Píská turbo

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

bumpkin
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 413
Registrován: 06.10.2008 19:33
Bydliště: Praha 9

Re: Píská turbo

Příspěvek od bumpkin »

Ve čtvrtek se chystám na výměnu vlnovce,tak pak dám vědět,jak to dopadlo.

Uživatelský avatar
adam.87
Pilot
Pilot
Příspěvky: 774
Registrován: 29.06.2010 19:27

Re: Píská turbo

Příspěvek od adam.87 »

majkl1 píše:Mě taky píská už 100t. km a nic se nemění, ale já nemám kat, taklže píská asi kvůli tomu. :twisted:
Zvýšila se nějak spotřeba a výkon když nemáš kat?
Co můžeš udělat dnes,odlož na pozítří.Získáš dva dny volna.

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Píská turbo

Příspěvek od majkl1 »

Nic se nezmění, krom toho pískání, které je v nízkých otáčkách zatraceně slyšet (uvnitř teda moc ne) :twisted:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
roti
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1855
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha, München
Kontaktovat uživatele:

Re: Píská turbo

Příspěvek od roti »

trochu lip to jde z nizkejch otacek, delal jsem si to na GIV. Ale uz bych do toho nesel! Nejvic me vadil ten smrad ala liaz, to bylo priserny. Na druhou stranu kat nepusti ven miniaturni castecky sazi ktere pri primym vstriku vznikaji a ty se usazuji v plicich.
S500 L
ex SIII 140kW, OIII RS TDI, GIV Highline 1.6 SR, SII Combi Elegance Black, 125kW, DSG + SII Limo White, Passat 2003 Highline, BMW 740i V8 4.4L, BMW 320dA, VW GIV Varoš,S764+KAT,EGR off,Eibach

bumpkin
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 413
Registrován: 06.10.2008 19:33
Bydliště: Praha 9

Re: Píská turbo

Příspěvek od bumpkin »

Tak jsem dnes vyměnil vlnovec a věci se mají násladovně. Vibrace vozu ve volnoběhu,které jsem předtím pozoroval zmizely. Dunění v rozmezí otáček 1500-1800 se též ztratilo. Vlnovec byl uvnitř zcela přerušenej. Co bohužel zůstalo,je pískání turba. Uvnitř už teď teda téměř není slyšet. Slyšitelné je akorát venku a to od víc než volnoběžných otáček po 2t. Pak už ne. Zatím to asi nebudu řešit. Jinak výměna vlnovce je pěknej vopruz. Je třeba demontovat přívod sání do airboxu,airbox,sací hadici do turba. Pak samozřejmě kryty pod motorem,kryty kolem poloosy,pak teplotní kryt silentbloku převodovky,podepřít převodovku a demontovat silentblok samotný. Samozřejmě přírubu výfuku na turbu a spojovací sponu na mezi prvním a druhým dílem.

Uživatelský avatar
tycon87
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1337
Registrován: 05.04.2008 18:25
Bydliště: Světlá nad Sázavou, okr.Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Píská turbo

Příspěvek od tycon87 »

Mě taky píská turbo, ale za studena, když se rozjíždim. Po chvilce přestane a pak už vůbec, jak je motor zahřátej. Olej mi to nežere, vůle taky nemá, tak to zatim neřešim. :wink: Ale někdy to nepříjemné je.
Veškeré použité náhradní díly na vozy VW,Škoda,Seat, Audi!

Můj bývalý vůz: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=123228" onclick="window.open(this.href);return false;
Bylo moje:http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=207158

Martin1979
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 27.08.2009 09:11
Bydliště: Týniště nad Orlicí, okres Rychnov nad Kněžnou

Re: Píská turbo

Příspěvek od Martin1979 »

tycon87 píše:Mě taky píská turbo, ale za studena, když se rozjíždim. Po chvilce přestane a pak už vůbec, jak je motor zahřátej. Olej mi to nežere, vůle taky nemá, tak to zatim neřešim. :wink: Ale někdy to nepříjemné je.
Čus, mně píská taky jenom za studena. Teď když jsou chladná rána, tak si to zapíská pěkně :) Ale ujedu 1-2 km a jak se to zahřeje, tak je klid a už o něm ani nevím. Taky to neřeším a přijde mi, že je to normální. Jen to chce nejspíš opatrně s tím studeným motorem :wink:

millous10
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 23.10.2009 12:37

Re: Píská turbo

Příspěvek od millous10 »

Mám zkušenost s turbem,ale nemilou..z ničeho nic auto přestalo jet,motor hučel a kouřilo to jak stará Tatra..Všech co jsem se ptal řikali že turbo je kaput takže teď sháním turbo,přemýšlim jestli repas nebo jeté....

