SVĚTLA PŘEDNÍ: přeinstal xenony do stávajících parabol H7

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: BIXENON - sada pro H7

Příspěvek od kubenec »

trepifajxl píše:
kubenec píše:Nechci nějak zasahovat do diskuse, ale zvednutý halogeny jsou průchod růžovou zahradou o proti zvednutím H.I.Dkam. Protože když jede zamnou takový auto, mám stochutí těsně před ním šlápnout na brzdu a násilím mu je zasnout.
No aby jsi si nezhas svoje zadní
Nedostatečná vzdálenost vozidla jedoucího za mnou. Dokaž mi, že jsem nemusel brzit.

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: BIXENON - sada pro H7

Příspěvek od Marek77 »

Já si stejně myslím, že tyhle přestavby na hraně zákona nemají smysl. Dnes existuje neuvěřitelné množství žárovek H4 a H7, které svitem naprosto odpovídají xenonovým výbojkám, nebo je tam rozdíl tak nepatrný, že to pouhým okem nikdo nepozná.

Koupím-li si žárovky H4 se zvýšenou svítivostí o 80% a světlem 5500 Kelvinů, nerozeznáte rozdíl od xenonových výbojek. Ale cenově jsme na pětistovce za pár a hlavně je to dovolené (žárovky mají atest a tudíž je lze použít bez obav a problémů).

Uživatelský avatar
CarAudio
Řidič
Řidič
Příspěvky: 100
Registrován: 17.12.2010 22:14

Re: BIXENON - sada pro H7

Příspěvek od CarAudio »

Marek77 píše:Já si stejně myslím, že tyhle přestavby na hraně zákona nemají smysl. Dnes existuje neuvěřitelné množství žárovek H4 a H7, které svitem naprosto odpovídají xenonovým výbojkám, nebo je tam rozdíl tak nepatrný, že to pouhým okem nikdo nepozná.

Koupím-li si žárovky H4 se zvýšenou svítivostí o 80% a světlem 5500 Kelvinů, nerozeznáte rozdíl od xenonových výbojek. Ale cenově jsme na pětistovce za pár a hlavně je to dovolené (žárovky mají atest a tudíž je lze použít bez obav a problémů).
Ano máš pravdu, toto už mám taky za sebou. Kupoval jsem si tyto žárovky a po spočítání jsem zjistil, že mi za rok stály jako tato sada. Protože když je prostě někde zvýšený světelný výkon tak stejně je snížená výdrž takovéto žárovky. Proto jsem šel do tohoto řešení.
Mám Ford Galaxy II. Jsem spokojen, 85kW stačí ?!? Mě teda ne : http://www.youtube.com/watch?v=M-u7yD8az2o. Pro všechny ostatní http://ecupower.cz

Uživatelský avatar
crazyduke
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1577
Registrován: 07.04.2008 15:17
Bydliště: Kladno, Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: BIXENON - sada pro H7

Příspěvek od crazyduke »

FOR: Marek77
No tak mi prosím ukaž některé žárovky, co jsou homologované a nepoznám rozdíl od xenonů!!!!! Už jsem zkoušel nespočet žárovek, i 5500K ale ty zase nemají homologaci a navíc modrá baňka tlumí světlo, tak ve výsledku ještě horší než obyč žárovka... naposledy jsem koupil OSRAM SILVERSTAR + 50% světla na víc a vedle jsem dal klasiku a žádný rozdíl, ba dokonce obyč mi přišla lepší a bělejší navíc má na balení uvedenou poloviční životnost než standartní žárovka... tak si s tebou dovolím nesouhlasit... navíc těch peněz co jsem dal za ty veškeré žárovky bylo taky už až až.... :evil:
A pokud tato sada bude svítit (po seřízení) jak má a nebude oslňovat protijedoucí auta, tak je to dle mě bezpečnějčí než H.I.D nebo nějaké "rádoby" + xx % světla na víc...
Jinak jsem viděl na netu sadu ostřik předních světel za 499,- ale jedná se o podobmé ostřikovače jako byly na Š 120L kus hadičky, nádobka s motůrkem a růčo vypinač..... :wink: když najdu odkaz dodám...
VW Touran 2,0 TDI 125kW, 2010... www.fakthracky.cz dětská elektrická vozítka...

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: BIXENON - sada pro H7

Příspěvek od kubenec »

Dovolím si nesouhlasit. Na Fabii mi odcházela pravidelně co 1/2 roku levá žárovka H7 a po koupi žárovek s modrou baňkou, podle mě lepší světlo (bělejší) a už jsou tam před 2 roky a pořád svítí. Toď můj názor.

Uživatelský avatar
crazyduke
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1577
Registrován: 07.04.2008 15:17
Bydliště: Kladno, Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: BIXENON - sada pro H7

Příspěvek od crazyduke »

No já koupil tyhle, světlo bylo sice bílé ale vnoci jsem nic neviděl..... intenzita děs, jen vzhedová záležitost..... navíc bez homologace a to tvrdili že jí mají
5500K
5500K
Detail
Detail
bohužel kámoš je viděl u mě doma tak je taky koupil a oba jsme je stejně vyhodili....
VW Touran 2,0 TDI 125kW, 2010... www.fakthracky.cz dětská elektrická vozítka...

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: BIXENON - sada pro H7

Příspěvek od kubenec »

Pokuď porovnáváš se Xenem, ale obyč H7 svítí určitě hůř.

