vysoka teplota motoru

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

qwertz90
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 19.10.2010 18:27

Re: vysoka teplota motoru

Příspěvek od qwertz90 »

tak ten termostat byl spatny, vymenen za novy a vse ok....

živočich
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1387
Registrován: 07.07.2009 22:33
Bydliště: Žďár nad Sázavou a kósek k tomu

Re: vysoka teplota motoru

Příspěvek od živočich »

tak to je dobře ,ať pěkně jezdí dál :D
Zdraví a sílu najdeš ve VW

Uživatelský avatar
cernohousmartin
Pilot
Pilot
Příspěvky: 758
Registrován: 22.01.2009 23:59
Kontaktovat uživatele:

Re: vysoka teplota motoru

Příspěvek od cernohousmartin »

ahoj.nechci zakládat nové téma tak to napišu sem.Mam motor 2.8V6.Mam malý problém s teplotou vody.Ručička si dělá co chce,někdy v pohodě ukazuje těch 90,potom zase spadne uplně dolu,pak třeba na 70 a takhle je to pořád dokola.Topení ale normálně fouká teplý vzduch i když ručka leží.Ještě mě přijde divná jedna věc.Jsou tam dvě sahary,jedna poháněná od motoru a druhá je elektronická.Ta od motoru se točí jen trochu,ale ta ele. se točí pořád jak blázen,co muže být za problém?Jo a ještě jsem vyměnil obě čidla teploty a termostat,takže toto by mělo být dobré.Předem děkuji za rady.

živočich
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1387
Registrován: 07.07.2009 22:33
Bydliště: Žďár nad Sázavou a kósek k tomu

Re: vysoka teplota motoru

Příspěvek od živočich »

k té první otázce: napsal bych čidlo,ale jelikož uvádíš výměnu,tak zlobí elektrické vedení od čidla k budíku nebo pak samotný budík.
k druhá otázka: ta elektrická vrtule by se měla točit jen se zapnutou klimatizací,namáš na klimatroniku zapnuto "auto"
Zdraví a sílu najdeš ve VW

Uživatelský avatar
cernohousmartin
Pilot
Pilot
Příspěvky: 758
Registrován: 22.01.2009 23:59
Kontaktovat uživatele:

Re: vysoka teplota motoru

Příspěvek od cernohousmartin »

taky mě napadlo vedení elektriky k budikum,zkusím to nějak zkouknout.Jinak i když mam klimu vyplou tak ta vrtule beží pořád,ted v zimě jezdím na řežim ECON,to by měla bejt klima vyplá ne?Ale i když dam na climatroniku OFF tak stále běží.Nemuže to mýt nějakou spojitost s tim jak blbě ukazuje ta teplota?

živočich
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1387
Registrován: 07.07.2009 22:33
Bydliště: Žďár nad Sázavou a kósek k tomu

Re: vysoka teplota motoru

Příspěvek od živočich »

na econ je klima vyplá,ale jestli není seklé relé,zkus ho najít a vyndat,vyměnit.
Zdraví a sílu najdeš ve VW

Uživatelský avatar
cernohousmartin
Pilot
Pilot
Příspěvky: 758
Registrován: 22.01.2009 23:59
Kontaktovat uživatele:

Re: vysoka teplota motoru

Příspěvek od cernohousmartin »

a kde ho prosímtě najdu?jo a kdyby bylo seklý tak by sahara běžela hned co bych nastartoval ne?mě se spustí až tak 30s po startu.

živočich
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1387
Registrován: 07.07.2009 22:33
Bydliště: Žďár nad Sázavou a kósek k tomu

Re: vysoka teplota motoru

Příspěvek od živočich »

cernohousmartin píše:a kde ho prosímtě najdu?jo a kdyby bylo seklý tak by sahara běžela hned co bych nastartoval ne?mě se spustí až tak 30s po startu.
no to by běžela hned po nastartování,čeče už mě toho moc nenapadá.Máš možnost vagu a projíd klimu,jestli by tam něco nebylo v paměti.
Zdraví a sílu najdeš ve VW

miropele
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 20.06.2010 12:45
Bydliště: Petřvald u Karviné
Kontaktovat uživatele:

Re: vysoka teplota motoru

Příspěvek od miropele »

jestli ti lita teplota motoru nahoru a dolu tak je to tím čidlem chladici kapaliny je totiž dvoukruhove tzn.že z něj jdou 4 dratky .jeden okruh jde do ŘJ a ty dalsi dva dratky (druhej okruh) jde do přístrojové desky...jo a jedině kup origo čidlo 200-300 ty číny za 100vku dost blbnou moje zkusenost

Uživatelský avatar
čerf
Závodník
Závodník
Příspěvky: 647
Registrován: 22.09.2008 19:18
Bydliště: Děčín

Re: vysoka teplota motoru

Příspěvek od čerf »

mě to dělalo taky, přesně to co popisuješ a byl nějakej studenák v budíkách. dal jsem jiný, nechal je spárovat a od té doby to ukazovalo perfektně

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“