velká spotřeba?co muže být přičinou?

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
cernohousmartin
Pilot
Pilot
Příspěvky: 758
Registrován: 22.01.2009 23:59
Kontaktovat uživatele:

velká spotřeba?co muže být přičinou?

Příspěvek od cernohousmartin »

ahoj všem.nedávno jsem se stal majitelem Passata B5,5 2.8V6 4motion,manuál.Podle toho co jsem tu tak pročital by měl být spotřeba kolem těch 10 litru při kombinovaným provozu a normální plynulé jízdě.Já se ale nemohu dostat pod 11l i když jezdím velmi slušně a s citem,neřídím se pal.pc,ale počítal sem to podle ujeté vzdálenosti na plnou nádrž.Na autě jsou zimáky 205/55 R16.Zajímá mě jestli je ta spotřeba OK nebo na co se mam zaměřit.Lambda,váha vzduchu?

Uživatelský avatar
Flico
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1634
Registrován: 26.10.2008 09:55
Bydliště: Divokej západ u Plzně

Re: velká spotřeba?co muže být přičinou?

Příspěvek od Flico »

cernohousmartin píše:ahoj všem.nedávno jsem se stal majitelem Passata B5,5 2.8V6 4motion,manuál.Podle toho co jsem tu tak pročital by měl být spotřeba kolem těch 10 litru při kombinovaným provozu a normální plynulé jízdě.Já se ale nemohu dostat pod 11l i když jezdím velmi slušně a s citem,neřídím se pal.pc,ale počítal sem to podle ujeté vzdálenosti na plnou nádrž.Na autě jsou zimáky 205/55 R16.Zajímá mě jestli je ta spotřeba OK nebo na co se mam zaměřit.Lambda,váha vzduchu?
u 4x4 v tyhle motorizaci bych v tomhle pocasi ani mensi spotrebu necekal :wink: ale asi bych zacal kontrolou lambdy a nema 2.8 nahodou na kazdym laufu jednu ? a mozna taky termostat kdyby byl motor chladnejsi nez provozni teplota taky zere vic a dalsi vec je jaky trasy se s tim jezdi jestli delsi nebo popojizdky

Uživatelský avatar
cernohousmartin
Pilot
Pilot
Příspěvky: 758
Registrován: 22.01.2009 23:59
Kontaktovat uživatele:

Re: velká spotřeba?co muže být přičinou?

Příspěvek od cernohousmartin »

takže ta teplota mě hapruje,ale nejspíš jen ba budíkách a myslim že to bude jen nějakou kostrou na čidle pro budík,protože někdy ukazuje normálně přesně na prostředku,pak z ničeho nic spadne na nulu,za chvíli zas na těch 90,obě čidla vyměněny.Teplotní čidlo na řízení motoru ale nejspíš funguje normálně,protože když je motor studený tak si drží volnoběh asi tak 1200 ot,po chvíli to spadne na normální hodnotu(z toho soudím že je to v cajku).Jinak s tím jezdím couračky,ale ne po městě,takže nastartuji,jednu 6km,chcípnu,za hodku přijdu a jedu zas kousek.Prostě se asi pořádně neohřeje.Dá se nějak kdyžtak poznat kdyby byla třeba špatná lambda?třeba na diagnostice?

Uživatelský avatar
cernohousmartin
Pilot
Pilot
Příspěvky: 758
Registrován: 22.01.2009 23:59
Kontaktovat uživatele:

Re: velká spotřeba?co muže být přičinou?

Příspěvek od cernohousmartin »

jo a lamby jsou dvě před katem

Uživatelský avatar
Flico
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1634
Registrován: 26.10.2008 09:55
Bydliště: Divokej západ u Plzně

Re: velká spotřeba?co muže být přičinou?

Příspěvek od Flico »

cernohousmartin píše:jo a lamby jsou dvě před katem
no tak to bych videl tu spotrebu na ty couracky, pac kdyby byla lambda ko tak by si vzal 100pro vic jinak lambda jde namerit ale nevim jaky ma mit hodnoty nemam VAG, mozna jeste udelat zakladni nastaveni klapky a nebo kouknout jestli neni dira ve vejfuku

Uživatelský avatar
cernohousmartin
Pilot
Pilot
Příspěvky: 758
Registrován: 22.01.2009 23:59
Kontaktovat uživatele:

Re: velká spotřeba?co muže být přičinou?

Příspěvek od cernohousmartin »

dobrá,zítra zajedu na diag a uvidím,ale asi je ta spotřeba fakt normál,jen mě zarazilo že tu každý píše jak stímhle motorem jezdí do deseti a tak podobně...

Uživatelský avatar
Flico
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1634
Registrován: 26.10.2008 09:55
Bydliště: Divokej západ u Plzně

Re: velká spotřeba?co muže být přičinou?

