Žárovky ofuků

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
Kajosek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 139
Registrován: 12.08.2009 15:08
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Žárovky ofuků

Příspěvek od Kajosek »

Majkl1: přesně tak to mám :-) (však víme, jiný topic) ... akorát já jsem dal nahoru bílou (všechno jsem dělal do bíla), a dole jsem dal vedle sebe červenou a modrou ... relátkem svítí buď ta, nebo ta (podle toho, jestli klima chladí, nebo topí :-P
The World Is Mine ⎝⏠⏝⏠⎠
http://www.StreetRiders.cz

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Žárovky ofuků

Příspěvek od majkl1 »

Tak nevím proč, ale dneska jsem se několikrát v noci zbudil (horečka) s tím, jak to udělat, aby dle teploty bylo vnitřní osvětlení buď červený nebo modrý. Ve snu jsem to řešil nejakým teplotním čidlem, no zkrátka hovadiny.
Jen možná to ještě jednou kuchnu a přidám tam jeden odpor, protože to možná svítí až moc. Ale bude to zřejmě tím, že ač nevím proč, tak mi palubovka i klimatronik svítí hrozně málo. Ve dne to není vidět vůbec a v noci jen tak tak. Přitom dle diagnostiky tam teče 13V a více. :roll: Už jsem i vyměnil regulátor intenzity a stále stejné. Možná když se budu v zimě hodně nudit překuchám i SMD ledky v palubce. :roll:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
miky1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 314
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sedliště,Plzen-jih
Kontaktovat uživatele:

Re: Žárovky ofuků

Příspěvek od miky1 »

Taky už mi nějaký čas nesvítí ofuky a dám tam taky led.Ale ted mam jiný problém-přestali mě svítit žárovky ovládacích prvků ve středovém panelu,jelikož sem to nikdy neměl rozebraný tak nevim jak se na ty žárovky dostat a ani jaký tam sou?
Poradí někdo?
Dík

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Žárovky ofuků

Příspěvek od majkl1 »

Zkontroluj jejich napájení. Žeby odešly všechny najednou? :roll:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
miky1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 314
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sedliště,Plzen-jih
Kontaktovat uživatele:

Re: Žárovky ofuků

Příspěvek od miky1 »

majkl1 píše:Zkontroluj jejich napájení. Žeby odešly všechny najednou? :roll:
No popelník a kastlík svítí a mělo by to být vše na jednom vedení ne?

Uživatelský avatar
fantomas.69
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7554
Registrován: 25.01.2009 12:08
Bydliště: Kůsek od Uh.Brodu....
Kontaktovat uživatele:

Re: Žárovky ofuků

Příspěvek od fantomas.69 »

majkl1 píše:Tak nevím proč, ale dneska jsem se několikrát v noci zbudil (horečka) s tím, jak to udělat, aby dle teploty bylo vnitřní osvětlení buď červený nebo modrý. Ve snu jsem to řešil nejakým teplotním čidlem, no zkrátka hovadiny.
Jen možná to ještě jednou kuchnu a přidám tam jeden odpor, protože to možná svítí až moc. Ale bude to zřejmě tím, že ač nevím proč, tak mi palubovka i klimatronik svítí hrozně málo. Ve dne to není vidět vůbec a v noci jen tak tak. Přitom dle diagnostiky tam teče 13V a více. :roll: Už jsem i vyměnil regulátor intenzity a stále stejné. Možná když se budu v zimě hodně nudit překuchám i SMD ledky v palubce. :roll:
:lol: :lol: :lol:
Fantomas!

