MLŽENÍ OKEN

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
spravcanetu
Řidič
Řidič
Příspěvky: 166
Registrován: 16.03.2008 12:05

Zufalost Zahmlievanie

Příspěvek od spravcanetu »

Dnes po nocnej kde auto bolo celu noc v +15C garazi som vysiel vonku 50 metrov a vypol auto.Vratil som sa k nemu o 15 minut a uplne vsetky skla boli v aute zarosene a nakolko je vonku -19C celke sklo pekne primrzalo. To je katastrofa!! V aute mam gumy, bez vody, dal som ich vonku taktiez suche zospodu. Uz nechapem. Ako je mozne ze mam tak vlhko? Na jar som mal deravy radiator topenia, tak mi vsetko zahmlievalo ale po vymene sa mi uz nestraca ani mrznuca zmes a ani ten lad z vnutra nema kyslastu prichut ze to nieje nemrznuca. Prosim pomozte co mam robit lebo stale ked niekam idem a vratim sa zas je auto zahmlene a mrzne. Nikde som nespozoroval mokro.

Ak by to nahodou bolo tesnenie bud dveri alebo sibera, tak by odtial mala ist vonku aj vlhkost. Lebo ak necham pol cm odtvorene jedno okno nic neprimrzne.
Golf IV 1,9TDI 85 KW PD variant AJM OBDII KKL kabel + VAG 304,409

Uživatelský avatar
Skrat-G4
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3525
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Zufalost Zahmlievanie

Příspěvek od Skrat-G4 »

a nemůže být třeba mokrej ten koberec?

Uživatelský avatar
Storm
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2441
Registrován: 06.03.2008 17:48
Bydliště: okr. Brno-venkov

Re: Zufalost Zahmlievanie

Příspěvek od Storm »

A dělá ti to třeba jen při této situaci? Standartně teplý vzduch pojme více vody, pokud se pak náhle sníží teplota nebo narazí na povrch s nízkou teplotou, voda se z něj musí dostat nějak ven, tedy kondenzuje. Je to ten přechod z vyhřáté garáže do zimy nebo když třeba dojedeš po delší cestě domů, máš uvnitř krásné teplo, otevřeš dveře a okna se ti taky orosí. Pokud by byla příčina jinde, tak ještě zkontroluj kabinový filtr a občas taky stačí mít čisté skla zevnitř.
Honda Civic VIII 1.8 i-VTEC Executive
ex VW Golf IV 1.9 TDI PD

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: MLŽENÍ OKEN

Příspěvek od vtuni »

TÉMATA o mlžení oken SLOUČENA...
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
spravcanetu
Řidič
Řidič
Příspěvky: 166
Registrován: 16.03.2008 12:05

Re: MLŽENÍ OKEN

Příspěvek od spravcanetu »

A keby mi to robilo aj pocas toho keby som len vysiel z tepleho auta pocas dlhsej cesty? Menil som kabinovy flter v lete.Kabinovy. Vcera som ho vyberal mokry nebol a ani dnu ked som pozeral k ventilatoru proste do toho kastliku tak tam bolo sucho.
Golf IV 1,9TDI 85 KW PD variant AJM OBDII KKL kabel + VAG 304,409

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: vw golf iv 1.6 sr strašně se mi mlží okna

Příspěvek od Shorty »

ctvrta píše:no delaj se totiz s aktivnim uhlim nebo bez proto ten rozdil v cene :wink:
No já vzal nějaký na netu, a taky má v sobě uhlí. Vypadá k nerozeznání od originálu. Po nějaký době uvidím, zda i stejně vydrží
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Uživatelský avatar
kakamil-ha
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 14.12.2009 07:58
Bydliště: Severní morava

Re: MLŽENÍ OKEN

Příspěvek od kakamil-ha »

právě jsem to psal v jiné sekci.Řeší se tam to samé co tady.Píše se tam o kontrole klap cirkulace vzduchu vnějšího či vnitřního okruhu,že tam už hodně golfů mělo problém.Mám Golfa 4 kombi a v tomhle počasí se paří,paří,paří.Ty klapy určitě omrknu,ale mě napadlo,co tak namontovat ventilátorky do výduchů vzduchu z auta ven.Výduchy jsou v zadu pod okny a ven jdou asi u nárazníku.Zož znamená že teplému vlhkému vzduchu se asi moc nebude chtít jít ven do zimy směrem dolů bez pomoci. Teoreticky

Uživatelský avatar
spravcanetu
Řidič
Řidič
Příspěvky: 166
Registrován: 16.03.2008 12:05

Re: MLŽENÍ OKEN

Příspěvek od spravcanetu »

