servo - posilovač řizení

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
passik19TDi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 27.12.2009 17:17
Bydliště: Brno/Šumperk

servo - posilovač řizení

Příspěvek od passik19TDi »

zdar,
znáte značku KYB, nechal jsem si poslat z vrakáče údajně originál servo čerpadlo na posilovač řízení, ale došlo čerpadlo s označením KYB a znejistilo mě dodatečné (krásně lze rozpoznat, že to není vyraženy z výroby) vyražení loga VW a Audi a asi sériového čísla na čerpadlo. Dodává tedy firma KYB díly do VW? zítra to jdu namontovat tak doufám, že pojede. dík

passik19TDi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 27.12.2009 17:17
Bydliště: Brno/Šumperk

Re: servo - posilovač řizení

Příspěvek od passik19TDi »

jedině KYB jako kayaba, ale nevím jestli krom tlumičů dělají i čerpadla....co? nebo je to nějaky čínky šméčko...

Uživatelský avatar
Atreyu
Závodník
Závodník
Příspěvky: 573
Registrován: 14.09.2009 23:22
Bydliště: Vyškovsko

Re: servo - posilovač řizení

Příspěvek od Atreyu »

KYB je znacka kvalitnich japonskych podvozku (sam sem si je montoval do byvalyho auta) ale ze by delali i cerpadla a jeste k tomu origo z vyroby na nemecky auto?? no tak vsechno je mozny :wink: pockame si na vysvetleni od nekoho vzdelanejsiho :D
past mazda 323f 2.0 V6 24v GT

muj pasik http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=124297

passik19TDi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 27.12.2009 17:17
Bydliště: Brno/Šumperk

Re: servo - posilovač řizení

Příspěvek od passik19TDi »

tak KYB je namontovanej (nárazník a chladiče museli ven) a posilovač jede jak pila. budu si teda myslet, že je to nějakej japonec ať su spokojenější :lol:

Uživatelský avatar
Atreyu
Závodník
Závodník
Příspěvky: 573
Registrován: 14.09.2009 23:22
Bydliště: Vyškovsko

Re: servo - posilovač řizení

Příspěvek od Atreyu »

no tak pokud je to opravdu kayaba tak bych nemel strach :wink:
past mazda 323f 2.0 V6 24v GT

muj pasik http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=124297

Uživatelský avatar
phanomen
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 274
Registrován: 27.09.2009 09:07
Bydliště: Slaný

Re: servo - posilovač řizení

Příspěvek od phanomen »

Tak mi pravdepodobne taky odeslo servo cerpadlo. Mam kod dilu 8D0 145 155Q. Jenze nevim jestli je to fakt tim cerpadlem. Kapalinu jsem dal novou, nikde se neztraci, pohaneci remen je taky novy a napnuty, cerpadlo nevydava zadny "divny" zvuky, ale proste kdyz stojim, tak od volnobeznych do cca 1500 ot/min jde otacet volantem dost ztuha. Ani to nevydava ten "bzucici" zvuk v krajnich polohach rejdu. Nad 1500 ot/min se to chova zas jak ma.... Je to ale hrozny pri parkovani... Nevim jestli nemuze byt neco pricpany nebo jestli je to fakt cerpadlem nebo aby to nebylo v hrebenu.... Diky za vase nazory

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: servo - posilovač řizení

Příspěvek od majkl1 »

Těžko říci bez změření tlaku, ale vypadá to na odcházející čerpadlo. Dají se sehnat už od 600,- použitý, tak bych to vyměnil za to jeté. A kdyby se to náhodou za rok začlo zase projevovat, věděl bys, kde je krpa a pak koupil new. :wink:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
phanomen
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 274
Registrován: 27.09.2009 09:07
Bydliště: Slaný

Re: servo - posilovač řizení

Příspěvek od phanomen »

No ja to asi zkusim. Jdu si dat do inzerce poptavku jestli nekdo ma na prodej. Ja uz ho chtel shanet,ale hend mi par lidi rikalo, to muze byt spatna hadice, nebo to jsou kanalky v rizeni.... Doufam ze pri ty vymene nebudu muset dolu s tim celem:-)

Uživatelský avatar
phanomen
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 274
Registrován: 27.09.2009 09:07
Bydliště: Slaný

Re: servo - posilovač řizení

Příspěvek od phanomen »

Tak vyreseno, koupil jsem tady od klubaka jiny cerpadlo bezi to zas krasne... prace cca na hodku a celo dolu nemuselo, takze parada. Diky

Uživatelský avatar
qixo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 07.01.2011 16:08
Bydliště: blizko Trenčina

Re: servo - posilovač řizení

Příspěvek od qixo »

mam presne taký istý problem ako phanomen, takže idem zohnať nove servo a zas budem parkovať ako človek aj ja :D

Uživatelský avatar
phanomen
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 274
Registrován: 27.09.2009 09:07
Bydliště: Slaný

Re: servo - posilovač řizení

Příspěvek od phanomen »

Držim palce:-) Rozebral jsem to stary čerpadlo a nevim proc odeslo, nijak se mi nezdalo ze by tam bylo neco śpatnyho. To je ale fuk, hlavne ze to chodi...

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Re: servo - posilovač řizení

Příspěvek od PlusOne »

Přidám svůj problém sem. Na volnoběh je servo dost slyšet, ale jen, pokud točím volantem doprava, nebo mám tím směrem natočená kola. Co mě mate, že to nedělá pokaždé (ale zřejmě by to mohlo být tím, že když nastartuju, tak jsou otáčky trochu vyšší, dokud se motor nezahřeje). Doleva to zatím nedělá vůbec. Jakmile trochu zvýším otáčky, ztichne to.
V čem by mohl být problém, a kolik mě to bude zase stát? :-)
Na životě miluju tu pestrost - každej den mě nasere někdo jinej...

Uživatelský avatar
Frog_4x4
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 19.04.2011 23:43
Bydliště: kousek od Mladý Bolky

Re: servo - posilovač řizení

Příspěvek od Frog_4x4 »

mě začlo taky týct, ale asi to bude tím že jsem musel dojet trasu cca 30 km bez kapaliny, nemá někdo na 1,9TD T4 volný jetý servočerpadlo :?:
frog4x4@seznam.cz, 602 414 040

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“