Uživatelský avatar
Jenda.
Pilot
Pilot
Příspěvky: 801
Registrován: 11.07.2009 19:02
Bydliště: BRNO

Re: Žárovky ofuků

Příspěvek od Jenda. »

Ty žárovky ofuků jsou zadělané do nějakého plastu nebo je to klasika třeba jako parkovačky :?: :?:

Uživatelský avatar
Kajosek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 139
Registrován: 12.08.2009 15:08
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Žárovky ofuků

Příspěvek od Kajosek »

majkl1 píše:Tak nevím proč, ale dneska jsem se několikrát v noci zbudil (horečka) s tím, jak to udělat, aby dle teploty bylo vnitřní osvětlení buď červený nebo modrý. Ve snu jsem to řešil nejakým teplotním čidlem, no zkrátka hovadiny.
Jen možná to ještě jednou kuchnu a přidám tam jeden odpor, protože to možná svítí až moc. Ale bude to zřejmě tím, že ač nevím proč, tak mi palubovka i klimatronik svítí hrozně málo. Ve dne to není vidět vůbec a v noci jen tak tak. Přitom dle diagnostiky tam teče 13V a více. :roll: Už jsem i vyměnil regulátor intenzity a stále stejné. Možná když se budu v zimě hodně nudit překuchám i SMD ledky v palubce. :roll:
jo, já už to vyřešil, a nebylo to těžké ... teplotní čidlo není nutno :)
The World Is Mine ⎝⏠⏝⏠⎠
http://www.StreetRiders.cz

driverD
Řidič
Řidič
Příspěvky: 103
Registrován: 22.10.2007 09:46

Re: Žárovky ofuků

Příspěvek od driverD »

Chtěl bych vás tu poprosit.Nehodily by ste mi sem fotku tejch ofuků s diodama přímo u těch znaků,ze zední strany?Abych viděl jak tam ty diody přibližně uchytit..Chci si stím taktéž pohrát.Předem díky.

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Žárovky ofuků

Příspěvek od majkl1 »

Tam není co ke koumání. Máš jen jednu jedinou možnost. Vykuchat světlovod a tam kde končí (u symbolu) diodu přilepit třeba tavnou pistolí. Není tam moc místa, takže jak říkám, jen jediná možnost. :wink:
Jen malý postřeh. Vyber si ledku s velkým rozptylem světla - aspoň 60°, jinak když s malým rozptylem špatně nasměřuješ, bude to na symbolu vidět. U mě si toho zatím nikdo nevšimnul, ale já to vím a krapet mě to rozčiluje. :mrgreen:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
johanT4
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 21.11.2010 12:36

Re: Žárovky ofuků

Příspěvek od johanT4 »

Ty modrý ofuky jsou fakt libový. Musim s tim taky něco udělat. Super nápad

Uživatelský avatar
Jenda.
Pilot
Pilot
Příspěvky: 801
Registrován: 11.07.2009 19:02
Bydliště: BRNO

Re: Žárovky ofuků

Příspěvek od Jenda. »

Jenda. píše:Ty žárovky ofuků jsou zadělané do nějakého plastu nebo je to klasika třeba jako parkovačky :?: :?:
Ten plast je součást té žárovky :?: . Nebo ta žárovka jde z toho plastu normálně vytáhnout :?:
Přílohy
passat008a_128.jpg

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Žárovky ofuků

Příspěvek od majkl1 »

Já jsem to rozpůlil tak, aby mi z toho koukali ty kontakty pro žárovku a na ty jsem napájel ledky. Je to zhruba v místě kde přechází kulatá část plastu v hranatou. Žárovka jde vytáhnout (pokud to někdo před tebou už nepájel) :wink:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

driverD
Řidič
Řidič
Příspěvky: 103
Registrován: 22.10.2007 09:46

Re: Žárovky ofuků

Příspěvek od driverD »

Tak sem to rozebral..Vypadá to na chirurgickou práci.. :)
Ještě by mě zajímalo,jakej průměr diody tam máš??

A ještě_Když ten vrchní rámeček přelakuju i přes ty symboly,prosvítí to ty diody i přes tu barvu?

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Žárovky ofuků

Příspěvek od majkl1 »

Na tyhle hrubší práce používám 5mm. Ale konkrétně sem je to jedno. Klidně 3mm, je to jedno. Jen dej s širším rozptylem. Pokud bys chtěl dát i dovnitř ofuků, kup si k nim patřičnou plastovou objímku (cca 2kč) a máš klid. Vyvrtáš dirku, vložíš objímku a do ní zacvakneš diodu. Nemusíš lepit.
(tak pardon, ta objímka stojí 1,60) :twisted:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“