SVĚTLA PŘEDNÍ: přeinstal xenony do stávajících parabol H7

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
crazyduke
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1577
Registrován: 07.04.2008 15:17
Bydliště: Kladno, Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: BIXENON - sada pro H7

Příspěvek od crazyduke »

Pro jistotu tu máš ještě několik vzorů jak to má vypadat!!!! :wink: :wink: :wink: :wink:
Bez názvu.jpg
Audi.jpg
HiD 2.jpg
HID.jpg
VW Touran 2,0 TDI 125kW, 2010... www.fakthracky.cz dětská elektrická vozítka...

Uživatelský avatar
CarAudio
Řidič
Řidič
Příspěvky: 100
Registrován: 17.12.2010 22:14

Re: BIXENON - sada pro H7

Příspěvek od CarAudio »

Chlape díky za TIP :-)
Musel jsem kvůli Tobě vyklidit druhou stranu garáže abych mohl ladit. Venku kosa a už mě to fakt nebaví, takže už doladěno na hotovo.

Prvně jsem si postavil zeď ze sádrokartonových desek a pomocí vodováhy jsem začal.

Nejprve jsem poštěloval první bixenon do váhy :
IMG_1003.JPG
Poté jsem udělal rysky aby to bylo vodorovné :
IMG_1024.JPG
Pak jsem šteloval a tady je výsledek :
IMG_1019.JPG
Tady jsem se snažil nafotit detaily lampy. Celou dobu to fotím na ajfoun a teprve až v garáži se to povedlo :
Angel eyes:
IMG_1013.JPG
Komplet rožlý xenon na potkávací:
IMG_1012.JPG
Už bych to znovu nechtěl dělat.

Ještě jsem si zahrál na gynekologa :-D
IMG_1016.JPG
A objel jsem matici, protože jsem zjistil, že tam je malá mezera kvůli prachu atd. Použil jsem černý silikon, kterej pak jde kdykoliv oddělat :
IMG_1018.JPG
Tak ještě jednou díky za TIP na seštelování a všem ostatním můžu jen doporučit.
V blízké době chystám přidat ostřikovače světel, aby to bylo jak má být.
Mám Ford Galaxy II. Jsem spokojen, 85kW stačí ?!? Mě teda ne : http://www.youtube.com/watch?v=M-u7yD8az2o. Pro všechny ostatní http://ecupower.cz

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: BIXENON - sada pro H7

Příspěvek od Marek77 »

Já používám H4 Philips Extréme Power +80% (12V, 60/55W) a nemůžu si stěžovat. Mám je přes dva roky, najeto 60.000 km a velmi často po městě (čili časté rozsvěcení/zhasínání). Pravda - stály přes osm stováků, ale nemají chybu. Z hlediska životnosti není nic lepšího než Philips.

(teď jsem je vychválil a tutově mi přes vánoční prázdniny aspoň jedna praskne :-D )

Uživatelský avatar
CarAudio
Řidič
Řidič
Příspěvky: 100
Registrován: 17.12.2010 22:14

Re: BIXENON - sada pro H7

Příspěvek od CarAudio »

Marek77 píše:Já používám H4 Philips Extréme Power +80% (12V, 60/55W) a nemůžu si stěžovat. Mám je přes dva roky, najeto 60.000 km a velmi často po městě (čili časté rozsvěcení/zhasínání). Pravda - stály přes osm stováků, ale nemají chybu. Z hlediska životnosti není nic lepšího než Philips.

(teď jsem je vychválil a tutově mi přes vánoční prázdniny aspoň jedna praskne :-D )
:-) kdyby jsi pak na ně chtěl krabičky až je podeš reklamovat tak tady mám dvoje :-D
Mám Ford Galaxy II. Jsem spokojen, 85kW stačí ?!? Mě teda ne : http://www.youtube.com/watch?v=M-u7yD8az2o. Pro všechny ostatní http://ecupower.cz

Uživatelský avatar
crazyduke
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1577
Registrován: 07.04.2008 15:17
Bydliště: Kladno, Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: BIXENON - sada pro H7

Příspěvek od crazyduke »

jj ale ještě prosím zajeď na seřízení světel na pořádný přístroj, tohle je jen "základní" nastavení... a až to budeš mít úplně komplet seřízený, tak hoď foto venku v noci z auta a proti světlům, že to neoslňuje (pokud ti to pobere foťák)... Dík asi do toho taky půjdu, ale koupím s paticí na výbojku D2S... jak je to v tom videu UP... a až vyhraju ve sportce tak koupím origo xeny se vším všudy......... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Přechodka HID - D2S 150,-/ks
přechod.jpg
348.jpg
348.jpg (8.91 KiB) Zobrazeno 1361 x
VW Touran 2,0 TDI 125kW, 2010... www.fakthracky.cz dětská elektrická vozítka...

