Píská turbo

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

bumpkin
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 413
Registrován: 06.10.2008 19:33
Bydliště: Praha 9

Píská turbo

Příspěvek od bumpkin »

Tak mi na pašíku začalo kvílet turbo. Respektive bylo jemně slyšet už dřív,ale fakt jemně. Teď se to nějak skokově zhoršilo. Píská to jen při přidání a doběhu tak mezi 1500-2300 otáčkami. Olej to nežere,plní to tak jak má. Otázka zní-jak rychle mám mám šetřit na nové?

Uživatelský avatar
Paulus
Řidič
Řidič
Příspěvky: 100
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Píská turbo

Příspěvek od Paulus »

no připrav si penízky, neb pak to pojede z kopce.. a ani se nenaděješ a budu v pánu :D
Tak od 25.6.2007 jsem šťastnej majitel Pašíka 3BG v kombajnu. Prostě jsem si dal hezkej dárek k narozkám

bumpkin
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 413
Registrován: 06.10.2008 19:33
Bydliště: Praha 9

Re: Píská turbo

Příspěvek od bumpkin »

A co bude následovat? Začne žrát olej,nebo se přestane točit?

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Píská turbo

Příspěvek od majkl1 »

Sundej hadici vpředu na turu a zkus vůli vrtulky turba. Do stran by měla být drobná, ale podélně žádná. Pokud to nežere žádný olej, moc bych to já osobně neřešil. Tvoje turbo se jinak dá sehnat repasovaný od 6000,- se zárukou, takže stále prkotina oproti nápravě, kterou budeš měnit pětkrát častějc než turbo. :fly2:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

bumpkin
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 413
Registrován: 06.10.2008 19:33
Bydliště: Praha 9

Re: Píská turbo

Příspěvek od bumpkin »

O.K. Zkusím tu vůli. Ještě mě napadlo,jestli to nemůže souviset s tím,že mi trochu fouká vlnovec. Jinak co se týče nápravy,tak na tu jsem měl zatím vždy štestí. Tohle je můj třetí pasát. První B5 66Kw 98r.v.,ten jsem prodal s nalítanejma 240 tisícema a na nápravě nic ani neťuklo. Druhej B5,5 96Kw 2002 ten šel do světa se 190 tis a na nápravu se taky nešáhlo a byla naprosto zticha,no a teď na 2004 mám 160tis a náprava zatím zcela zticha. Jezdím klasicky nejvíc po Praze,na autě vždy najedu tak 100-120 tis a podám ho.

Uživatelský avatar
Paulus
Řidič
Řidič
Příspěvky: 100
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Píská turbo

Příspěvek od Paulus »

no , mě pískalo.. pak začalo lehce kouřit a pak víc a pak tam byl vakl že vrtulky lítaly jako blázen. Jinak na repase bacha, bral jsem ho výměnou u nejautodíly a vydrželo přesně tři měsíce po záruce pak praskla osa. vydrželo nějakých 10000 km. nejprve se tvářili jako že to je v pohodě to pošlete a my to vyreklamujem a pak otočili s tím že auto nemaže. to jsem se jim vysmál protože za kilák než jsem dojel do garáže, tak to sežralo 2 litry oleje a za mnou nebylo vidět. takže jsem koupil jetý a to šlape jako fík.
no a když jsem začal hrozit trestním oznámením, neb mi poslali jiný kus zpět ( rezavej křáp kterej umřel věkem) tak se asi chytli za nos a poslali novej repas. tak je uklizenej v garáži na horší časy. jinak jsem bral turbo od ladase z diesel power fora a naprostá spokojenost. takže, zkus vakl vrtulek a podle toho jednej. ale jestli nekouří když mu dáš za uši tak to asi opravdu bude ten vlnovec
Tak od 25.6.2007 jsem šťastnej majitel Pašíka 3BG v kombajnu. Prostě jsem si dal hezkej dárek k narozkám

Uživatelský avatar
roti
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1855
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha, München
Kontaktovat uživatele:

