Obcas skubani + ESP kontrolka

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Maiff
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 17.05.2010 19:45

Obcas skubani + ESP kontrolka

Příspěvek od Maiff »

Zdravim, tak zkusim popsat muj problem. Mamm pasika 2001 96Kw mam ho od kvetna letosniho roku. do ted cse v pohode zadny problem. Vcera jse vyjizdel z krizovatky - torchu ostre tzn jedna plnej a na 2 si to zahrablo. pak normal jizda...ale asi po 2 Km jsem ucejtil prvni zaskubnuti. do te doby vubec nic. subalo to na 3 4 5 6 nevim to presne ale vzdy tak od 1500 - 2 000 otacek. kdyz jsem dal pasikoj poradnej coud tak jsem to cejtil i kolem 3,5 tis. otacek. dnes rano jsem jel na VAG zadna chyba nikde nic. zkusil jsem dat jinou vahu a stale skube. tak jsem rozdelal Egr ventil byl desne zahnojenej, po vycisteni jsem najel asi 150km a super ani skubuti. :D ale?... najednou jedu a cukne to, rozsviti se kontrolka ESP a auto cuka jak krava. jak slapnu na plyn cuka. kontrolka nejde vyradit jen pri vypnuti zapalovani. tohle se opakovalo jeste jednou. ted jsem ujel 10km a zas nic - jako normal. Nevi nekdo neco co stim?? kde heledat? co to muze delat? a jestli je mozny jak jsem vyjizdel z tej krizovatky, tak jestli se tam neco neuvolnilo ci dokonce neposralo.?? diky moc za odpovedi. Martas :idea: :?

Maiff
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 17.05.2010 19:45

Re: Obcas skubani + ESP kontrolka

Příspěvek od Maiff »

Prosim poradi mi nekdo?... pomuze kontralo svazku ke vstrikovacum?? nebo to je blbost? ale proc to ESP? tady na foru se pise + problem s ABS ale to ja mam v poradku (zatim) kontrolka nesviti.

Uživatelský avatar
manas1
Závodník
Závodník
Příspěvky: 574
Registrován: 28.05.2009 15:32
Bydliště: Pardubice

Re: Obcas skubani + ESP kontrolka

Příspěvek od manas1 »

vyzkousej ten egr ventil vyradit uplne z provozu. tzn. ucpat. ten to dela hodne casto. a to esp nevim snad jen naky cidlo????

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Obcas skubani + ESP kontrolka

Příspěvek od tornado1 »

v první řadě diagnostika!!!!!!!!!!
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Maiff
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 17.05.2010 19:45

Re: Obcas skubani + ESP kontrolka

Příspěvek od Maiff »

jak jsem psal byl jsem napichnutej. zadna chyba nic. vse v poradku.

Maiff
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 17.05.2010 19:45

Re: Obcas skubani + ESP kontrolka

Příspěvek od Maiff »

tak jsem prekontroloval svazek kabelu ke vstrikum napruzil kontakty a zaslepil EGR dole u parozi. ted jsem jel 5 Km a zatim dobry. ESP je v klidu nic neskublo. budu cekat co se bude dit.

Munez
Profík
Profík
Příspěvky: 1046
Registrován: 17.05.2009 18:53

Re: Obcas skubani + ESP kontrolka

Příspěvek od Munez »

vypni si ESP a zkus to projet jesli ti to bude cukat
Seat Alhambra 2.0 TDi BRT rok 2006

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Obcas skubani + ESP kontrolka

Příspěvek od majkl1 »

Tohle často dělají právě ty kontakty u vstřiků. Diagnostika to taky neodhalí, dokud není vstřik úplně off. :wink:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Maiff
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 17.05.2010 19:45

Re: Obcas skubani + ESP kontrolka

Příspěvek od Maiff »

No ale tak vstriky jsou snad v pohode. si myslim. uvidim co to bude delat.... kdyz mam vypnute esp jede normalne... se zapnutym esp taky normalne. Od vcera zatim ani skubnuti ale cekam to kazdou chvilkou :D treba mohlo zazlobit nejaky cidlo esp nebo nevim ze ted je to v poradku.

Maiff
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 17.05.2010 19:45

Re: Obcas skubani + ESP kontrolka

Příspěvek od Maiff »

Maiff píše:No ale tak vstriky jsou snad v pohode. si myslim. uvidim co to bude delat.... kdyz mam vypnute esp jede normalne... se zapnutym esp taky normalne. Od vcera zatim ani skubnuti ale cekam to kazdou chvilkou :D treba mohlo zazlobit nejaky cidlo esp nebo nevim ze ted je to v poradku.


zatim jeste furt drzi uz celej den :-D zacinam si myslet ze to pomohlo :-D

masci
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 03.01.2011 18:07

Re: Obcas skubani + ESP kontrolka

Příspěvek od masci »

Mám naprosto stejný problém se stejným autem. Byla jsem asi před měsícem a půl na výměně rozvodů a od toho dne mi to začalo škubat. Postupně častěji a před 14dny se mi po přejetí kolejí rozsvítila kontrolka ESP a okamžitě se převedl motor do nouzového režimu. Taky mi pomáhalo vypnutí,ale teď už to po rozjetí okamžitě znovu padá. Jen studený to nedělá,ale jen tak do 70%C. Pak to začne. Zítra jedu do servisu,tak jsem se chtěla zeptat,jestli ti to pomohlo a ještě pořád drží. Dík Romča

Maiff
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 17.05.2010 19:45

Re: Obcas skubani + ESP kontrolka

Příspěvek od Maiff »

Ahoj Romčo, musim zaklepat a uz mam ujeto asi 450 Km a zatim stale dobry....snad to pomohlo a bude to OK. Proste jsem vyradil EGR ventil a napruzil kontakty ke vstrikovacum a super... spotreba se mi zda stejna mozna o 4dcl mensi. ale ted jezdim 10 km do prace, tak se to ani neohreje. za tyden mam jet do Presova 550Km tak auto dostane proverku. Dej vedet jak si dopadla v servisu atd. Martin

Uživatelský avatar
drago21
Člen klubu
Příspěvky: 65
Registrován: 28.11.2010 13:12
Bydliště: Brno-venkov

Re: Obcas skubani + ESP kontrolka

Příspěvek od drago21 »

Ahoj. Začarovaný kruh. Mám taky po rozvodech a jak se auto zahřeje,tak mi ptoblikává ESP a pak se mi rozsvítí "emise,motor do dílny". Do nouzáku zatím nepadá. Ráno nastartuji a vše OK-než se zase zahřeje. Pak se vše opakuje. Do výměny rozvodů žádný problém nebyl. Na VAGU vše OK (kromě nějaké klapky na klimě). Sam jsem zvědavý,jak to tady dopadne. 8O

Maiff
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 17.05.2010 19:45

Re: Obcas skubani + ESP kontrolka

Příspěvek od Maiff »

tak to je palba...ja mam jit na rozvody za mesic...ani se mi tam nechce....nechapu tuto pricinu. ja zatim dobry....snad to bude drzet....

Uživatelský avatar
drago21
Člen klubu
Příspěvky: 65
Registrován: 28.11.2010 13:12
Bydliště: Brno-venkov

Re: Obcas skubani + ESP kontrolka

Příspěvek od drago21 »

Dne jsem byl v servisu a na VAGU zjištěno, že mám předvstřik místo 2° za HÚ cca 12° před HÚ. Řekli, že to asi bude tím, proč se kontrolky rozsvěcují. Borec co mi dělal rozvody vůbec nemá VAG, tak nechápu, podle čeho mi to nastavoval. :idea:

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“