Aditiv

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Uživatelský avatar
uncompromised
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2786
Registrován: 19.06.2010 22:11

Re: Aditiv

Příspěvek od uncompromised »

pásovec: že bych to zkusil? chystám se tam na zkoušku pro ÖMV, zatím tu beru Vervu, naposled za 34Kč, tak si říkám jestli tam není obyč nafta ve stejné kvalitě jako tady prémiová

Uživatelský avatar
pásovec
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5487
Registrován: 25.03.2008 20:26
Bydliště: Praha

Re: Aditiv

Příspěvek od pásovec »

Pochybuju, že bude mít jejich obyč nafta 60 cetanů. Ultimate má další výhodu, je bez biosracek.
Dodo Juice,Microfiber Madness,Autoglym,Meguiars,Swissvax,Raceglaze,Carpro a další..
http://www.detailingclub.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
uncompromised
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2786
Registrován: 19.06.2010 22:11

Re: Aditiv

Příspěvek od uncompromised »

pásovec: já kvalitu neurčuju podle počtu cetanů, ale podle čistoty nafty, nikde poblíž na ÖMV ultimate nemají, buď je obyč nebo winterdiesel, ten za cenu Vervy, pro to tam jezdit nebudu, obyč nafta mě tam vyjde o 4Kč/l kdybych tam nalil aditivku za cca 0,6Kč tak bych to snad mohlo být lepší, na Vervu dost lidí nadává, ale já s ní zatím problém nemám, ale chci zkusit něco jiného
Verva by taky měla být bez řepky, nebo to je u nás jiná nafta?

Uživatelský avatar
pásovec
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5487
Registrován: 25.03.2008 20:26
Bydliště: Praha

Re: Aditiv

Příspěvek od pásovec »

Verva je s řepkou. Pojem kvalita nafty je velmi zavádějící (dá se ukázat na soustu parametrech). Nevím, do jaké hloubky jsi tady zasvěcen, tka nevím, co ti psát :-) Tvůj motor určité cetany potřebuje, nejsou k ničemu. A ultimate má Aral / BP ! Nejblíž to máš tady: Brünner Straße, 2165 Drasenhofen a Palterndorfer Straße 19, 2181 Palterndorf-Dobermannsd. Podle mapy to máš k nejbližší 29 km :-) Prověř, jestli tam mají ultimate, nemají to všech.. Podle všeho to vypadá, že ultimate je tak trochu jiná nafta (nikdo to oficiálně nepotvrdí a nikdi nezná přesné složení). Jelikož řepky je nyní až 7%, stojí za to podle mě brát něco, kde je obsah 0 % :-)
Dodo Juice,Microfiber Madness,Autoglym,Meguiars,Swissvax,Raceglaze,Carpro a další..
http://www.detailingclub.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
uncompromised
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2786
Registrován: 19.06.2010 22:11

Re: Aditiv

Příspěvek od uncompromised »

pásovec: tak jsem se díval a OMV snad ani ultimate v Rakousku nenabízí, BP jo, ale k nejblížší to mám 50km, tak se mi tam nechce, obzvlášť když to taky nebude nic levnýího

Uživatelský avatar
Kami3120
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1515
Registrován: 04.09.2010 19:52
Bydliště: Praha

Re: Aditiv

Příspěvek od Kami3120 »

Já jsem vychytal lacinou Benzina PLUS kde nabizeji vervu a kdyz maj vervu v Praze okolo 34kč tak tam je tak 31,5 občas jsem bral i za 30,9 ale to bylo na podzim, teď je asi 32kč ale i tak dobrá cena a mám dobrej pocit, že to snad není uplnej shit a aditiv teda začínám zvažovat to VIFko no... :)
Jinak kdyby někoho zajímalo ta Benzina je Praha západ na Strakonické před Řiťkoou. :D

Uživatelský avatar
pásovec
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5487
Registrován: 25.03.2008 20:26
Bydliště: Praha

Re: Aditiv

Příspěvek od pásovec »

Unco,od tveho baraku je to podle netu 29km ;-) Z Mikulova je to asi jen par metru. Ultimate ma Aral a BP only!
Dodo Juice,Microfiber Madness,Autoglym,Meguiars,Swissvax,Raceglaze,Carpro a další..
http://www.detailingclub.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
uncompromised
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2786
Registrován: 19.06.2010 22:11

