pomoc BRZDY ---- ZASE PROBLÉÉÉM !!!

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: pomoc BRZDY ---- VYŘEŠENO !!!

Příspěvek od majkl1 »

Tak jsem to teď silikonoval tím svinstvem na okna.
Jen jsi mi zapoměl říci, ať si vemu gumový rukavice a že to je asi nejšpinavější práce na autě. Zlatá výměna manžety na kloubech :twisted:
Až to zaschne, namontím a dám vědět, jak jsem dopadl.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

seabees
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 11.10.2009 18:11

Re: pomoc BRZDY ---- VYŘEŠENO !!!

Příspěvek od seabees »

:-D to s těma rukavicema jsem ti neřekl schválně aby jsem nebyl špinavej jenom já.Špiní to strašně,ale stačí si namočit ruce a pak to dělat,pak to jde líp smejt z rukou.No a už si to namontoval?

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: pomoc BRZDY ---- VYŘEŠENO !!!

Příspěvek od majkl1 »

I po celkem důkladným rozebrání, očištění, zasilikonování, to při zkoučce podtlaku, utíkalo na asi 3 místech. Sice jsem to potom na daných místech ještě přetěsnil a pak už to drželo, tak k tomu nemám 100% důvěru. A nerad bych sebe nebo někoho zmrzačil jen kvůli tomu, abych měl honem teď dvoukomoráč. Takže radči časem seženu jinej, kterej je v pořádku i bez přetěsňování.
Jinak ten silikon mám za nehtama ještě dnes. :mrgreen:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

seabees
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 11.10.2009 18:11

Re: pomoc BRZDY ---- VYŘEŠENO !!!

Příspěvek od seabees »

Hm,to je docela škoda,ale aspoň si to zkusil a máš o zkušenost navíc.S tim silikonem se můžeš někomu pomstít,takovej kanadskej žertíček :-D

seabees
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 11.10.2009 18:11

Re: pomoc BRZDY ---- ZASE PROBLÉÉÉM !!!

Příspěvek od seabees »

nezjistil někdo kudy se dostává voda do těch posilovačů,četl jsem tu několik příspěvků a dost lidí v něm mělo vodu ale nikde nic,kudy se tam dostala.Já jenom že jsem to celý přejel silikonem a dneska jak jsou ty mrazy tak jsem zjistil že mi tam stejně teče voda a měl jsem to zamrzlý že jsem si málem rozbil hubu.Ještě že jsem vyjel ve 4 ráno a nikde žádný auto.Musel jsem ten posilovač ohřát horkovzduškou abych vůbec dojel do práce a zabalil jsem ho celej do igelitu aby mi tam neteklo dál,ale kudy to tam jde to fakt nevim.

živočich
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1387
Registrován: 07.07.2009 22:33
Bydliště: Žďár nad Sázavou a kósek k tomu

Re: pomoc BRZDY ---- ZASE PROBLÉÉÉM !!!

Příspěvek od živočich »

igelit ti už moc nepomůže-ta voda už v něm je.Nejčastě ji se tam dostane po zatopení toho rostoru,kde se nachází,pokud se pravidelně nekontrolují odtokové kanálky,ale pokud jsi to nikdy neměl vytopený,tak nevím,asi kolem tyčky :(
Zdraví a sílu najdeš ve VW

seabees
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 11.10.2009 18:11

Re: pomoc BRZDY ---- ZASE PROBLÉÉÉM !!!

Příspěvek od seabees »

ten igelit jsem tam dal proto aby se mi do něj nedostávala další voda a ty odtokový kanálky kontroluju.dneska jsem lil vodu na okno a koukal kudy to teče.Takže po skle na plastovou lištu z který čouhaj stěrače,tou lištou to proteče na plast kterej kryje baterku,posilovač a podobný věci schovaný v tom žlabu a z toho plastu to teče otvorem kterej je na víčko nádržky s brzdovkou.Dál to teče úplně krásně za tu nádržku do mezery mezi posilovačem a brzdovym válcem a jsem doma.Jestli je ten O kroužek na válci v pytli jako že asi je tak to protejká dovnitř.O víkendu bude rozborka

seabees
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 11.10.2009 18:11

Re: pomoc BRZDY ---- ZASE PROBLÉÉÉM !!!

Příspěvek od seabees »

tak super,dneska jsem to rozebral,v posilovači ani kapka,nechápu že když byl tvrdej pedál a já ohřál posilovač horkovzduškou že to najednou začlo fungovat a že když neni víc jak 8 pod nulou tak to brzdí normálně.Brzdovka je nová.Taky mi začlo svítit žhavení,teda blikat a oběví se hlášení motor do dílny,na vagu to nic nenajde a ještě se mi zkurvilo táhlo stěrače u řidiče,vysralo se to plastový očko který je nasazený na tu kuličku.Samozřejmě že kelly,štangl ani elit to nevedou.Takže koupim origo a to bude stát zase jak půl ojetýho auta.Super,teď momentálně bych to vzal a zapálil

seabees
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 11.10.2009 18:11

Re: pomoc BRZDY ---- ZASE PROBLÉÉÉM !!!

Příspěvek od seabees »

táhlo objednáno u exnera 116kč to jsem se posmál a to žhavení je prej čidlo od brzdy,tak zítra dostanu jedno na zkoušku a uvidí se,že prej to takhle bliká když se porouchá.No je to divný ale uvidíme

seabees
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 11.10.2009 18:11

Re: pomoc BRZDY ---- ZASE PROBLÉÉÉM !!!

Příspěvek od seabees »

tak čidlo jsem do ruky nedostal,ale vykuchal jsem to co tam bylo,rozebral ho,vyčistil uvnitř ty dosedací plochy kontaktů a je opraveno,kontrolky zhasly,dneska večer se vrhnu na to táhlo a bude to snad konečně zase normální auto

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“