Nesvítí potkávačky předních světel

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Mikkee
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 08.02.2010 09:37

Nesvítí potkávačky předních světel

Příspěvek od Mikkee »

Ahoj,
přestaly mi svítit potkávačky předních světel..žárovky jsou v pořádku,pojistky taky, dálkový a blinkry fungují bez problémů. Měřil jsem napětí na na otočným přepínači a je tam normální napětí, ale na pojistkách jsem žádné napětí nenaměřil. Nevíte si s tím někdo rady??uvítám každý nápad, rád bych zas viděl na cestu :lol: :lol:

bumpkin
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 413
Registrován: 06.10.2008 19:33
Bydliště: Praha 9

Re: Nesvítí potkávačky předních světel

Příspěvek od bumpkin »

Tak to spíš vypadá na páčku na volantu.

Mikkee
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 08.02.2010 09:37

Re: Nesvítí potkávačky předních světel

Příspěvek od Mikkee »

bumpkin píše:Tak to spíš vypadá na páčku na volantu.
Jo to mi přijde jako nepravděpodobnější možnost..v pondělí ji koupím a uvidím..každopádně děkuji za radu :mail:

bumpkin
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 413
Registrován: 06.10.2008 19:33
Bydliště: Praha 9

Re: Nesvítí potkávačky předních světel

Příspěvek od bumpkin »

Kdybys chtěl,mám jednu volnou. Je bez temtomatu,dával jsem si tempomat do svého autí. cena 200,-

Uživatelský avatar
freezer
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: JM - KÓsek od BRNA

Re: Nesvítí potkávačky předních světel

Příspěvek od freezer »

To já bych řekl že páčkou u volantu nebude.pač když ti fungujou dálkový tak je to ok. Určitě to bude ve vypínačí světel měl jsem to samí najednou mě přestali svítit potkávačky, svítili je parkovačky a dálkový rozebral jsem ten vypínač vyčistil opálené kontakty a vše valí jak má. :D

bumpkin
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 413
Registrován: 06.10.2008 19:33
Bydliště: Praha 9

Re: Nesvítí potkávačky předních světel

Příspěvek od bumpkin »

Tak páčku beru zpět,teď jsem koukal do schematu a páčka je zapojena paralelne. Takže závada asi opravdu bude v přepínači.

Uživatelský avatar
filda2003
Závodník
Závodník
Příspěvky: 540
Registrován: 13.10.2007 18:40
Bydliště: Valašské Meziříčí / Zlín

Re: Nesvítí potkávačky předních světel

Příspěvek od filda2003 »

Imho to není v přepínači. tam je oddělená levá, pravá a budíky/spz ... ale předek a zadek není oddělený ne (opravte mě, jestli se mýlím) ? takže by mu nešel ani zadek.
VW Polo 6N 1.0i > VW Bora 1.9TDI > Audi A6 C5 Quattro 2.5TDI S-LINE > Škoda Octavia I 1.9TDI > Škoda Octavia I 1.6i SR > VW Jetta 1.9TDI CL > VW Touran 1T3 2.0TDI LIFE

Uživatelský avatar
freezer
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: JM - KÓsek od BRNA

Re: Nesvítí potkávačky předních světel

Příspěvek od freezer »

on psal že mu nesvítí potkávačky.a zadek se zapíná už při první poloze na tom přepínači.a potkávačky jsou až na druhý poloze.tak mu vše svítí jen ty kontakty na druhé poloze jsou vypálený proto nejdou potkavací světla.

Uživatelský avatar
filda2003
Závodník
Závodník
Příspěvky: 540
Registrován: 13.10.2007 18:40
Bydliště: Valašské Meziříčí / Zlín

Re: Nesvítí potkávačky předních světel

Příspěvek od filda2003 »

Jojo mě se to plete když se nenapíše "tlumené" .... omluva
VW Polo 6N 1.0i > VW Bora 1.9TDI > Audi A6 C5 Quattro 2.5TDI S-LINE > Škoda Octavia I 1.9TDI > Škoda Octavia I 1.6i SR > VW Jetta 1.9TDI CL > VW Touran 1T3 2.0TDI LIFE