Uživatelský avatar
CarAudio
Řidič
Řidič
Příspěvky: 100
Registrován: 17.12.2010 22:14

Re: BIXENON - sada pro H7

Příspěvek od CarAudio »

Jo pak asi zajedu ke známýmu do servisu, ale až tam zabuduju ty ostřikovače.
Jen bych Ti radil, než půjdeš do originálních xen. světel, tak se nech svést s někým kdo je má. Já je mohl mít komplet za 10K, ale nešel jsem do toho. Je to malý zlomek ceny než to co jsem do auta narval :-D

Ty D2S jsou OK, ale mohly by jsi vyzkoušet jestli to chceš do praraboly D2R ! Ty mají kovou clonu přímo na výbojce, která zabraňuje svitu na parabolu a je to použitelnější. Používají to napr. Volva. Problém je, že D2S nebo R jsou patice jak hovado a dají se dát max. místo H4 a ne místo H7.

Ohledně Xenonů mám již své zkušenosti a zase jsem denska potkal VW T4 z HIDkou a bral mě čert. To už je z dálky vidět jak hovado. Doufám že se na to policajti zaměří, protože to fakt šajní jak hovado.

Schválně si po cestě všímejte aut co mají čočky a ti co mají HIDky v parabole. Když neuvidíte rozdíl, tak je to na očního lékaře :-)

Až to budeš ladit, tak doufám že dáš foto. Jen upozorňuji, že origo jsou jen xenony !

Jo a PROSÍMTĚ, můžem mi sem dát fotku Tvojích HIDek na stěně ?
Mám Ford Galaxy II. Jsem spokojen, 85kW stačí ?!? Mě teda ne : http://www.youtube.com/watch?v=M-u7yD8az2o. Pro všechny ostatní http://ecupower.cz

Uživatelský avatar
crazyduke
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1577
Registrován: 07.04.2008 15:17
Bydliště: Kladno, Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: BIXENON - sada pro H7

Příspěvek od crazyduke »

Zatím nemůžu, jsem KO chcíplej doma, ale do silvestra musím k rodičům, tak to po cestě cvaknu....
Jinak se dají koupit výbojky H7R které májí na sobě clonu jako D2R!!!! Ale ještě jsem je LIVE neviděl a nechci kupovat zajíce v pytli...
A s tím projektorem na D2S jsem na netu pohořel, jen u Hella jsem našel ale 15000,- sada, jinak všude jen Projektor H7....
H7 s clonkou
H7 s clonkou
Bulb-H7R-.jpg (21.41 KiB) Zobrazeno 1348 x
VW Touran 2,0 TDI 125kW, 2010... www.fakthracky.cz dětská elektrická vozítka...

Uživatelský avatar
CarAudio
Řidič
Řidič
Příspěvky: 100
Registrován: 17.12.2010 22:14

Re: BIXENON - sada pro H7

Příspěvek od CarAudio »

crazyduke píše:Zatím nemůžu, jsem KO chcíplej doma, ale do silvestra musím k rodičům, tak to po cestě cvaknu....
Jinak se dají koupit výbojky H7R které májí na sobě clonu jako D2R!!!! Ale ještě jsem je LIVE neviděl a nechci kupovat zajíce v pytli...
A s tím projektorem na D2S jsem na netu pohořel, jen u Hella jsem našel ale 15000,- sada, jinak všude jen Projektor H7....
Bulb-H7R-.jpg

Stejně tak vypadá D2R :-) ale má trošku větší patici. Možná tohle by se dalo použít do klasické paraboly. Ale stejně by to šajnilo, protože ten Xenon má o několikanásobně více světla než H7.
Tak jak budeš ready tak mi to nafoť.
Mám Ford Galaxy II. Jsem spokojen, 85kW stačí ?!? Mě teda ne : http://www.youtube.com/watch?v=M-u7yD8az2o. Pro všechny ostatní http://ecupower.cz

Uživatelský avatar
crazyduke
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1577
Registrován: 07.04.2008 15:17
Bydliště: Kladno, Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: BIXENON - sada pro H7

Příspěvek od crazyduke »

Ale píšou u nich (H7R) že neoslňujou, protože clonka brání odrazu světla nad hranu tak bych nejdřív chtěl vyzkoušet tohle... Jinak potom jsem našel projektor na D2S za 400kč/ks tak bych to možná dal do kupy... 800,- projektory, 700,- výbojky, 300,- přechod HID-D2S... a pak jen někde splašit nějaké krytky na ty projektory.... :|
Mě přijde, že je tam místa dost na D2S....
Projektor D2S
Projektor D2S
VW Touran 2,0 TDI 125kW, 2010... www.fakthracky.cz dětská elektrická vozítka...

