KLIMA: výměna klimatronicu za jiný s jiným číslem.

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
MILDA1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 20.03.2009 13:14
Bydliště: JESENICKO - s.morava

KLIMA: výměna klimatronicu za jiný s jiným číslem.

Příspěvek od MILDA1 »

Nevíte náhodou někdo jaké druhy klimatroniku se dají mezi sebou zaměnit. Mam SEAT ALHAMBRA rv. 01 a mam klimu z číslem 7M7907040A vím že to číslo je u všech stejné ale jedná se mi o to poslední písmeno. Na netu jsem našel hromadu klimatroniku z ruznýmy písmeny ale z písmenem A ani jedno. A tak bych potřeboval poradit z čím se to dá zaměnit abych něco nezničil a aby všechno fachčilo. předem dík

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: KLIMATRONIK

Příspěvek od abeljozef »

Zalezi na roku vyroby. Pri novsich treba nastavovat pritomnost alebo nepritomnost F129.

Taktiez sa nastavuje typ skiel v aute a ci je to jedno alebo dvojvyparnikova.

Uživatelský avatar
MILDA1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 20.03.2009 13:14
Bydliště: JESENICKO - s.morava

Re: KLIMATRONIK - Vyměna klimatroniku za jiný s jiným číslem.

Příspěvek od MILDA1 »

Omlouvám se ale jsem takoví domácí kutil samouk a nevím co znamená F129 a jak to myslíte z tím nastavení skel zkuste to ještě jednou ale víc polopaticky. jo a podle všeho bych měl mít tu dvou výparníkovou. r.v 2000/11 model-2001

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5720
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: KLIMATRONIK - Vyměna klimatroniku za jiný s jiným číslem.

Příspěvek od michall »

Dá se nastavit jestli máš zatmavená okna nebo čirá, dvouvýparníková=dvouzónová=máš na stropě výdechy od klimy a masívnější obložení levého zadního sloupku a nedá se otevírat levé "ucho". F129 je tlakový spínač (přesněji popíše Abeljozef).
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
MILDA1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 20.03.2009 13:14
Bydliště: JESENICKO - s.morava

Re: KLIMATRONIK - Vyměna klimatroniku za jiný s jiným číslem.

Příspěvek od MILDA1 »

okna mám mírně stmavená a dvouvýparníkovou teda nemám protože na stropě žádné výdechy nemám sloupky mám oba stejné a jestli jsi myslel tím uchem ty uplně zadní -boční okna tak ty mi jdou otevřít obě ale pořád jsem se nedozvěděl za jaký typ-koncové písmeno, to jde zaměnit

Uživatelský avatar
Auto1
Závodník
Závodník
Příspěvky: 509
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Opava city
Kontaktovat uživatele:

Re: KLIMATRONIK - Vyměna klimatroniku za jiný s jiným číslem.

Příspěvek od Auto1 »

Otázku kompatibility a nekompatibility jednotlivých klimatroniců musím z důvodů neznalosti ponechat nezodpovězenou,ale na alhambřeII jsem už toto prováděl,měnil jsem to za druhý díl s jiným číslem,a normálně to funguje,akorát v tom vánočním shonu si uvědom,že se dělá zelený modrý a červený display... nejlepší je to vyzkoušet.
IMPORT A PRODEJ AUT: http://www.1auto.tk" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
MILDA1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 20.03.2009 13:14
Bydliště: JESENICKO - s.morava

Re: KLIMATRONIK - Vyměna klimatroniku za jiný s jiným číslem.

Příspěvek od MILDA1 »

Já mám displej červený ale co je duležitější mam strach abych při zkoušce něco nespálil nebo nedej bože nějak posral Ř.jednotku.

Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: KLIMATRONIK - Vyměna klimatroniku za jiný s jiným číslem

Příspěvek od widle »

dá se zaměnit klimatronik 7M0907040 AP za BC?
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

Uživatelský avatar
Auto1
Závodník
Závodník
Příspěvky: 509
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Opava city
Kontaktovat uživatele:

Re: KLIMATRONIK - Vyměna klimatroniku za jiný s jiným číslem

Příspěvek od Auto1 »