Mikkee
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 08.02.2010 09:37

Re: Nesvítí potkávačky předních světel

Příspěvek od Mikkee »

freezer píše:To já bych řekl že páčkou u volantu nebude.pač když ti fungujou dálkový tak je to ok. Určitě to bude ve vypínačí světel měl jsem to samí najednou mě přestali svítit potkávačky, svítili je parkovačky a dálkový rozebral jsem ten vypínač vyčistil opálené kontakty a vše valí jak má. :D
jj máš pravdu, je to otočnej vypínač :lol: asi sem to měřil na jiným kontaktu když jsem tam naměřil na poprvé napětí..přesně jak říkáš ty kontakty jsou usmažený :? ale nevim jestli tomu pomůže vyčistění 8O takže asi novej vypínač..kdyby někdo měl..at dá vědět..ideálně Praha,Plzeň..

Uživatelský avatar
MatesIV
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 19.11.2008 15:50
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Nesvítí potkávačky předních světel

Příspěvek od MatesIV »

Ahoj, mám asi podobný problém. Na GIV mi nejprve přestalo svítit jedno světlo a ted už nesvítí i to druhé. Žárovky jsem zkontroloval a jsou v pořádku a pak jsem zjistil že do světel, konkretně do potkávaček nejde šťáva, všechny jiny světla(blinkry,parkovačky,dálky) fungují uplně v pohodě. Koukl jsem na ovladač světel v kabině a zdá se být v pořádku, projistotu jsem ho vyměnil za druhý co mám doma a žádný rozdíl. Čeho jsem si ale všiml je to, že za ovladačem jsem měl vypadlej jeden žlutej drát a nevím z kterýho je pinu. Volny piny mám: 3, 5, 6, 7, 8, 11, 12. Už jsem z toho vážně na prášky, proto budu rád za každý tip a radu co s tím, děkuju
Golf IV 1.9 TDi

bumpkin
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 413
Registrován: 06.10.2008 19:33
Bydliště: Praha 9

Re: Nesvítí potkávačky předních světel

Příspěvek od bumpkin »

Tak ta závada bude určo tím žlutým drátem. Je to přívod od vypínače. Svorka 56 pin č.4
Naposledy upravil(a) bumpkin dne 29.12.2010 21:43, celkem upraveno 1 x.

bumpkin
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 413
Registrován: 06.10.2008 19:33
Bydliště: Praha 9

Re: Nesvítí potkávačky předních světel

Příspěvek od bumpkin »

Teď koukám,že podle toho,co jsi psal,pin 4 nemáš volnej??? Pro jistotu posílám schema.Je to sice superb,ale zapojení vypínače je stejný.
Přílohy
PDFC-skladba schemat zapojení 1.pdf
(177.98 KiB) Staženo 391 x

Uživatelský avatar
MatesIV
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 19.11.2008 15:50
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Nesvítí potkávačky předních světel

Příspěvek od MatesIV »

Díky :) kouknu na to zitra podle toho schematu. Je to ale divny, s drátama nikdo nic nedělal že by to bylo nějaky přepinovany nebo tak něco, jen ten žlutej je vypadanej a pin č.4 je obsazenej, uvidim zitra. A ještě takovej poznatek, když jsem zkoušel najit ten drát od žárovky u toho vypínače tak jsem zjistil, že jsou skoro všechny spojeny( maj kontakt s drátem přímo na žárovce), ale tomuto moc nerozumím takže ani nevím jestli to tak má nebo nemá být. Zítra snad budu vědět víc podle toho schema, díky :)
Golf IV 1.9 TDi

Uživatelský avatar
andilek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 244
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Velká Dobrá Okr. Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nesvítí potkávačky předních světel

Příspěvek od andilek »

Ahoj mam tejny problem.Prosim opravte mne jestli se mylim.Na pinu 1 a 2 je 12V.Kdyz ho propojim s pinem 4 mely by se rozsvitit svetla.Mezi timto pinem je pouze pojistka a pak uz jen zarovka.Je to tak?

Tak se omlouvam problem vyresen.Murpyho zakon zafungoval skvele.Neveril bych ze prasknou obe zarovky najednou a z toho ta co jsem vyndal vypadala jako zdrava.No zazrak.
Benzin patri do zapalovace,nafta do kamen.
Proboha na co budeme jezdit?

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“