Jakou spotřebu má 2,8 V6 s automatem

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
bundis
Závodník
Závodník
Příspěvky: 522
Registrován: 10.04.2008 19:41
Bydliště: Skuteč

Jakou spotřebu má 2,8 V6 s automatem

Příspěvek od bundis »

Ahoj,jakou reálmnou spotřebu má B5,5 2,8V6 s tiptronicem? Jak moc je tiptronic poruchový a co na něm odchází nejvíc?

IvoR
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 08.11.2010 18:25

Re: Jakou spotřebu má 2,8 V6 s automatem

Příspěvek od IvoR »

Spotřeba B5 v téhle motorizaci a tiptronikem cca. od 8,5 do klidně 18L/100km průměr je ale 11-14L .Těch 8,5 ber tak turistickou dlouhou jízdu. Pročti si fórum,2.8V6 se tady už řešila mnohokrát.

Uživatelský avatar
sss601
Pilot
Pilot
Příspěvky: 723
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou spotřebu má 2,8 V6 s automatem

Příspěvek od sss601 »

presne od 8,5 ja jezdim plus minus za 8,9 ale to jezdim dalky jinak jsem byl na horach snehova kalamita stale jedna dva rozjezdy do kopce a ejhle 16jako fik ale za tu stabilitu perfektni trakci atd to stoji vis kdyz vidis jak se nekdo nemuze rozjet a ty vedle nej projedes zaveji jooo to je super pocit,jinak tipronic si chvalim sice nekdy nesmyslne radi kdyz jedu 90 na tempomat do kopce tak mi tam supne 4 a zatlaci do sedacek ale kdyz vypnu temp tak pohoda na 5tku zvykl jsem si hodne rychle hele pokud jsi zavodnik sezen manual a mas po starostech pokud chces pohodu tak automat fakt je to pohodicka jizda ale musis menit olej a filtr

Uživatelský avatar
čerf
Závodník
Závodník
Příspěvky: 647
Registrován: 22.09.2008 19:18
Bydliště: Děčín

Re: Jakou spotřebu má 2,8 V6 s automatem

Příspěvek od čerf »

je to přesně tak. já jezdím s průměrem ted přez zimu 13, ale jezdím do práce 20 km s převíšením 500metrů a navíc po silnici, která se takřka neudržuje. jinak na delší trasy není problém dostat se pod 10 litrů při normální jízdě. jinak tiptronik je super, ale jak psal kolega přede mnou tak je důležitý měnit pravidelně olej a filtr. pak řadí jak víno a je schopnej vydržet i 500000 km. olej dávej jen originál, nekupuj žádnou alternativní náhražku. na výměnu ti postačí 6 litrů, náplň je sice 9, ale všechen ho nevypustíš. vyplatí se ti olej koupit místo ve vw tak v prodejně škoda, je o dost levnější a je to ten samej olej, mě ve vw řekli 500 za litr a ve škodovce sem za tentýž olej platil 325 za litr. jinak servisní interval na výměnu mám já psanej 60000km nebo asi 3 roky. doufám že to postačí na to, na co si se ptal. jinak olej je specifikace ATF a je určen pro koncern přímo jen do tiptroniku

bundis
Závodník
Závodník
Příspěvky: 522
Registrován: 10.04.2008 19:41
Bydliště: Skuteč

Re: Jakou spotřebu má 2,8 V6 s automatem

Příspěvek od bundis »

Ok,díky za info

Uživatelský avatar
sss601
Pilot
Pilot
Příspěvky: 723
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou spotřebu má 2,8 V6 s automatem

Příspěvek od sss601 »

jinak dnesni jizda sokolov-praha v 0400 byla mooc vyzivna /milion snehu na silnici/ a popravde byl jsem moc rad ze mam automat proste muzes mit za vsech okolnosti obe ruce na volantu coz je fakt vyhoda

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“