Převodovka-Výměna oleje

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
mike125
Řidič
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: 29.03.2010 20:57
Bydliště: Zlínský Kraj

Převodovka-Výměna oleje

Příspěvek od mike125 »

Zdarec Passaci :wink:

Chci se Vás zeptat, jsem před výjměnou oleje v převodovce,nějak mě to špatně řadí a hučí převodovka tak to má olejíček asi za sebou,už vím že se tam leje zhruba 2.25L převodového oleje,převodový olej jsem objednal tenhle,myslím si že je vysoce kvalitní,posuďte sami...

http://www.olejshop.cz/oleje/prevodove- ... tr-li4434/" onclick="window.open(this.href);return false;

Chtěl bych Vás poprosit,jestli máte někdo ve svém PC fotku převodovky tak mi sem prosím hoďte kama se ten olej vypouští a který je ten konkrétní kontrolní šroubek aby tam bylo oleje akorat....Normálně mi to v malování nakreslete šipkama a popiště mnohokrát děkuju..




PS:Příjemné prožití Vánočních Svátků a štastný Nový rok přeji Všem Paštikářum :999:

Uživatelský avatar
Mario02
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 274
Registrován: 17.06.2008 18:25
Bydliště: Třinec

Re: Převodovka-Výměna oleje

Příspěvek od Mario02 »

Vypouštěcí je ze spoda takovy specilaní klič, torx s dírou a napouštěci je velký imbus u levé polooosy. Jak se budeš na tu převodovku dívat tak to musíš vidět. Ten napouštěcí slouží i jako kontrolní jako že když z něho začne vytékat je max ale musi byt auto v rovině. Velikosti klíčů ti nepovím ale někde to tu bude...

Uživatelský avatar
mike125
Řidič
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: 29.03.2010 20:57
Bydliště: Zlínský Kraj

Re: Převodovka-Výměna oleje

Příspěvek od mike125 »

Mario02 píše:Vypouštěcí je ze spoda takovy specilaní klič, torx s dírou a napouštěci je velký imbus u levé polooosy. Jak se budeš na tu převodovku dívat tak to musíš vidět. Ten napouštěcí slouží i jako kontrolní jako že když z něho začne vytékat je max ale musi byt auto v rovině. Velikosti klíčů ti nepovím ale někde to tu bude...

Nevadí,mam v dilně celou sadu,mnoohokrát děkuju,a když sme u toho nevyš jak se vypustí brzdová kamapina???to bude asi nejspíš někde u kola že??Zítra bych to chtěl cele sfouknout,kouppil jsem brzdovou kapalinu ATE DOT 4 a zítra ji tam chci nalet tak kdyžtak nech komentář díky....

Uživatelský avatar
sss601
Pilot
Pilot
Příspěvky: 723
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Převodovka-Výměna oleje

Příspěvek od sss601 »

u kola je odvzusnovaci ventilek ktery je chranen gumovou cepickou tak ten povolis a az potece nova kapalina tak utahnes a hotovson jinak vycucni co nejvic stare kapaliny z nadobky a nalej novou a jinak u A6 je potreba 1l nove kapaliny aby jsi ji komplet vymenil tak u pasi to bude podobne

Uživatelský avatar
mike125
Řidič
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: 29.03.2010 20:57
Bydliště: Zlínský Kraj

Re: Převodovka-Výměna oleje

Příspěvek od mike125 »

sss601 píše:u kola je odvzusnovaci ventilek ktery je chranen gumovou cepickou tak ten povolis a az potece nova kapalina tak utahnes a hotovson jinak vycucni co nejvic stare kapaliny z nadobky a nalej novou a jinak u A6 je potreba 1l nove kapaliny aby jsi ji komplet vymenil tak u pasi to bude podobne
No bavil jsem se o tom ze známím a rači to necham automechanikom at to udelaji,jde o brzdy a neni dobre se s tím hrat když nemam zkušenosti...ale díky za odpověď

Uživatelský avatar
mike125
Řidič
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: 29.03.2010 20:57
Bydliště: Zlínský Kraj

Re: Převodovka-Výměna oleje

Příspěvek od mike125 »

Tak dneska sem v tom nádherném počasí jel na rampu asi tak 2 minuty s celou sadou GOLA nařadí a kliči TORX 6-70 2litry prevodového oleje a jedním smetákem abych zjistl že mám na převodovce nějaký šílený šroub 12tihran s valečkem ve vnitř..no jelikoš mám jen 2 dny volna tak jsem velice štastny,muzete mi nedo poradit prosím Vás co je to za klíč?...Říkám vím že je to 12hran

clever_fox
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 25.04.2010 18:53

Re: Převodovka-Výměna oleje

Příspěvek od clever_fox »

Hadam, ze uz to asi vis ale ten typ klice se jmenuje XZN, najdes ho treba tu http://naradi-nastroje.ks-tools.cz/XZN- ... ano&t=DESC" onclick="window.open(this.href);return false;

Jak jsi spokojen s tim olejem?

Uživatelský avatar
sss601
Pilot
Pilot
Příspěvky: 723
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Převodovka-Výměna oleje

Příspěvek od sss601 »

no a kdyz nemate ten klic tak se da udelat jeden tuznig ktery ti to ulehci navaris tam klasickou matku a mas po problemu

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“