Uživatelský avatar
crazyduke
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1577
Registrován: 07.04.2008 15:17
Bydliště: Kladno, Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: BIXENON - sada pro H7

Příspěvek od crazyduke »

CarAudio píše:Ještě Vám sem hodím odkaz, odkud mi to ježíšek přinesl. Doufám, že to nebudete brát jako reklamu, nemám s nima nic společného.
http://anno.cz/bi-xenon-projektor-cocky ... -6000k.htm
Prosim tě co je to za firmu a kde sídlí? asi jsem LAMA, ale nikde jsem to tam nenašel... poštovný, adresu tel. NIC!!!! :kap:
VW Touran 2,0 TDI 125kW, 2010... www.fakthracky.cz dětská elektrická vozítka...

Uživatelský avatar
Petr FG
Řidič
Řidič
Příspěvky: 147
Registrován: 24.01.2009 20:14
Bydliště: Klášterec nad Ohří

Re: BIXENON - sada pro H7

Příspěvek od Petr FG »

crazyduke: pod cenou je odkaz "Toto zboží můžete koupit ZDE", klikni na něj a najdeš veškeré informace.
FORD GALAXY 1,9 TDI PD 96 kW 2005 ŠEDIVÁK
Obrázek

Uživatelský avatar
crazyduke
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1577
Registrován: 07.04.2008 15:17
Bydliště: Kladno, Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: BIXENON - sada pro H7

Příspěvek od crazyduke »

Hm... to mě nenapadlo, jsem čekal klasiku KONTAKT nebo něco takového.... ale díky.... už vím, že je to v HK tak jedině :gotmail:
VW Touran 2,0 TDI 125kW, 2010... www.fakthracky.cz dětská elektrická vozítka...

Uživatelský avatar
parizek_ltm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2659
Registrován: 01.10.2008 22:01
Bydliště: Praga

Re: BIXENON - sada pro H7

Příspěvek od parizek_ltm »

Jaj, tohle jsou dalsi nekonecne diskuze. Zarovkari vs. HIDkari.

Jen doplnim jednu vec. Kupuji Osram NBR, pravidelne mi po 3/4 roce praskaji. Specialne jsem se pri koupi ptal v Autokelly, jestli je nejaka zaruka a oni pry ze do roka kdyz prasknou, tak vyrobce posle nove. Tak se i stalo, odevzdal jsem obe praskle, ukazal fakturu a zas funguju na novych - skoro se to da nazvat svetlem zadarmo, jelikoz jsem si temer jistej, ze do roka prasknou :lol:
Radsi si kupte poradne pneu, nez prehnane bile protivne svetlo :wink:
Ohledne blikani, na HIDkare taky neblikam, ikdyz je mi jejich svetlo protivne. Duvod je prosty, nema to smysl. Kdyz bliknu, ziskam tim neco ? Odmontuje si on svou sadu ? 90% lidi, co si je tam daji si ani neuvedomi, proc na ne nekdo blika...

Uživatelský avatar
CarAudio
Řidič
Řidič
Příspěvky: 100
Registrován: 17.12.2010 22:14

Re: BIXENON - sada pro H7

Příspěvek od CarAudio »

Jen dodatek z jizdy. Pisu z telefonu tak sory, ze to je bez hacku :-)
Byl jsem dnes resit migrace serveru a vratil jsem se pred chvilkou. Tzn. Ze jsem to konecne vyzkousel v noci a muzu rici, ze doopravdy je to skvela varianta. Tim, ze svetlo je orizle tak nikoho neoslnuji, na ceste konecne vidim ty diry a kdyz dam dalku xenon plus H1 tak kdyby na poli byla srnka tak ji 100ne uvidim. Splnilo to vice nez moje ocekavani a konecne po roce opet vidim na silnici. Jinak jsem se rozhodl, ze k tomu dam i ostrikovace takze az je objednam tak napisu dalsi navod. Tak to je asi vse co jsem chtel napsat a v blizke dobe ukazu jak to ma vypadat i s ostrikovaci.
Mám Ford Galaxy II. Jsem spokojen, 85kW stačí ?!? Mě teda ne : http://www.youtube.com/watch?v=M-u7yD8az2o. Pro všechny ostatní http://ecupower.cz