Uživatelský avatar
crazyduke
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1577
Registrován: 07.04.2008 15:17
Bydliště: Kladno, Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: BIXENON - sada pro H7

Příspěvek od crazyduke »

né porovnávám s obyč H7 z mototechny!!!!!!!! :tit:
Vyhodil jsem je a koupil Osram SILVERSTAR a vyměnil jsem jednu a nechal druhou obyč a ta obyč byla furt lepší.... tak tím jsem skončil s pokusy s žárovkama.....
Jinak dle mého názoru byly nejlepší Osram COOL BLUE ale ta cena cca 600kč/sada a životnost né moc dlouhá cca 1 rok.....
VW Touran 2,0 TDI 125kW, 2010... www.fakthracky.cz dětská elektrická vozítka...

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: BIXENON - sada pro H7

Příspěvek od kubenec »

Já taky porovnávám s obyč. Mám je teď na Sharanu a kolegové s práce na Passatu a Peugotu 406. Zatím si je chválí. Ten s tou 406 si je dál i do dálkovek a to je rozdíl jako prase. Pořád hovořím o H7.

Uživatelský avatar
crazyduke
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1577
Registrován: 07.04.2008 15:17
Bydliště: Kladno, Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: BIXENON - sada pro H7

Příspěvek od crazyduke »

já už na to kašlu, mám už z5 H.I.Dky a konečně vidím ty 0,5 x 0,5 m velké díry včas a chodce na silnici. Pokud to dobře dopadne, tak dám taky raději ty čočky, o které tu v tomto tématu vlastně jde.......
tohle je bixenon v čočce
tohle je bixenon v čočce
h7 obyč
h7 obyč
bixenon Octa II
bixenon Octa II
VW Touran 2,0 TDI 125kW, 2010... www.fakthracky.cz dětská elektrická vozítka...

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: BIXENON - sada pro H7

Příspěvek od kubenec »

Ok. Dva lidi dvá názory.

Uživatelský avatar
crazyduke
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1577
Registrován: 07.04.2008 15:17
Bydliště: Kladno, Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: BIXENON - sada pro H7

Příspěvek od crazyduke »

jasně... na Lipně to zapijeme!!!! :wink: :bot:
VW Touran 2,0 TDI 125kW, 2010... www.fakthracky.cz dětská elektrická vozítka...

Uživatelský avatar
crazyduke
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1577
Registrován: 07.04.2008 15:17
Bydliště: Kladno, Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: BIXENON - sada pro H7

Příspěvek od crazyduke »

Někoho by ještě mohlo zajímat toto video... http://www.youtube.com/watch?v=FS6qEEaA ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false; philips xtreme power vs. xenon 4300k
VW Touran 2,0 TDI 125kW, 2010... www.fakthracky.cz dětská elektrická vozítka...

Uživatelský avatar
CarAudio
Řidič
Řidič
Příspěvky: 100
Registrován: 17.12.2010 22:14

Re: BIXENON - sada pro H7

Příspěvek od CarAudio »

Takže poslední fotky co jsem slíbil. Xenony jsou sladěny nakonec nastal kompromis a natočilo se to do rovna.
Udělala se testovací jízda a kamarád co jel přede mnou tak i na houpancích jsem mu nezasvítil do auta a říkal, že nevnímal moje světla do té doby dokud jsem na něho pustil dálkový, což je doopravdy oheň :-D

Takže laděno podle Mercedesu C což podle mě má nejlepší klasická světla, prostě to umí udělat.

Takže foto Mercedesu na vratech tlumená světla :
IMG_0994.JPG
Foto Mercedesu dálková světla :
IMG_0995.JPG
Jen podotýkám, že nemá xenony ale k testu to stačilo.

Moje tlumené poupravené nastavení, pravá hrana hodně snížena:
IMG_0996.JPG
Moje dálková světla :
IMG_0997.JPG
Celkový pohled z Mercedesu při potkávacích světlech. Vpravo stojí rozsvícené moje auto. Všímejte si plochy, která je před autem osvícena. TZN: H7 vs Xenon pro všechny rejpaly má ty Vaše slavný výkoný žárovky za několik set korun.
IMG_0999.JPG
I sám uznal, že drahý žárovky furt rupou a že už je nebude kupovat a tohle řešení co jsem dělal se mu moc líbilo :-)
Mám Ford Galaxy II. Jsem spokojen, 85kW stačí ?!? Mě teda ne : http://www.youtube.com/watch?v=M-u7yD8az2o. Pro všechny ostatní http://ecupower.cz

Uživatelský avatar
crazyduke
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1577
Registrován: 07.04.2008 15:17
Bydliště: Kladno, Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: BIXENON - sada pro H7

Příspěvek od crazyduke »

for: CarAudio
Prosím tě máš to blbě seřízený... lom světla MUSÍ být vodorovně, tobě se to zvedá vlevo nahoru!!! Špatný.... koukni na ty obrázky nakreslil jsem ti to tam modře!!!!!! Jinak koukni na tohle video http://www.youtube.com/watch?v=imIiglkq ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false; od 4:55 min to je vidět jak dává světlo do vodorovné polohy!!!!! tak by jsi to měl mit taky vodorovně!!!!!!
první je jak to má být a na druhým je jak to máš "blbě" ty... :roll:
Tak to má být!!!
Tak to má být!!!
Tvoje špatné nastavení...
Tvoje špatné nastavení...
VW Touran 2,0 TDI 125kW, 2010... www.fakthracky.cz dětská elektrická vozítka...

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“