Re: Píská turbo

Příspěvek od roti »

určitě bych vyměnil vlnovec a pak to bude ok. Kazdy turbo piska. Pokud to neni meluzina, nehuli cerne a nezere olej, tak bych to neresil. A repasoval bych urcite u Reeshy z DP.
S500 L
ex SIII 140kW, OIII RS TDI, GIV Highline 1.6 SR, SII Combi Elegance Black, 125kW, DSG + SII Limo White, Passat 2003 Highline, BMW 740i V8 4.4L, BMW 320dA, VW GIV Varoš,S764+KAT,EGR off,Eibach

bumpkin
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 413
Registrován: 06.10.2008 19:33
Bydliště: Praha 9

Re: Píská turbo

Příspěvek od bumpkin »

Mrknu na tu vůli a dám vědět,co jsem zjistil. Ten vlnovec jsem věděl,že mě čeká. Trochu mě vadí,že se nedá moc jednoduše vyměnit. Je to součást prvního dílu vejfuku,kterej je vzhledem k tomu,že je i s katem poměrně dost drahej. Máte někdo zkušenosti s vevařením náhradního vlnovce? Vydrží to něco,jak se to potom chová?

jirkaR
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1963
Registrován: 01.05.2009 05:36
Bydliště: Pardubice

Re: Píská turbo

Příspěvek od jirkaR »

mě třeba vůbec nepískalo bralo trochu olej ,paK víc a víc a pak lup a kO :!:
1,9 tdi 81KW B5 nyní už B5.5 :D
Obrázek

bumpkin
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 413
Registrován: 06.10.2008 19:33
Bydliště: Praha 9

Re: Píská turbo

Příspěvek od bumpkin »

Tak jsem to dnes okouknul. Turbo nená žádnou vůli ani radialní,ani axialní. Zato vlnovec je černej a při přidání plynu se zněj zakouří. Už jste ho někdo na AVF měnil? Jak jsem psal víš,je to trochu komplikovanější.

Uživatelský avatar
roti
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1855
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha, München
Kontaktovat uživatele:

Re: Píská turbo

Příspěvek od roti »

dělal jsem to na GIV. Demontoval jsem ten kus s vlnovcem, starej sem vyriznul a navaril novej. Musis si pohlidat, aby jsi to tam navaril pod spravnym uhlem (protoze uz jen drobna vychylky udela hodne a vejfuk tam nedas). Takze jsem to jen pribodoval, zkusil na auto jestli je to ok a kdyz bylo, tak jsem to komplet svajstnul.
S500 L
ex SIII 140kW, OIII RS TDI, GIV Highline 1.6 SR, SII Combi Elegance Black, 125kW, DSG + SII Limo White, Passat 2003 Highline, BMW 740i V8 4.4L, BMW 320dA, VW GIV Varoš,S764+KAT,EGR off,Eibach

jirkaR
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1963
Registrován: 01.05.2009 05:36
Bydliště: Pardubice

Re: Píská turbo

Příspěvek od jirkaR »

mě to právě plbě navařili a pak to mlátilo do toho chrániče poloosy ,nakonec to musel jinej mechanik vyříznout a navařit jinej úhel
1,9 tdi 81KW B5 nyní už B5.5 :D
Obrázek

Uživatelský avatar
Tomášek
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9666
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lovčovice u Jemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Píská turbo

Příspěvek od Tomášek »

ideal je to nabodovat na aute a je pokoj :)

bodja
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 15.12.2009 16:40

Re: Píská turbo

Příspěvek od bodja »

já si s turbínou nelámu hlavu,auto jsem již s pískačkou koupil,hlídám olej a zatím v poho(8tis.km)...V nejbližší době se ale chystám sundat hadice a skouknout vůle..
Passat 3C Highline 2.0 TDI 08´

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Píská turbo

Příspěvek od majkl1 »

Mě taky píská už 100t. km a nic se nemění, ale já nemám kat, taklže píská asi kvůli tomu. :twisted:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“