Uživatelský avatar
CarAudio
Řidič
Řidič
Příspěvky: 100
Registrován: 17.12.2010 22:14

Re: BIXENON - sada pro H7

Příspěvek od CarAudio »

Tak mě to dnes nedalo a musel jsem udělat ostřik světel, protože ten binec na silnici pěkně špiní lampy.
Po konzultaci se servisákama jsem se rozhodl k té nejlevnější variantě a to klasický pecky s dvouma tryskama na každou stranu. Po rozmontování fakt dost hustým sem to nakonec namontoval do prostoru, kam můžu dát vyjížděcí ostřiky. I když podle mých servisáků nejsou tyto ostřiky 100%ní a dost se serou, tak uvidíme jestli nechám vyrobit jen krytku na tu pecku nebo tam dám prostě origo. To ještě budu konzultovat.

Takže jestli tohle chcete podstoupit, tak přeji hodně dobrých nervů :-)

Co je potřeba :

1. Motorek pro ostřikovače, stačí jednocestný (já koupil s dvouma vývodama, že to bude tlačit víc a on ten druhej jede pouze ve změněné polaritě).
2. 3m hadice
3. Tčko na hadici
4. Pecky ostřikovačů
Mě to stálo cca. 500,- Kč
IMG_1029.JPG
Musíme nejprve se dostat k nádržce s kapalinou pro ostřikovače. Je umístěna před baterkou a pod ní je hlavní nádrž. Tuto nádrž musíme vyndat a přidat do ní další motorek pro ostřik světel.
IMG_1043.JPG
Musíme sundat kolo u řidiče, odebrat světlo a baterku. Pak musíme odmontovat kryt pod baterkou (tzn. podstavec na které stojí) a musíme odmontovat držák pro filtr nafty. Vše se to děje na jednom místě a to kolem prostoru u baterky.
Jěšte vypustíme kapalinu z ostřikovačů, klasicky natáhneme a necháme přepadem do flašek.
IMG_1030.JPG
Samotná nádrž je na dvou šroubech a to po levé straně z vrchu a po pravě straně zespod. Musíme odšroubovat podběch až nad kolo a pak ho vyhnout nad kolo. Tím máme přístup k nádržce. Musíme oddělat mlhovku, odpojit všechny konektory a tím máme připraven start na odmontování nádobky.
IMG_1033.JPG
Samotné odmontování nádobky je trochu jak ježek v kleci. Musíme odmontovat spodní čerpadlo a posléze z nádobkou natáčet a posouvat dolů až ji prostě vydolujeme z auta ven.
IMG_1035.JPG
Nádržku vyčistíme a uděláme další otvor pro další motorek. Použijeme těsnění z vrchního přepadu a na motorek napinujeme káble.
IMG_1036.JPG

Strčíme zpět nádržku taky to chce trochu trpělivosti a vložíme do ní nový motorek. Vrátíme zpět mlhovku a motorek se krásně opírá právě o ni. Já jsem se snažil udělat držák, ale když jsem viděl jak se krásně opírá o mlhovku, tak jsem ho zalepil po bokách silikonem a hotovo.

Napinujeme kabely svorkami na původní motorek, připojíme hadice, jednu a to na bílém výstupu jsem musel zaslepit. Natáhneme hadici před prostřed chladiče a tam dáme Tčko.
IMG_1042.JPG
Uděláme díry pro ostrikovače do nárazníku, podotýkám, že jsem to směřoval do místa kde je origo ostřik. Viz. obrázek.
IMG_1053.JPG
IMG_1048.JPG
Napojíme obě hadice na Tčko a k nárazníku pecky přilepíme dorbým sekundovým lepidlem.
IMG_1052.JPG
Pak musíme seštělovat proud vody pomocí jehly a je hotovo.
Já to zvládl za dopoledne a tímto postupem to máte do hodiny hotové.
IMG_1052.JPG
IMG_1052.JPG
Tady je video :
Podotýkám, že ostřikovače pouštěl můj šestiletý syn a docela si u toho užíval :-D


Takže já myslím, že dobrý. Světla svítí nádherně, ostřik už taky funguje a nechám vyrobit nějaký pěkný krytky pro ty pecky a uvidíme.
Mám Ford Galaxy II. Jsem spokojen, 85kW stačí ?!? Mě teda ne : http://www.youtube.com/watch?v=M-u7yD8az2o. Pro všechny ostatní http://ecupower.cz

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“