živočich
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1387
Registrován: 07.07.2009 22:33
Bydliště: Žďár nad Sázavou a kósek k tomu

Re: Píská turbo

Příspěvek od živočich »

dej na repas to svoje,pokud už nebude moc chycený,stejnak za repas dáváš protihodnotou jiné turbo(vetšinou) a je tam i nějaká záruka .Pokud koupíš jetý,tak kdo ti zaručí ,že nepůjde za měsíc taky do kytek a nebo vydrží dalších 100 000 km.
Zdraví a sílu najdeš ve VW

Uživatelský avatar
kuba4you
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2671
Registrován: 20.03.2009 15:48
Bydliště: Ostrava - Krásné Pole
Kontaktovat uživatele:

Re: Píská turbo

Příspěvek od kuba4you »

majkl1 píše:Nic se nezmění, krom toho pískání, které je v nízkých otáčkách zatraceně slyšet (uvnitř teda moc ne) :twisted:
tak ti nevím taky mám kat pryč syce jen krátce, ale piskaní nejdeskoro slyšet a to jsem si v te zimě dokonce sedl k výfuku a na volnoběh ni a po prošlapnutí plynu jen taková slabší meluzína. Je pravda že to mám jen chvíli možná se to změní

Uživatelský avatar
kuba4you
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2671
Registrován: 20.03.2009 15:48
Bydliště: Ostrava - Krásné Pole
Kontaktovat uživatele:

Re: Píská turbo

Příspěvek od kuba4you »

živočich píše:dej na repas to svoje,pokud už nebude moc chycený,stejnak za repas dáváš protihodnotou jiné turbo(vetšinou) a je tam i nějaká záruka .Pokud koupíš jetý,tak kdo ti zaručí ,že nepůjde za měsíc taky do kytek a nebo vydrží dalších 100 000 km.
no to je zase tak když ti někdo prodavá repas turbo řekne ti co všechno bys měl rozdělat a vyčistit, pokud si to nechaš udělat u nějakého mechanika nebude to levná záležitost a pokud si to uděláš sám tak sice ušetříš, ale kdo ti dá záruku na to že se ti uvolnil nějaký bordel po rozpadnutí předešlého turba který ti rozsekal i nové!?Repasované bude určitě lepší při dodržení všech postupů co doporučují!

jirkaR
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1963
Registrován: 01.05.2009 05:36
Bydliště: Pardubice

Re: Píská turbo

Příspěvek od jirkaR »

Martin1979 píše:
tycon87 píše:Mě taky píská turbo, ale za studena, když se rozjíždim. Po chvilce přestane a pak už vůbec, jak je motor zahřátej. Olej mi to nežere, vůle taky nemá, tak to zatim neřešim. :wink: Ale někdy to nepříjemné je.
Čus, mně píská taky jenom za studena. Teď když jsou chladná rána, tak si to zapíská pěkně :) Ale ujedu 1-2 km a jak se to zahřeje, tak je klid a už o něm ani nevím. Taky to neřeším a přijde mi, že je to normální. Jen to chce nejspíš opatrně s tím studeným motorem :wink:
pokud máš podezření na turbo ,hlídej často olej - jakmile začne mizet je zle
1,9 tdi 81KW B5 nyní už B5.5 :D
Obrázek

Uživatelský avatar
kuba4you
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2671
Registrován: 20.03.2009 15:48
Bydliště: Ostrava - Krásné Pole
Kontaktovat uživatele:

Re: Píská turbo

Příspěvek od kuba4you »

jirkaR píše:
Martin1979 píše: Čus, mně píská taky jenom za studena. Teď když jsou chladná rána, tak si to zapíská pěkně :) Ale ujedu 1-2 km a jak se to zahřeje, tak je klid a už o něm ani nevím. Taky to neřeším a přijde mi, že je to normální. Jen to chce nejspíš opatrně s tím studeným motorem :wink:
pokud máš podezření na turbo ,hlídej často olej - jakmile začne mizet je zle
ale zase to nemusí být jen turbo!!!

Uživatelský avatar
Kovarrr
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 12.10.2009 20:27
Bydliště: Kostelec nad Orlicí

Re: Píská turbo

Příspěvek od Kovarrr »

mne piska predposledni dil vyfuku pred napravou. je to zvuk jako kdyby piskalo turbo, ale jde to az z toho tlumice. Nejspis se vevnitr prorvala nejaka komurka, je jeste origo. Nedela vam to taky spis ten zvuk nekde zezadu? treba OII z prvnich let vyroby piskaj a "flusou" z posledniho dilu vyfuku uz od zacatku.

Uživatelský avatar
Trifid
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 28.11.2010 15:23
Bydliště: Tábor

Re: Píská turbo

Příspěvek od Trifid »

Na Turbu mám vůli . auto když nastartuju tak je to jak když se rozbýhá stíhačka :) Ale olej to zatim vubec nežere tak jen sleduju a čekám :) Doufám že to vydrží ani ne kuli prachum ale to pískání mi bude chybjet ...

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“