Spotreba uvadena palubnim pocitacem X realita

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
keik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 12.12.2010 10:29
Bydliště: Havirov

Spotreba uvadena palubnim pocitacem X realita

Příspěvek od keik »

Zdravim

Myslite ze se muze listit realna spotreba od udaju na palubnim pocitaci o treba vice nez 1 litr?! Mame passat B5 1.6, dlouhodobou spotrebu podle pocitace (bylo tam neco pres 2000km) uvadena 8,1l/100 coz si myslim ze oka, ale kdyz to pocitam realne, tak pri nabrani do plna + jeste tam neco bylo v rezerve, nabral jsem temer 50 litru, a ujel na to nece malo pres 500 km, coz by znamenalo +-10l/100km. Je v tom nejaky hacek?!

Druhy dotaz trosku mozna s tim spojeny:

Teplota motoru mi pri jizde ted behem zimy i po 50km nestoupne behem jizdy na 90 stupnu, kdyz treba zastavim na benzince vypnu motor, natankuju, znova nastartuju tak z hodnoty +- 75 stupnu behem jizdy, je razem 90 stupnu, a zase behem kilometru to klesa na na tech +- 75. Neco z termostatem ci tak neco?! ma to vliv na spotrebu?!

Diky...

Uživatelský avatar
vencacik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 09.05.2010 17:59

Re: Spotreba uvadena palubnim pocitacem X realita

Příspěvek od vencacik »

keik píše:
Druhy dotaz trosku mozna s tim spojeny:

Teplota motoru mi pri jizde ted behem zimy i po 50km nestoupne behem jizdy na 90 stupnu, kdyz treba zastavim na benzince vypnu motor, natankuju, znova nastartuju tak z hodnoty +- 75 stupnu behem jizdy, je razem 90 stupnu, a zase behem kilometru to klesa na na tech +- 75. Neco z termostatem ci tak neco?! ma to vliv na spotrebu?!

Diky...

Neotvira ti termostat ==> musis ho vymenit. Investice max. 300 Kč.

keik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 12.12.2010 10:29
Bydliště: Havirov

Re: Spotreba uvadena palubnim pocitacem X realita

Příspěvek od keik »

vencacik píše:
keik píše:
Druhy dotaz trosku mozna s tim spojeny:

Teplota motoru mi pri jizde ted behem zimy i po 50km nestoupne behem jizdy na 90 stupnu, kdyz treba zastavim na benzince vypnu motor, natankuju, znova nastartuju tak z hodnoty +- 75 stupnu behem jizdy, je razem 90 stupnu, a zase behem kilometru to klesa na na tech +- 75. Neco z termostatem ci tak neco?! ma to vliv na spotrebu?!

Diky...

Neotvira ti termostat ==> musis ho vymenit. Investice max. 300 Kč.

Oka...diky...jestli jeste muzu...uz se divam na nejake termostaty v autokelly...a prave tam je psanu u toho i bod sepnuti, u jednoho je 87, u druheho 82...nejaky rozdil v tom? co je lepsi...moc se nevyznam...tak se ptam...diky...

A co to ma vubec za nasledek ze to drzi nizsi teplotu? specha to s vymenou? nebo staci az po zime...:-)

živočich
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1387
Registrován: 07.07.2009 22:33
Bydliště: Žďár nad Sázavou a kósek k tomu

Re: Spotreba uvadena palubnim pocitacem X realita

Příspěvek od živočich »

spíš ti ten termostat nezavírá seká se ti -vyměnit, může to vliv i na tu spotřebou spíš ano.Průměrná spotřeba ti nemusí sedět se skutečnou
Ta spínací teplota je závyslá na typu motoru do kterého to montuješ.Na svém TDI ma těch 87°C
Zdraví a sílu najdeš ve VW

Uživatelský avatar
vencacik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 09.05.2010 17:59

Re: Spotreba uvadena palubnim pocitacem X realita

Příspěvek od vencacik »

Ještě otázka k tématu... Je možné, aby se po výměně termostatu přestala ztrácet voda (termostat neotvíral)?

Uživatelský avatar
mike125
Řidič
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: 29.03.2010 20:57
Bydliště: Zlínský Kraj

Re: Spotreba uvadena palubnim pocitacem X realita

Příspěvek od mike125 »

ale hov.. s termostatem...V zime se proste hodne chladí chladič jak naráži ten studeny vítr na chladič tak to proste hodně chladi vodu,určitě někdy viděls, že tam dávají kus krabice třeba na škodovky nebo tak, to v zimě prostě děla,aj když vyměniš ten termostat tak to bude dělat,mě to děla taky a v lete se mě drží ručička na 90°C a ani se nepohne,nic se s tim nekazí pokud nebudeš jezdit jako hovado a to v tomhle počasí snad ani nejde....