Auto1 píše:měnil jsem to za druhý díl s jiným číslem,a normálně to funguje
Ještě dodám,že dle typu skel (bílá/zelená/šedá) a dle počtu výměníků (1/2) se liší kódování v klimatronicu a nyní jen zbývá,aby někdo uvedl,jak a kdy se má jednotlivé kódování uplatnit.
IMPORT A PRODEJ AUT: http://www.1auto.tk" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
bodyvlk
Závodník
Závodník
Příspěvky: 514
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: východní čechy

Re: KLIMATRONIK - Vyměna klimatroniku za jiný s jiným číslem

Příspěvek od bodyvlk »

Taky bych bral, kdyby někdo zkušený to tady mohl rozvést. Sám jsem si měnil jednotku klimatronicu za jinou, která má i ovládání větráku vzadu. Nemám ale dvouvýparníkové auto, jenom jedno. Klimatronic byl z benzínového. Nastavil jsem si na kódování diesel, ale přijde mi, že při chlazení mi moc nejde větrák. Ta starší jednotka chladila lépe. Třeba bych měl ještě něco nastavit, ale nevím co.

jiskrabk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 07.08.2011 09:51

KLIMA: Climatronik: řídící jednotka klimatizace

Příspěvek od jiskrabk »

Ahoj,

omlouvám se pokud se to tu řešilo, ale nepodařilos se mi to najít.
Máme GI 2.3 1998 s automatickou klimou. VAG píše chybu řídící jednotky klimatizace.

našel jsem na netu tento díl: http://autodily.mjauto.cz/ford/galaxy-w ... 21591.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Pro kontrolu nefunkčnosti bych ji zkusil vyměnit z druhé Galaxy (sice GII 2002, ale co jsem se díval tak by to měl být stejný díl)

Dotaz je zda pokud je vadná a chci ji vyměnit zda je to ono co jsem našel a hlavně kde je umístěná?

Díky
Ford Galaxy 1,9 TDi PD 85KW 2002

jiskrabk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 07.08.2011 09:51

Re: KLIMA: Climatronik: řídící jednotka klimatizace

Příspěvek od jiskrabk »

jiskrabk píše:Ahoj,

omlouvám se pokud se to tu řešilo, ale nepodařilos se mi to najít.
Máme GI 2.3 1998 s automatickou klimou. VAG píše chybu řídící jednotky klimatizace.

našel jsem na netu tento díl: http://autodily.mjauto.cz/ford/galaxy-w ... 21591.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Pro kontrolu nefunkčnosti bych ji zkusil vyměnit z druhé Galaxy (sice GII 2002, ale co jsem se díval tak by to měl být stejný díl)

Dotaz je zda pokud je vadná a chci ji vyměnit zda je to ono co jsem našel a hlavně kde je umístěná?

Díky
Nikdo neví nebo neporadí?
Našel by se případně někdo poblíž Brna (nebo i dál pokud to bude rozumné na dojezd a ne až do jižních čech :)), kdo by uměl diagnostikovat co přesně je špatně, ideálně kdyby měl na výměnu jinou (klidně použitou) jednotku za rozumný peníz?
Ford Galaxy 1,9 TDi PD 85KW 2002

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5720
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: KLIMA: výměna klimatronicu za jiný s jiným číslem.

Příspěvek od michall »

To je ale ovládání motoru větráku, nikoli ŘJ klimatizace. Mělo by to být někde u ventilátoru těmi hroty v proudu vzduchu.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

hermina
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 02.12.2012 19:39
Bydliště: Brno

Re: KLIMA: výměna klimatronicu za jiný s jiným číslem.

Příspěvek od hermina »

Ahoj, chci se zeptat na možnost záměny klimatroniku 7M3 907 040 A za E. Měl jsem to v servisu, kde to fyzicky vyměnili a prý i nakódovali, ale "zadek" prostě nejel, klimatronik ale nebliká. Mechanik se samozřejmě divil, jako že klima funguje, tak co chcu... a pak z něj vylezlo, že to vlastně nikdy nedělal... Tak jsem dal původní. Bohužel jsem se k řešení znovu odhodlal až teď, kdy je spíš sezóna bufíků:) Přesto, někdo znalý a ochotný v Brně, případně na trase do Jihlavy a okolí by se nenašel?
Škoda Felicia 1,3 MPI; Škoda Octavia 2,0i SLX; VW Sharan II 1,9TDI Obrázek

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14719
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: KLIMA: výměna klimatronicu za jiný s jiným číslem.

Příspěvek od tornado1 »

Humpolec není problém se na to podívat
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“