Passat 3C - 3.2 FSI

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Uživatelský avatar
uncompromised
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2786
Registrován: 19.06.2010 22:11

Re: Passat 3C - 3.2 FSI

Příspěvek od uncompromised »

boorky19: samozřejmě že je to dobrá věc na přetlak z turba, ale nikdo se v tomto tématu nezmiňoval, že má upravený motor s turbem, páč v originále tento motor turbo nemá, takže ten blow-off ventil nemá ani kam dát :wink:

pokud gumama myslíš pneumatiky, tak ty se na motor nedávají a pneumatiky se dávají na auto :D takže je lepší se držet pokynů výrobce, obecně: velká kola jsou hezčí, díky nízkoprofilovým gumám bude leší odezva řízení, ale horší komfort, nízký valivý odpor má vliv na horší přenos síly na vozovku a horší brzdění (dřív se to utrhne a jde do smyku), ale tady to eliminuje 4motion a ESP, ABS

boorky19
Řidič
Řidič
Příspěvky: 115
Registrován: 14.04.2010 17:19
Bydliště: TT
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat 3C - 3.2 FSI

Příspěvek od boorky19 »

:D :D neviem preco som zil v tom ze to ma turbo, za to sa ospravedlnujem, uncompromised myslel som si ze ma pochopis ako som to s tymi pneumatikami myslel, samozrejme ze sa nedavaju na motor, ale dobre dam to na pravu mieru, ake pneumatiky by ste odporucali na auto s tymto motorom? dufam ze to je uz OK :D ;)
http://www.vw-club.sk/viewtopic.php?f=1 ... 23#p205423" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
uncompromised
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2786
Registrován: 19.06.2010 22:11

Re: Passat 3C - 3.2 FSI

Příspěvek od uncompromised »

boorky19: pochopil jsem tě, taky jsem to napsal: velké a široké, jestli chceš vědět rozměr, musíš se podívat do velkého TP

boorky19
Řidič
Řidič
Příspěvky: 115
Registrován: 14.04.2010 17:19
Bydliště: TT
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat 3C - 3.2 FSI

Příspěvek od boorky19 »

tak o to by som ziadal majitela tohto vozidla aby nam opisal ten riadok z TP ;)
http://www.vw-club.sk/viewtopic.php?f=1 ... 23#p205423" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
r.u.u.d
Řidič
Řidič
Příspěvky: 88
Registrován: 10.05.2009 08:18
Bydliště: České Budějovice

Re: Passat 3C - 3.2 FSI

Příspěvek od r.u.u.d »

Nevíte jak je to s tím adaptivním podvozkem DCC?
Dával se do sériové výbavy u 3,2?

Michalj
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1244
Registrován: 14.01.2010 23:40
Bydliště: Praha

Re: Passat 3C - 3.2 FSI

Příspěvek od Michalj »

uncompromised píše:
boorky19 píše: a co je na tom take hrozne? je to kvazi taka machrovina, ale ma to aj svoj ucel
tak to su teda zvědavý, jak nám ten účel vysvětlíš :D 25. prosince tady bude někomu pěkně horko :lol:
To je super :mrgreen: :mrgreen: .

No jo český tunning , je to machrovina , tak proč to tam nedat, atmosféra neatmosféra . Ale věřím tomu, že by to tam šlo dát , k čemu už je druhá věc :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: . To mě zas pobavilo. Na druhou stranu 3,2 v turbu by bylo kousnutelný :o

Gumy na motor ?? Asi myslel silentbloky :mrgreen: :mrgreen:
Neberte život tak vážně, stejně z něj nevyváznete živí...

Uživatelský avatar
octaman
Řidič
Řidič
Příspěvky: 117
Registrován: 28.01.2009 10:24
Bydliště: od Mikulova

Re: Passat 3C - 3.2 FSI

Příspěvek od octaman »

uncompromised píše:boorky19: samozřejmě že je to dobrá věc na přetlak z turba, ale nikdo se v tomto tématu nezmiňoval, že má upravený motor s turbem, páč v originále tento motor turbo nemá, takže ten blow-off ventil nemá ani kam dát :wink:

pokud gumama myslíš pneumatiky, tak ty se na motor nedávají a pneumatiky se dávají na auto :D takže je lepší se držet pokynů výrobce, obecně: velká kola jsou hezčí, díky nízkoprofilovým gumám bude leší odezva řízení, ale horší komfort, nízký valivý odpor má vliv na horší přenos síly na vozovku a horší brzdění (dřív se to utrhne a jde do smyku), ale tady to eliminuje 4motion a ESP, ABS
Já žil celou dobu v domnění, že čím větší (to není až tak důležité) a širší pneu, tím právě že větší valivý odpor, lepší adheze a přenos síly na vozovku a samože taky lepší brzdění (auto se díky širším gumám utrhne později).....nebo jsem jenom špatně pochopil tvůj příspěvek?

