snímačů

Příspěvek od RamuSAG »

Asi před měsícem mi po nastartování zůstala svítit kontrolka ABS+ruční brzda, při cestě z práce asi 50 km jsem zjistil, že mi také nejde ventilátor topení na všech 4 polohách, stěrače a ostřikovače. Jinak vše ostatní bez problémů. V servisu říkali, no jo čidlo, rozpojili a zase zapojili konektor v levém podběhu, to potřebuje vyčistit nebo vyměnit čidlo, nicméně při zkušební jízdě kontrolky zhasly a ventilátor i stěrače a ostřikovače začaly fungovat normálně. Po čtrnácti dnech se celý problém opakoval, ale tentokrát za jízdy, rozsvítily se kontrolky a přestaly fungovat ventil.+stěrače. Dal jsem šarika do jiného servisu a na VAGu zjistili, že nevidí ŘJ, že jsou patrně bez napětí. Poruchu způsobil špatný spoj (přívod proudu) na patici relé č.18, který se nachází zezadu pojistkové a releové sady. Ten způsoboval přechodový odpor a tedy podpětí pro relé č.18, které jiskřilo a napálilo si kontakt natolik, že přestalo proud převádět. Tohle relé přivádí proud pro pojistky č.3,4,5 a 6, které byly bez napětí a napájí ŘJ a spotřebiče, tedy ventil.,stěrače a ostřikovače. Po opravě spoje a výměně relé funguje vše normálně. Vymontované relé jsem rozebral a má skutečně vypalený spínací kontakt. Ještě něco, šarici vyrobení na přelomu roků 97 a 98 mají dva druhy pojistkových a releových sad. Je tedy nutné vědět, kterou je autíčko vybaveno. Já mám úplně tu nejstarší. Tomuto odpovídají i uvedená čísla poj.a relé. Jinak mohu pro pražské vřele doporučit servis Automont na Praze 9,
http://www.automont.cz" onclick="window.open(this.href);return false;, spadající do sítě tzv. nezávislých servisů.



VW Sharan I 1,9 TDI CL 66kW 1997
VW Sharan I 1,9 TDI CL 1997 66kW EGR OFF

Petr9753
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 23.06.2009 19:35

Re: BRZDY, ABS: svítí ABS i po výměně snímačů

Příspěvek od Petr9753 »

Ahoj chlapci, mám na Vás prosbu. Minulý týden se mě rozvítila kontrolka ABS a ručky. Projevovalo se to slabým blikáním ABS, když jsem jel po kostkách začalo zhasínat, poté na rovině se opět rozsvítilo.Mám Sharana r.v.1999 tdi, po napíchnutí na Vagu nekomunikuje, vůbec se nedostanu do jednotky ABS. Myslím, že se jedná o nějaký studeňák. Prolezl jsem pojistky na ABS vše ok. Kontrola relé také vše ok. Kde najdu řídící jednotku ABS, abych změřil jestli tam je nap.napětí ??? Je za baterií ???
Děkuji

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: BRZDY, ABS: svítí ABS i po výměně snímačů

Příspěvek od abeljozef »

RJ je priamo sucastou ABS.

Uživatelský avatar
Kva16V
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: BRZDY, ABS: svítí ABS i po výměně snímačů

Příspěvek od Kva16V »

Cau Sagisti mam problem s abs,nejprve mi cas od casu zacala svitit kontrolka abs tak ponapichnuti na vag bylo hlaseno spatne cidlo ,tak jsem koupil nove a vymenil ho
na nejakou dobu byl klid ale asi po 2 dnech zacala kontrolka zase svitit (na vag hlasilo opet spatne cidla ale i druhe (obe predni)) a k tomu mi zacala svitit i kontrolka brzd,kdyz nastartuju tak se mi rosviti abs a kdyz se rozjedu tak zacne i brzd. nevite nekdo kde by mohla byt zavada nebo nestalo se to nekomu? podotykam ze cisteni kontaktu mam za sebou dekuju
Kva16v - Elektrikářske práce
ICQ-346207517
TEL-774224354

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: BRZDY, ABS: svítí ABS i po výměně snímačů

Příspěvek od smolda »

Přispěju i já svojí troškou....
Teď v zimě, když jsou silnice dobře nasolený a tudíž voda má vyšší vodivost (díky soli) se mi dost často objevovala závada ABS.
Řešení: Postupně rozebrat konektory v podběhu, na vyčištění konektorů používám spray na čištění brzd (protože ho mám k dispozici), po odpaření zbytků čističe brzd prostříkat sprayem na kontakty a než zase konektory spojím, prostříkat silikonovým olejem, který kontakty zakonzervuje. No a je klid, za celou zimu už se závada způsobená "zkratem" slanou vodou neprojeví... Zcela určitě by se místo silikonového oleje dala použít vazelína LUKOSAN - normálně jí nacpat do konektoru, aby voda neměla šanci se do konektoru dostat.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
DAVELVR6
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 16.02.2009 09:56
Bydliště: Žďársko Vysočina

Re: BRZDY, ABS: svítí ABS i po výměně snímačů

Příspěvek od DAVELVR6 »

Co poradíte na chybu 01276 - Hydraulicke cerpadlo ABS (V64) - 16-00 - signal mimo toleranci? Snímače ok, zkoušel jsem test akčních členů,ale moje 304 to nemá :( .Jde to i jinak? (Je to Alhambra Tdi I.) Dik D

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: BRZDY, ABS: svítí ABS i po výměně snímačů

Příspěvek od smolda »

Máš SZ, třeba ti to pomůže...
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
ifos.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1355
Registrován: 19.04.2008 07:17
Bydliště: Isergebirge, Sudeten

Re: BRZDY, ABS: svítí ABS i po výměně snímačů

Příspěvek od ifos.cz »

Cas od casu mi prestane jet ABS, vetsinou v takovejch breckovitejch srackach. Na pravem kole mam ten pasek s dirama co to snima uz docela poskozeny a pokrouceny, takze je to nejspis tim. Ale to me zas tolik netrapi, umim jezdit i bez ABS. Ale docela rad bych vedel, kdy funguje a kdy ne. Myslel jsem si, ze kontrolka ABS je vypalena, protoze se mi nikdy nerosvitila, ani po zapnuti klicku s ostatnimi kontrolkami. Ale dnes rano , jeste potme, mi ABS nesla (coz me prekvapilo, kdyz to vytahnu z garaze, tak to dodnes myslim vzdy jelo, prestavalo to az nekdy po nejakych jizdach a nekdy zas fungovalo furt) a vsiml jsem si v te tme, ze se po zapnuti klicku ta kontrolka precejen rosviti, ale tak kraticce, ze jsem to nikdy predtim nepostrehl (za svetla bych ani nemel sanci). Po nastartovani uz se vubec nerosviti at uz ABS funguje nebo ne. Nenapada prosim nekoho co s tim muzu mit?
Obrázek Alhambra 2.0i SXE . Sport eXtra Edition Obrázek
Benzínový motor ADY - 85 kW ( 115 vraníků ) December 1996
_________________

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: BRZDY, ABS: svítí ABS i po výměně snímačů

Příspěvek od smolda »

No to že se ti rozsvítí po otočení klíčku a po nastartování zhasne je jev zcela normální. Dokonce zhasne, když jenom otočíš klíčkem ale nestartuješ - za pár vteřin zhasne kontrolka ABS sama...
No a co s tím ABS? nejjednodušší je vyzkoušet to někde na kluzkém povrchu. Pokud ABS funguje, poznáš to zcela určitě na brzdovým pedálu. Takže trénuj...
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“