Ale na druhou stranu nechcu řict že to tím termostaten nemůže byt,možné je všechno=))

živočich
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1387
Registrován: 07.07.2009 22:33
Bydliště: Žďár nad Sázavou a kósek k tomu

Re: Spotreba uvadena palubnim pocitacem X realita

Příspěvek od živočich »

vencacik píše:Ještě otázka k tématu... Je možné, aby se po výměně termostatu přestala ztrácet voda (termostat neotvíral)?
pokud NEOTVÍRAL tak to možné je ,poněvadž se ti přehříval motor
Zdraví a sílu najdeš ve VW

Uživatelský avatar
vencacik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 09.05.2010 17:59

Re: Spotreba uvadena palubnim pocitacem X realita

Příspěvek od vencacik »

mike125 píše:ale hov.. s termostatem...V zime se proste hodne chladí chladič jak naráži ten studeny vítr na chladič tak to proste hodně chladi vodu,určitě někdy viděls, že tam dávají kus krabice třeba na škodovky nebo tak, to v zimě prostě děla,aj když vyměniš ten termostat tak to bude dělat,mě to děla taky a v lete se mě drží ručička na 90°C a ani se nepohne,nic se s tim nekazí pokud nebudeš jezdit jako hovado a to v tomhle počasí snad ani nejde....

Ale na druhou stranu nechcu řict že to tím termostaten nemůže byt,možné je všechno=))

:lol: No nevím, jak je možné, že mě se teplota drží na 90°C i v zimě (a bez krabice). Asi by sis ho měl taky pomalu vyměnit... 8O

Uživatelský avatar
čerf
Závodník
Závodník
Příspěvky: 647
Registrován: 22.09.2008 19:18
Bydliště: Děčín

Re: Spotreba uvadena palubnim pocitacem X realita

Příspěvek od čerf »

jj, teplota musí držet 90 pořád, studenej vzduch kterej ti chladí chladič neovlivňuje teplotu motoru. pokud ti termostat funguje jak má, tak ti do motoru nepustí studenou vodu z chladiče dokud teplota vody v motoru neohřeje bimetal v termostatu a ten pak propustí určité množství studené vody, dojde k ochlazení bimetalu a následnému znovuuzavření. pokud ti termostat propouští, pak dochází k tomu, že se ti neustále do motoru dostává studená voda a tak se motor neohřeje na ideální provozní teplotu. pak se zvedá spotřeba, a hlavně to není ani pro samotnej motor dobré
a krabice si tam dávaj jen ´´lemplové´´ kterejm se nechce obětovat pár korun za novej termostat.

keik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 12.12.2010 10:29
Bydliště: Havirov

Re: Spotreba uvadena palubnim pocitacem X realita

Příspěvek od keik »

Diky vsem za prizpevky...sem taky nazoru ze teplota se musi porad drzet na 90 a proto uz mam termostat davno vymeneny...a jde to znat opravdu i na te spotrebe...takze zadne krabice...vymenit...a je klid!:-)

Uživatelský avatar
čerf
Závodník
Závodník
Příspěvky: 647
Registrován: 22.09.2008 19:18
Bydliště: Děčín

Re: Spotreba uvadena palubnim pocitacem X realita

Příspěvek od čerf »

jj, nevyplácí se šetřit na nesprávných místech. mi chceme po svých plechových miláčcích aby fungovali a oni zato požadujou pravidelnou údržbu.

Uživatelský avatar
čerf
Závodník
Závodník
Příspěvky: 647
Registrován: 22.09.2008 19:18
Bydliště: Děčín

Re: Spotreba uvadena palubnim pocitacem X realita

Příspěvek od čerf »

jinak co se týče těch rozdílů spotřeby na pc a ve skutečnosti, tak mě se to takřka neliší. tankuju u stejný pumpy, vždy skoro z rezervy do plné na druhý vycvaknutí pistole a sedí mi to takřka přesně. je jasný, že pokud budu mít na pc v dlouhodobým najeto třeba 2000 km s nějakou spotřebou a pak se třeba změněj podmínky provozu jako třeba sníh jinak naložený auto, jinej styl jízdy atd. , tak se to schodovat nemůže z prostýho důvodu. protože se mi na třeba 500 km zvedne spotřeba o např. 2 litry, ale s tou dlouhodobou to pohne třeba jen o 3 deci, neboť těch zbylejch 1500 km byla spotřeba o ty 2 litry nižší. zkuste si nulovat dlouhodobej při každým dotankování do plný a uvidíte samy, že se vám to takřka nebude lišit stejně tak se to projevuje i na dojezdu. pokud jedu ráno po městě se spotřebou 15 litrů a najedu třeba 40 km a pak jedu například do prahy, tak ujedu třeba 60 km a dojezd se mi nesníží, někdy se dokonce zvedá. pro příklad" minulý čtvrtek jsem najel za den 600 km, podle palubáku spotřeba 9.6 a po dotankování mi vyšlo 9.7. což je zanedbatelný rozdíl

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“