Příspěvek od Flico »

cernohousmartin píše:dobrá,zítra zajedu na diag a uvidím,ale asi je ta spotřeba fakt normál,jen mě zarazilo že tu každý píše jak stímhle motorem jezdí do deseti a tak podobně...
taky bych to nehrotil taky je rozdim mezi predohrabkou a ctyrkolou ta ma vzdycky o trochu vetsi spotrebu a jestli mas jeste automat tak to bych bral jako paradni spotrebu v tomhle pocasi na takovyhle autiko :wink:

Uživatelský avatar
cernohousmartin
Pilot
Pilot
Příspěvky: 758
Registrován: 22.01.2009 23:59
Kontaktovat uživatele:

Re: velká spotřeba?co muže být přičinou?

Příspěvek od cernohousmartin »

mam manualek...jinak nevíš jestli se dá někde proklepnout VIN kod?

Uživatelský avatar
Flico
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1634
Registrován: 26.10.2008 09:55
Bydliště: Divokej západ u Plzně

Re: velká spotřeba?co muže být přičinou?

Příspěvek od Flico »

cernohousmartin píše:mam manualek...jinak nevíš jestli se dá někde proklepnout VIN kod?
resi se to tu porad dokola, zkus hledat v pokecu neco jde zjistit v etce jinak asi nekde ve VW a nebo pres http://www.zkontrolujsiauto.cz/ ale to stoji 500,-

IvoR
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 08.11.2010 18:25

Re: velká spotřeba?co muže být přičinou?

Příspěvek od IvoR »

Ahoj,spotřebu podle toho co uvádíš máš úplně v pohodě.Couračky typu 6km ještě v tomhle počasí,kdy si určitě neodpustíš nějaký ten driftík :D (možná) 11L-15L/100km je normál.já mám B5 syncro-tiptronic do deseti se vejdu předpisovou jízdou,ale tak 20km a výš.Standart po městě a mimo je 11-14L/100km a záleží jak využíváš pohonu 4x4 :mrgreen: S tou teplotou bych ale něco dělal,měla by se ustálit na 90 a držet.Sám jsem s tím měl problém,že ručička si dělala co chtěla.nový termostat čidlo a je klid.

Uživatelský avatar
cernohousmartin
Pilot
Pilot
Příspěvky: 758
Registrován: 22.01.2009 23:59
Kontaktovat uživatele:

Re: velká spotřeba?co muže být přičinou?

Příspěvek od cernohousmartin »

bohužel já mam ale nový termostat a čidlo a pořád blbne...kouknu přes vag jaká je skutečná teplota,myslim že je tam jen někde špatný kontakt

IvoR
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 08.11.2010 18:25

Re: velká spotřeba?co muže být přičinou?

Příspěvek od IvoR »

To je divné,ale i nové může být vadné :( .zkus vag a budeš snad chytřejší.Nedovedu si představit že by byla někde špatná kostra u budíků-pokud se v tom někdo nehrabal.Jak to budeš mít vyřešeno tak písni,ať jsme chytřejší 8)

Uživatelský avatar
sss601
Pilot
Pilot
Příspěvky: 723
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: velká spotřeba?co muže být přičinou?

Příspěvek od sss601 »

hele tva spotreba je v poho ja jezdim v kuse 160km a jedu za 8,9 ale to jedu fakt na pohodu a to mam automat po meste jak kdy kdyz je to studeny tak mi ukazuje 35 a pak pada a mesto mam tak 11-14 fakt 6km neni vzdalenost chce to delsi trasy a dobre lambdy a benzin ja ted natankoval u globusu ultra 95 a zatim parada na 1/4 nadrze jsem ujel 272km normalne to mam na 160km je pravda ze jsem jel v kolonach 70km/h asi 60km a to byla spotreba za 6,5-7,5 dle pc pockam az dotankuji a propocitam to presne

Uživatelský avatar
cernohousmartin
Pilot
Pilot
Příspěvky: 758
Registrován: 22.01.2009 23:59
Kontaktovat uživatele:

Re: velká spotřeba?co muže být přičinou?

Příspěvek od cernohousmartin »

kdyby byl ale špatný třeba termostat tak by to klouně netopilo ne?i když je ručička spadlá tak to topí krásně,z toho usuzuju že ten termostat je snad dobrej...no uvidim až podle vagu...

IvoR
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 08.11.2010 18:25

Re: velká spotřeba?co muže být přičinou?

Příspěvek od IvoR »

Mně to topilo i s špatným termostatem,vodu ti to nahřeje..Záleží kdy se ti kousne,někdy otevře někdy ne.Psal si že ho máš nový,nebo si myslíš že je dobrý :?: Mně se do výměny taky nechtělo,jeto mrška schovaná :evil: ale pomohlo to.

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“