OKNA, Samovolné otevírání: manuální nebo el. okno

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
Tomik-VW
Řidič
Řidič
Příspěvky: 150
Registrován: 28.05.2010 09:44
Bydliště: Žandov u CL

Re: Samovolné otevírání el.oken Sharan I

Příspěvek od Tomik-VW »

to jsem řešil už taky,mám teda jen dvě el okna,a el okna úplně vzady(vyklápěčky)...v mim případě to byly kabeli co přímo vedou do dvoj klávesy u řidiče,ten vypínač,když jsem sním zahýbal,tak okna padaly,a to bylo teda hodně na nervi,když jsem jel,v autě teplo,a najednou průvan a okna dole...tak jsem ty kabely přepájel,a v poho...S tou konfortkou jsem se nesetkal,ale mohla by to být taky příčina,můj elektrikář už to chtěl taky řešit,ale já našel problém tenhle

Uživatelský avatar
dolcett
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 328
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: OKNA, Samovolné otevírání: manuální nebo el. okno

Příspěvek od dolcett »

Tak jsem se stěhoval (Alhambra odvezla opravdu hodně!), ale před domem se SAMA odemkla a sjely všechny okna dolů (jako když se klíčkem ve dveřích drží "odemknout" a udělalo to vždy když jsem vypnul motor, nebo vytáhl klíček ze spínačky (klasické CVAK a pak už to jelo dolů).
Podotýkám, že ve dveřích mám mechanické zámky mrtvé a jediný funkční je u kufru, nicméně ten je díky špatným kabelům odpojený od centrálu a otvírám s ním jen kufr, abych aspoň jeden zámek v případě nutnosti měl funkční.
Auto šlo na zahradu a sebral jsem mu proud, druhý den vše ok. Vidím to jako nějaké relátko nebo sepnutý spínač u zámku vlivem otřesů během stěhování a neustálého bouchání kufrem, ale hlavně se bojím, kdy se mi to na veřejném parkovišti stane zase v noci.
Stalo se to někomu? Kam se podívat?

Uživatelský avatar
mimayin
Řidič
Řidič
Příspěvky: 149
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: OKNA, Samovolné otevírání: manuální nebo el. okno

Příspěvek od mimayin »

No já mám tedy super problém ode dnešního přívalového deště. :cry: Nejsem si jistý jestli některý z mých dvou synů nenechal nedovřené okno, ale ke konci průtže přiběhl soused, že mám okna dole uvnítř spostu vody a vevnitř něco vrčí a cvaká. Přiběhl jsem a vrčely motorky od oken a kliky cvakaly sem a tam. Odpojil jsem baterku, zapojil a pořád to stejné. Odejel jsem na dvůr a zakryl plachtou. Po dešti jsem vysál vodu, asi ne zcela, protože přední podlahy jsou jako minerální prameny, vzadu vcelku OK. Rozebral jsem tlačitka osučil a zapojil baterku. Chvíli nic a po čtvrt minutě zase to stejné. Vysál jsem tedy vodu co to šlo osučil talčitka (zítra zozeberu prahy a vysuším to dokonale, přičemž doufám že bude svítit slunko) a úřikryl plachtou celé auto. Okna samozřejmě dole. Budu muset vynulovat jednotku nebo to po vysušení bude zase OK, případně kde může být problém. Dodnes žádný problém. Mohl to způsobit výboj blesku poblíž? Díky za odpověď. mimayin :?:

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: OKNA, Samovolné otevírání: manuální nebo el. okno

Příspěvek od michall »

Nemá náhodou tvůj model pod sedačkou komfortku? Pokud se do ní dostala voda, pak to může být velký problém.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
mimayin
Řidič
Řidič
Příspěvky: 149
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: OKNA, Samovolné otevírání: manuální nebo el. okno

Příspěvek od mimayin »

Něco pod sedačkou je. Kdyby ano tak dá se to vysušit? mimayin

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: OKNA, Samovolné otevírání: manuální nebo el. okno

Příspěvek od michall »

Vysušit ano ... vyndat, rozebrat a dát do průvanu. Hlavně neuspěchat, někdy to vypadá suchý, ale není. Jiná věc je, jestli tam něco neodešlo.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
mimayin
Řidič
Řidič
Příspěvky: 149
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: OKNA, Samovolné otevírání: manuální nebo el. okno

Příspěvek od mimayin »

Ty dvířka jsou až před zadními sedaly a pod těmi to nebylo tak hrozné, tedy ne úplný bazén, a hlavně jen trochu vlhké u prahu. Tedy při zběžném ohledání. To by snad nemusel být takový průser. No zítra uvidíme. Nechápu jak se to mohlo stát. mimayin.

kkd
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 02.11.2009 20:36

Re: OKNA, Samovolné otevírání: manuální nebo el. okno

Příspěvek od kkd »

Známí má na Alhambře 2000 zvláštní problém pří startu se pootevře el. zadní okno.Jinak funguje jak má.Dělá to jen při startování za jízdy se už neotvírá dál.

folll
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 27.12.2014 16:02
Bydliště: Rokycany

Re: OKNA, Samovolné otevírání: manuální nebo el. okno

Příspěvek od folll »

Ahoj, mám ten samý problém jako dolcett. Včera večer jsem přijel domů, zamkl auto, zkontroloval a šel domů. Dnes u nás byl fest liják a volá mi soused do práce, že mám otevřený okynka( mám jen dvě přední v elektrice.) A opravdu byly úplně stažené. Když odemnknu, zapnu zapalování, vše funguje. Zavřu je, vytáhnu klíček ze skříňky a obě najednou sjedou dolů.. Neví někdo co s tím? Na co se zaměřit? Diky
Seat Alhambra II 1.9 PD 85 kW rv.2000

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: OKNA, Samovolné otevírání: manuální nebo el. okno

Příspěvek od michall »

Kabelové průchodky ve dveřích a kufru.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
jednatel
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 10.06.2012 18:11
Bydliště: Praha 5

Re: OKNA, Samovolné otevírání: manuální nebo el. okno

Příspěvek od jednatel »

Připojuju se se stejným problémem. Sharan I. Auto v naprostém klidu, přes den nebo v noci, a zničeho nic sjedou všechna okna. Odpojil jsem kontakt od zámku. Žádná změna. Zkontroloval kabely v průchodce ve dveřích, bez výsledku. Jednotka pod sedadlem suchá, čistá...
Tady jsem odpověď na stejný problém nenašel... Budu rád, když někdo utrousí nějakou radu.
T3 SYNCRO 1.9mTDi
Sharan II TDi PD
T4 2.5TDi 75kW

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“