Uživatelský avatar
uncompromised
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2786
Registrován: 19.06.2010 22:11

Re: Passat 3C - 3.2 FSI

Příspěvek od uncompromised »

octaman: asi jsi to špatně pochopil, ale i já jsem to nedostatečně napsal, co jsem psal o tom valivém odporu jsem vztahoval k profilu pneumatiky, takže nízkoprofilová guma má menší valivý odpor, tzn. že guma se dřív utrhne ať už při brzdění nebo akceleraci

Uživatelský avatar
octaman
Řidič
Řidič
Příspěvky: 117
Registrován: 28.01.2009 10:24
Bydliště: od Mikulova

Re: Passat 3C - 3.2 FSI

Příspěvek od octaman »

uncompromised: Ale jaký vliv na valivý odpor má profil pneumatiky (pokud vůbec oba mluvíme o tomtéž. Profil=výška, v označení vyjádřeno procentuelně jako poměr výšky k šířce, nízkoprofilová pneu=pneu s profilovým číslem dejme tomu 50 a nižším, tj. například 205/50 R17, 235/45 R17, 235/40 R18 apod.)

Uživatelský avatar
uncompromised
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2786
Registrován: 19.06.2010 22:11

Re: Passat 3C - 3.2 FSI

Příspěvek od uncompromised »

octaman: díky za vysvětlení, ale vím co je to profil pneumatiky :D já nejsem odborník přes fyziku abych ti to tu fundovaně vysvětlil, ale pokusím se o to ve stručnosti. Valivý odpor vzniká deformací materiálu kola (v tomto případě gumy) a čím víc tam toho materiálu je, tím je větší valivý odpor. Víc se do toho pouštět nebudu abych tu nevyprávěl bludy a nechci se dostat ke vzorečkům :) Mnohem víc informací najdeš tady:

http://www.google.cz/#sclient=psy&hl=cs ... 2199f60bc7

blake26
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 28.06.2011 21:59

Re: Passat 3C - 3.2 FSI

Příspěvek od blake26 »

zdravim chcem sa spytat ako je to s tymito motormi ci su v pohode alebo sa to neoplati ake je tam spotreba ?? som tu sice novy niektore veci su popisane aj v zadu ale nejak tak v kocke by sa mi to zislo viac pretoze je to roztrusene po fore a nemam cas tolko to hladat dik za odpoved a srry za podobnu otazku :)

baxxter222
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1285
Registrován: 07.05.2010 18:17
Bydliště: ruzomberok,SVK
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat 3C - 3.2 FSI

Příspěvek od baxxter222 »

chces si kupit auto a nemas cas si o nom troska poprecita tak si ho potom nekupuj.nebudes mat cas potom ani na to auto.
3,2 je dobra volba co viac k tomu povedat.
http://www.vw-club.sk/viewtopic.php?f=102&t=17250" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
lukasko144
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2526
Registrován: 25.06.2009 21:40
Bydliště: Malacky, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat 3C - 3.2 FSI

Příspěvek od lukasko144 »

baxxter222 píše:chces si kupit auto a nemas cas si o nom troska poprecita tak si ho potom nekupuj.nebudes mat cas potom ani na to auto.
3,2 je dobra volba co viac k tomu povedat.
:good:
06/2009: Passat Variant 2.0 TDI 2008 103 kW BKP 4Motion Highline Foto CZ , Foto SK
07/2007 - 05/2009: Skoda Fabia 1.4 MPI Foto
12/2006 - 06/2007: Skoda 130 Foto

Giroox
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 09.04.2016 18:14
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Passat 3C - 3.2 FSI

Příspěvek od Giroox »

Zdar pánové, mám dotaz ohledně teto motorizace. Koupil jsem tohoto pašíka po známém, jezdil servisovat jen do autorizovaného servisu, ale i tam můžou být hovada, co si budem vykládat.
Nejsem si jistý, při sání na volnoběh ze sání pořád píská zvuk, tak jsem procházel hadice ty jsou dobré. Pak jsem si všimnul že je tam malá dírka na sání v takove černé krabičce, která je přilepená na motoru ze strany od řidiče. Chtěl bych se vás zeptat, jestli ji tam máte všichni, jestli to taky lehce píská, nebo je tam někde ucpaný filtr a pískat to nemá, případně zlomená přepážka, nebo je tam ta dírka být nemá. Díky za info.

Při ucpání dírky při volnoběhu nahlásí motor chybu.

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Passat 3C - 3.2 FSI

Příspěvek od KJirka »

tak to aspoň vyfoť, počítám, že každou dirku nezná z hlavy ani konstruktér toho motoru. Mimo to tu je těch motorů pár.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“