Lambda a Climatronic

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

martin159
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 07.02.2008 20:47
Kontaktovat uživatele:

Lambda a Climatronic

Příspěvek od martin159 »

Ahoj všem prosím o radu jak se dostnu k motorku V71 ,od klimy mám ho nejspíš špatný na vagu mi to háuí chybu 1274 ,kaslik mám sundanej ,ale nevím jak se k němu mám nejjednodušeji dostat prosím moc o rady

a druhá rada vag mi hází chybu 17524 myslíte si že je to vadná lambda a mám jí rovnou vyměnit? ještě jedna indicie neprošel jsem emisema ,tak mam to zkusit nebo by jste ještě pátrali?a mám větší spotřebu díky za rady

martin159
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 07.02.2008 20:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Lambda a Climatronic

Příspěvek od martin159 »

Ahoj všem ,tak jednu otázku jsem si už zodpověděl a vyřešil ,ale u té druhé bych potřeboval poradit , VAG mi stále hází cchybu 17524 ,je jisté že je to lambda? došel bych jí zítra koupit ale bojím se když to nebude tím abych nevyhodil 2tis. prosím o rady.

Díky moc

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: Lambda a Climatronic

Příspěvek od bifur »

Vyzera to na lambdu. Ak si chces byt isty, premeraj si vsetky kable od lambdy po rj. Ak budu OK, tak lambda. RJ to snad nebude, to by bol velky pech..

martin159
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 07.02.2008 20:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Lambda a Climatronic

Příspěvek od martin159 »

aqsi jo propísknu si je měřákem jestli nejsou přerušený a kdyžtak kouknu po nové lambde a co u vás na slovensku nejsou levnější?

martin159
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 07.02.2008 20:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Lambda a Climatronic

Příspěvek od martin159 »

dnes jsem auto napíchl na vag a stále mi to hází chybu 17254 a 17256 , napíchl jsem to na vag gom a ukazuje mi to hodnotu neustále v procentech nula u lambda sondy co to prosím znamená?

dnes mi totiž v autokely nabízej lambdu na mé autíčko za 1600 , od bosche to je dobrá cena ne?

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: Lambda a Climatronic

Příspěvek od bifur »

Cena je v poho, len mi pride divne ze ti hadzu chybu obe lambdy. Tie kable si meral? Skor by som to videl na seknute kable alebo posahany konektor.. Ale nahoda je blbec. Pomaly zacnem verit aj tej vadnej rj. Skus si len tak pre srandu od niekoho pozicat lamdu, ale najprv tie kable.. :wink:

martin159
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 07.02.2008 20:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Lambda a Climatronic

Příspěvek od martin159 »

ne ještě jsem kable neměřil ono to není tak jednoduchý když se mi tak špatně leze pod auto ,a to proměření kabelůnení tak jednoduchy. víš?

martin159
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 07.02.2008 20:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Lambda a Climatronic

Příspěvek od martin159 »

když koupím lambdu neo budu mít půjčenou ,stači jen tu stávajicí odpojit v konektoru a na místo ní napojit tu dobrou a pustit vag? nebo bude mmuset být namontovaná?

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: Lambda a Climatronic

Příspěvek od bifur »

Jasne, ja chapem ze je s tym robota. Meraniu sa vyhnes ked tam zapojis pozicanu. Nemusis ju montovat, teda aspon na mojom aute. Mne to vo VAGu neukazuje lambdu v percentach, ale vo voltoch, takze vidim ci ide. Tebe by to myslim tiez mohlo nieco ukazat aj pri vypnutom motore, ale nie som si isty. Aky mas motor? Mohol by pomoct niekto s rovnakym motorom ak ma VAG. Mne to pri vypnutom motore ale ukazuje stale rovnaku hodnotu, co tebe moze ukazat tych 0%. Az pri chode motora vidim ci lambda reguluje, takze mozno ju budes musiet namontovat. Neviem kde mas umiestnenu lambdu, ale ja ju mam relativne dobre pristupnu ked trosku zdvihnem predok auta. Garaz mam o par centimetrov nad najazdom a staci mi vojst prednymi kolesami do garaze a ide von pekne..

martin159
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 07.02.2008 20:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Lambda a Climatronic

Příspěvek od martin159 »

Tak píšu jak jsem dopadl ,koupil jsem lambdu před katíkem vyměnil a super už to chybu nehází ted už mi to hází jen ta za katíkem ,co vy nato je důležitá co se týče spotřeby atd? jestli jí mám vyměnit ,že bych tam pro ní zítra ještě dojel mají ji ted za dost dobrý peníze.

Díky

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: Lambda a Climatronic

Příspěvek od bifur »

Zadna by mala byt len na kontrolu katiku. Zmes ovplyvnuje lambda pred katom. Skus vyjazdit jednu nadrz a mal by si to spoznat aj na spotrebe. Ja by som ju vymenil, ale ja som puntickar. V podstate ju menit netreba..
Drzim palce nech ti to dlho vydrzi v cajku. Ja uz som niekedy z toho auta na prasky.. :mrgreen: :mrgreen: Dve veci opravim a tretia sa posere.. :mrgreen:

martin159
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 07.02.2008 20:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Lambda a Climatronic

Příspěvek od martin159 »

To máš pravdu díky za přání, no ještě mi to hází chyby 00943 a 00944 nevíš co to je a jak to mám hledat?

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: Lambda a Climatronic

Příspěvek od bifur »

Vyzera to na pokazene vyhrievanie zrkadiel. Poistky su vsetky OK? Neviem ako su zrkadla zapojene, ci su cez nejake rele. Ak ano, pozrel by som ho..

martin159
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 07.02.2008 20:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Lambda a Climatronic

Příspěvek od martin159 »

ahoj všem ,lambdu před katíkem mám vyměněnou a mám špatnou i tu za katíkem ,mám jí vyměnit? je důležitá co se týče spotřeby? ale hlavně já bych jí vyměnil ,ale tu co je před katem jsem sehnal za 1600 od bosche ale tato se mi nedaří sehnat prosím o pomoc za lepší peníze v autokelly mají ted jen bosch za 4300

martin159
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 07.02.2008 20:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Lambda a Climatronic

Příspěvek od martin159 »

tak chci vám napsat ,že mám právě za sebou výměnu obou lambd a obě chyby co mi to hlásilo jsou pryč ,jen se chci zeptat o kolik si myslíte ,že se ta spotřeba ted může zlepšit když jsem měl v háji obě? díky

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“