Špatný studený starty 1.8T

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
XmilanX
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 21.02.2010 21:58
Bydliště: Kostelec nad Černými lesy
Kontaktovat uživatele:

Re: Špatný studený starty 1.8T

Příspěvek od XmilanX »

R@ZOR píše:Kamarad ma taky problem s 1. startem v mrazech na 1.8T. Sice mu to chytne hned, ale zakolisa volnobeh, zacne se to jakoby hadat a zase chcipne. Nekdy az na po 3. pokus se to ustaly a volnobeh drzi. Cim by to mohlo bejt? Cidlo chladici kapaliny menil, svicky taky, baterka ok.
Nema nahodou Dovezeny GTI z USA jo a me to dela to samy co jsi tady psal a kamarad co ho ma z USA tak mu to dela taky a obcas je zima ze si myslim ze to nechytne a ono na poprvy a nekdy je treba teplejc a az na po treti takze nevim

Uživatelský avatar
R@ZOR
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1231
Registrován: 27.12.2007 10:52
Bydliště: Kousek od ČB
Kontaktovat uživatele:

Re: Špatný studený starty 1.8T

Příspěvek od R@ZOR »

Ee, je to evropska verze. Jakmile uz jednou nastartuje a pak za treba 6h startuje, tak uz je to ok. Ale na poprve to jen chyti, zakolisa a chcipne..

To majkl02: Ted me napadlo, nemas tam malo nemrznouci smesi? To ze blika ta kontrolka chladici kapaliny muze signalizovat, ze voda zamrza. Proto to i pomalejc toci motorem. Jen strilim od boku..
GIV GTI 1.8T, LPG, 180hp, 6q, 17" SPEEDLINE, brzdy RS
GVI GTD 2.0TDI, 170hp.

Uživatelský avatar
majkl02
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 239
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Špk

Re: Špatný studený starty 1.8T

Příspěvek od majkl02 »

Je to možný, každopádně po dnešku jsem tam neměl žádnou směs, jen zbytek. Protože to čidlo jsem tam málo zacvakl a po cestě vyskočilo a proto mi to ted dělalo bordel, že to kouřilo jak šlak aa teplota šla nahoru, ale teď jsem s tím byl pojezdit a pohoda, ale dolil jsem to vodou, protože by mi to nedalo spát , kdybych to nešel zkusit:mrgreen: Ted jediny na co furt koukám jestli mi to nebude moc kouřit z výfuku ( v té zimě se to stejně pozná blbě, protože to kouří tak či tak no) nebo něco, jsem předtím jel kousek od baráku už bez vody pomalu, tak aby se nepodělalo nějaký těsnění nebo něco :? V jakým poměru mám namíchat tu vodu? Kolik se ji tam vejde vůbec?

Uživatelský avatar
majkl02
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 239
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Špk

Re: Špatný studený starty 1.8T

Příspěvek od majkl02 »

Tak jsem ráno vypustil část kapaliny a dolil tou růžovou sra*kou. A nechytlo to poprvé, zase napodruhe, ale už to bylo skoro aji na poprvé, takže se to určo zlepšilo. A zas blikala chvilku voda, ale pak to přestalo, tak je asi možný, že to fakt mrzlo a jak se to prohřálo, tak pohoda. Musím koupit nějakej měřák na to. Starter už se taky uklidnil naštěští. Ted jenom koukat jestli mi to nebude brát vodu a podoha. Ještě otázka. je možný, že se mi teplota v tom mrazu drží jen na cca 75 - 80 stupňů? Jsem to skrz to byl aji schválně projet za město a o kousíček to stouplo, ale max okolo těch 80. Je to v zimě normální nebo spíš termostat v řiti?

Uživatelský avatar
R@ZOR
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1231
Registrován: 27.12.2007 10:52
Bydliště: Kousek od ČB
Kontaktovat uživatele:

Re: Špatný studený starty 1.8T

Příspěvek od R@ZOR »

Normalni to urcite neni! Bud termostat, nebo cidlo, ale ty mas asi to cidlo co je spolecny pro rj i pro budiky. Takze termostat to chce novej!
GIV GTI 1.8T, LPG, 180hp, 6q, 17" SPEEDLINE, brzdy RS
GVI GTD 2.0TDI, 170hp.

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“