Naco su tie vyduchy vzadu pri oknach?? Ked dam hocijako fukat nikde cez nich nefuka vzduch. Ci na nohy na skla, hore na vodica stale nic
Golf IV 1,9TDI 85 KW PD variant AJM OBDII KKL kabel + VAG 304,409

Vajda
Řidič
Řidič
Příspěvky: 65
Registrován: 29.11.2009 13:16

Re: MLŽENÍ OKEN

Příspěvek od Vajda »

Mě se v zimě taky mlží zadní okna, mám taky climatronika. Můj názor je - klimatronik ti fouká začne foukat na nohy, které máš většinou v zimě mokré i s kobercem, začne se odpařovat vlhkost a ta se sráží na studeném, čili skle, přední skla ti odrosí výdechy, ale zadní nemá co ofukovat, tak jsou zarosené.

Uživatelský avatar
spravcanetu
Řidič
Řidič
Příspěvky: 166
Registrován: 16.03.2008 12:05

Re: MLŽENÍ OKEN

Příspěvek od spravcanetu »

Stava sa aj vam, ze mate zamrznute okna? Proste mi nejdu otvorit mam v elektrike. Su primrznute
Golf IV 1,9TDI 85 KW PD variant AJM OBDII KKL kabel + VAG 304,409

Uživatelský avatar
lofas69
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 27.11.2010 21:18

Re: MLŽENÍ OKEN

Příspěvek od lofas69 »

spravcanetu píše:Stava sa aj vam, ze mate zamrznute okna? Proste mi nejdu otvorit mam v elektrike. Su primrznute
Stává se mi to teď úplně běžně, trvá to tak 10-15 minut jízdy než jdou stahnout. Celkově mam ale v autě asi nějak víc vlhko.

Uživatelský avatar
spravcanetu
Řidič
Řidič
Příspěvky: 166
Registrován: 16.03.2008 12:05

Re: MLŽENÍ OKEN

Příspěvek od spravcanetu »

Ako tak citam tak niesom sam.
Golf IV 1,9TDI 85 KW PD variant AJM OBDII KKL kabel + VAG 304,409

Uživatelský avatar
spravcanetu
Řidič
Řidič
Příspěvky: 166
Registrován: 16.03.2008 12:05

Re: MLŽENÍ OKEN

Příspěvek od spravcanetu »

Ludia ved mi pomozte. Idem s autom...asi pol hodku vsetko ok. Vonku -10C. Zastavim na 30 minut sadam do auta a komplet vsetky okna v aute mam zamrznute....celne bocne zadne, uplne vsetky.Uz som ich skusal aj umyvat clinom odmastnin a nepomoze. Mokre gumy v aute nemam, ani pod gumamy. Nemrznuca sa mi nestraca. Ten lad som kostoval a nema kyslastu chut. Filter je assi 4 mesiace stary je suchy a uhlikovy.

Uz si vazne neviem dat rady.Skusam aj nechavat pootvorene okno na noc, nepomoze.Trosku menej zamrzne ale stale je to onicom. Prosim poradte co mam robit,lebo si pripadam horsie ako v skodovke. To nieze mam po noci zamrznute skla ale furt!!!!
Golf IV 1,9TDI 85 KW PD variant AJM OBDII KKL kabel + VAG 304,409

Uživatelský avatar
VWMysak
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8701
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberecký Kraj

Re: MLŽENÍ OKEN

Příspěvek od VWMysak »

To je krutá zima, já nevim proč jste furt tak překvapený. Furt se střídají teploty, chvíly teplo, pak zase mrzne.
VW PERFORMANCE

MM DETAIL - Údržba automobilů REFERENCE

Uživatelský avatar
kakamil-ha
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 14.12.2009 07:58
Bydliště: Severní morava

Re: MLŽENÍ OKEN

Příspěvek od kakamil-ha »

tak jsem rozebral boční stěny v kufru (combi GIV) abych mrknul na výduchy ven z auta.Vevnitř za tapecem pěkně orošené a výduchy vyvedeny ven na boční straně nárazníku,takže ani za jízdy to nějak zvlášť nemůže vytahovat ven ten vzduch z auta,který se vevnitř stále víc hromadí a víc zamlžuje okna.Filtry měním,klapa cirkulace funguje a klimu nezapnu( climatronik klimu zapíná až nad +5stupňů).Takže si nemůžu pomoct,ale v tomto asi udělali soudruzi z NDR chybu :-) . Asi to bude divný zásah,ale do výduchů na obě strany si namontuju ventilátory a kapku tomu pomůžu ven.Čím víc vzadu,tim víc zapařené.Protože mě to mlžení a paření fakt sere.V opačném případě bych to viděl na chov rybyček :-)

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“