Slabé brzdy B5 1,8 20V

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Slabé brzdy B5 1,8 20V

Příspěvek od pino.t »

Čau.
Měnil jsem na zadní nápravě brzdy, dal jsem i druhé třmeny, protože jeden stále přibžďoval, tak jsem tady od klubáka koupil dobré, nasadil, obě strany, odzdušnil, ale pořád to slabě brzdí, při silném brýdění ABS pracuje. Ručka drží dobře. Když to zadupnu, tak myslím, že předek by se měl více zakousnout do silnice. Navíc při silném brždění jde pedál skoro na podlahu a první tři centimetry chodu nic, ani když našlapu.
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

Uživatelský avatar
kenyacek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 684
Registrován: 26.08.2008 09:39
Bydliště: Někde na Jížní Moravě poblíž Vyškova se pohybuju

Re: Slabé brzdy B5 1,8 20V

Příspěvek od kenyacek »

Jen takový hloupý dotaz... brzdovky máš dost??
Co dělá lenochod, když hoří les? Hoří taky

Uživatelský avatar
aivos
Pilot
Pilot
Příspěvky: 806
Registrován: 18.08.2009 14:15

Re: Slabé brzdy B5 1,8 20V

Příspěvek od aivos »

spatne odvzdusnene nebo malo brzdovky, nejpravdepodobneji oboje :D
Obrázek

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: Slabé brzdy B5 1,8 20V

Příspěvek od pino.t »

Brzdovky je dost, ale odvzdušňoval sem to postaru, žádná odsávačka, klasika, našlapat, povolit, ale bublinky už žádny.
Byl jsem na STK a souměrnost perfektní, vepředu i v zadu.
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

Uživatelský avatar
čerf
Závodník
Závodník
Příspěvky: 647
Registrován: 22.09.2008 19:18
Bydliště: Děčín

Re: Slabé brzdy B5 1,8 20V

Příspěvek od čerf »

a odvzdušnil jsi všechny 4 kola? pokud ne, tak se nediv, dostala se ti bublina do pumpy a máš ji někde v oběhu

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: Slabé brzdy B5 1,8 20V

Příspěvek od pino.t »

Jistě, že jsem odvzdušňoval všechny kola.
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

biac1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 19.08.2008 18:44

Re: Slabé brzdy B5 1,8 20V

Příspěvek od biac1 »

Zdar, mám pašíka B5 1.8T r. 98 a úplně ten samý problém. Dokonce jsem v zoufalství vyměnil i brzdovku ovšem bez efektu. Jakoby nefungoval posilovač. Nevím jak závadu najít ani do čeho zainvestovat. Kdo víte poraďte.

Globettroter
Závodník
Závodník
Příspěvky: 522
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 10- Vršovice+Dobříš

Re: Slabé brzdy B5 1,8 20V

Příspěvek od Globettroter »

Když jsme před pul rokem měnil brzdovku ,tak jsem se došetl že by se mělo vypustit asi 2dcl od každého kola aby se kapalina vyměnilav celém okruhu(smaozřejmě s tím že se z bandičky odsálata stará a nalila nová a postupně jak se odvzdušńovalo podle správného pořadí kol se dolévla tak aby nikdy neklesla pod minimum. Che to opravdu potivě odvzdušnit aby ty 2dl z každého kola vytelky :!: A mě to pak taky hvíli hůře brzdilo když jsme to neudělal tolikrát kolikrát bylo potřeba a tak jsme se ptal kamráda a ten mi ještě řekl ,že by to mohlo být poškozené těsnění na hlavním brzdovém váli, že to tam může být na koních toho válve orezlé a jak člověk při několikaletém používání využívá jen určitý krok pedálu tak se může vlivem vázání vody na kapalinu dostat na nepraovní části koroze a ty potom při prošlápnutí pedálu mohou to těsnění poškodit a dohází k úniku tlaku.Koupil jsme tedy obě dvě možné opravné sady a s tím že se do toho pustím,ale během 2 dnů co jsme s tim jezdil se to samo usadilo a brzdilo tak jak mělo :158: , tak jsem zase obě ty opravné sady vrátil a jezdim a brzdim dodnes bez problémů :)
Takže zkusit pořádně odzvušnit (ikdyž už nejsou dlouho žádné bublinky) a pak třeba to těsnění ,v žádném případě se také nesmí dostat brzdovka na destičky , ta se pak do nich čístečně vsákne a je to na h.... , další vě že pokud se vyndavali destičky azase dávali ty původní musí být steně usazené jako před demontaží ai tak to hilku trvá než si zase na 100% sednou ,jinak by to mohlo být pak taky zvzdušněné ABS (pokud tam v nádržce bylo příliš málo kapaliny a vzduch vnikl do okruhu) a to se prý už myslim dělá ale přes VAG a to je už u vozidel které mají myslim ESP, to už si ale nesjem uplně na sto pro jistý :? .Snad jsme trošku alespon pomohl :wink:

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: Slabé brzdy B5 1,8 20V

Příspěvek od pino.t »

Uvidím jak si sednou ty zadní desky a ještě zkusím odvzdušnit. A jaké je to správné pořadí? Co vím, tak začíná se od největší vzdálenosti, což je pravy zadní kolo ne?
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“