Re: Aditiv

Příspěvek od uncompromised »

pásovec: vím o tom drasenhofenu, ale nemají tam ultimate, ten je nejblíž v Mistelbachu, spletl jsem se s tím OMV, budu hledat ještě Aral ;)

Uživatelský avatar
pásovec
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5487
Registrován: 25.03.2008 20:26
Bydliště: Praha

Re: Aditiv

Příspěvek od pásovec »

Máš to popletený, hledej prosimtě BP ;-) Aral není v A
Dodo Juice,Microfiber Madness,Autoglym,Meguiars,Swissvax,Raceglaze,Carpro a další..
http://www.detailingclub.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
Sportline 2.0 TDi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 174
Registrován: 25.09.2010 20:50

Re: Aditiv

Příspěvek od Sportline 2.0 TDi »

lukasko144 píše:
Sportline 2.0 TDi píše:...pouzivam takisto vif,no ani nie tak kvoli hustnutiu nafty ako skor kvoli jeho vplyvu na palivovy system a hlavne vstreky,kedze nafta v cz,ako aj na sk je udajne dost sucha a nerad by som absovoval dalsiu vymenu vstreku,tak dufam,ze vdaka vif sa zivotnost vstrekov predlzí..
Pokial este niekto potvrdi, ze by pouzivanie aditiva, napr. VIFu mohlo pomoct vstrekom, ale urcite nie im uskodit, tak zacnem nad jeho pouzivanim uvazovat aj ja. Schvalne vzdy tankujem premiovu naftu za 1,35 EUR / l na OMV, no ak by som tomu mohol pomoct este aj takto.. Aspon, ked pojdem riesit aj vstreky si budem moct povedat, ze som pre ich ochranu spravil "vsetko".[/quote

..este k tomu mozem dodat to,ze po vymene vstreku zacalo auto v urcitych otackach vibrovat,odporucali mi vsetky vstreky nechat vycistit,no kym som sa rozhodol tak urobit,po vyjazdenych 4 nadrziach s pridanim vifu do nafty vibracie ustupovali,az prestali uplne..mozno si len namyslam,ze to bolo vdaka vifu,ale inac si to odvovodnit neviem..

Uživatelský avatar
uncompromised
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2786
Registrován: 19.06.2010 22:11

Re: Aditiv

Příspěvek od uncompromised »

pásovec: to je možný, já tam netankuju, tak nevím co tam mají :)

Uživatelský avatar
pásovec
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5487
Registrován: 25.03.2008 20:26
Bydliště: Praha

Re: Aditiv

Příspěvek od pásovec »

Jestli v tom bližším BP nemají ultimate, tak to už nemáš pak tak blízko no :-(
Dodo Juice,Microfiber Madness,Autoglym,Meguiars,Swissvax,Raceglaze,Carpro a další..
http://www.detailingclub.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
lukasko144
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2526
Registrován: 25.06.2009 21:40
Bydliště: Malacky, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Aditiv

Příspěvek od lukasko144 »

Ja mam stale strach nieco liat do nafty.. No este som si nic neprecital o tych aditivach, tak skusim pre zaciatok aspon ten test, co ho tu niekto vlozil..
06/2009: Passat Variant 2.0 TDI 2008 103 kW BKP 4Motion Highline Foto CZ , Foto SK
07/2007 - 05/2009: Skoda Fabia 1.4 MPI Foto
12/2006 - 06/2007: Skoda 130 Foto

Uživatelský avatar
mystif
Řidič
Řidič
Příspěvky: 117
Registrován: 23.11.2010 22:49
Bydliště: Kladno

Re: Aditiv

Příspěvek od mystif »

Tak včera po výměně gumiček pod vstřiky mi mechanik doporučil používat aditiva a pro začátek dát dvě nádrže s koňskou dávkou :-) Osobně jsem dneska ráno nezaznamenal zlepšení zvuku nebo chodu motoru, ale uvidíme až se zima zeptá :-) dnes byl pouze -1,5 :-)
A bude hůř ...

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Aditiv

Příspěvek od KJirka »

nemůžeš čekat, že výsledek se dostaví okamžitě, jak to tam naleješ, vždycky pár set km trvá, než se to projeví.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“