SVĚTLA PŘEDNÍ: automatické rozsvěcování světel po startu

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
milda
Závodník
Závodník
Příspěvky: 564
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: ZLÍN
Kontaktovat uživatele:

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: automatické rozsvěcování světel po startu

Příspěvek od milda »

No já zas myslím,že stačí zapojit ten kábl z pinu 6 na pin 4/nevím to jistě,musel bych se zítra podívat/ a svítí ti celé auto jako při tlumených světlech.Už jsem to zapojoval na několik aut a mám to i na mém. Všechny funkce vypínače zůstávají zachovány,jen v poloze 0 se ti po zapnutí klíče rozsvítí tlumené.

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5720
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: automatické rozsvěcování světel po startu

Příspěvek od michall »

No tlumené by se asi rozsvítily, ale nevím jak je to s odběrem a jištěním. Nebude ale svítit zadek, přední obrysovka ani budíky.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
milda
Závodník
Závodník
Příspěvky: 564
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: ZLÍN
Kontaktovat uživatele:

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: automatické rozsvěcování světel po startu

Příspěvek od milda »

Bude i přístrojovka,nic nebrání tomu,abys to dal přes pojistku.Já to dávám přes takový originální drát/nevím jak se mu říká/,na kterém je pojistka.Navíc když ti to z jakéhokoliv důvodu nebude vyhovovat,vytáhneš vypínač/10 vteřin/,vytáhneš pojistku/10 vteřin/,zasuneš vypínač zpět/10 vteřin/ a máš vše v původním stavu.

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5720
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: automatické rozsvěcování světel po startu

Příspěvek od michall »

Nebude, aspoň teda ne u mě. Osvětlení je rozdělené na 5 větví (levé obrysovky vpředu a vzadu, pravé obrysovky vpředu a vzadu, přístrojovka a osv. SPZ, tlumená světla a výstup pro dálková). Moje schéma tu taky někde je. Pravda, "spotřeboval" jsem na to 5 relé, ale zase mám všecchno pěkne oddělený, žádný diody apod. Po nastartování se rozsvítí všechno, co má, jako kdybych otočil spínačem do polohy tlumená.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: automatické rozsvěcování světel po startu

Příspěvek od abeljozef »

A hlavne neni to osetrene proti tomu aby sa tie svetla hned zapli po otoceni kluca nasledne zhasli pocas statovania a znova zapli.

Ak to ide na LED ky je to jedno, ak to ide na halogeny uz tiez nic moc a totalny nezmysel je to na Xenony.

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5720
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: automatické rozsvěcování světel po startu

Příspěvek od michall »

To ošetřené mám, rozsvítí se po nastartování, ne při sepnutém klíčku.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: automatické rozsvěcování světel po startu

Příspěvek od abeljozef »

Ja hovorim o tom vytahovani z pinu 6 "lepsim a zaradmo".

Uživatelský avatar
crazyduke
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1577
Registrován: 07.04.2008 15:17
Bydliště: Kladno, Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: automatické rozsvěcování světel po startu

Příspěvek od crazyduke »

Mám za to, že ten PIN 6 tak funguje!!! Otočím klíček a rozsvítí se... startuju zhasnou..... a po nastartování zase svítí....
Ale je fakt, že toto je ideální na přídavné denní a né do tohoto tématu.... (ale myslím, že by se to dalo tímto pinem také pořešit)
ale začíná se mi líbit systém co udělal Pepča Páťovi!!!! :good: :good: :good: :good:
VW Touran 2,0 TDI 125kW, 2010... www.fakthracky.cz dětská elektrická vozítka...

Uživatelský avatar
ifos.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1355
Registrován: 19.04.2008 07:17
Bydliště: Isergebirge, Sudeten

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: automatické rozsvěcování světel po startu

Příspěvek od ifos.cz »

Jozifek mi udelal automaticke rosveceni :good: Vsiml jsem si az ted, ze jsem to puvodne (v noci hned po prijezdu domu) napsal do mene vhodneho tematu, tak sem dam aspon odkaz at to tady neopakuju:
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?p=2231835#p2231835
Krasna precizni a dokonala prace. Jestli jsem to dobre pochopil, tak ja mam vylepseny prototyp toho co ma patper (taky mi to jožko delal u nej), je mensi a uz ma v sobe i moznost pripojeni na kontrolku funkcnosti sviceni (mam to zapojene na kontolky prednich svetel) a prepinace na volbu co vsechno ma ve vypinacove poloze 0 po nastartovani svitit (treba palubovka). Skoda, ze do jednicky nejde narvat ten patuv prepinac ;-) ale i tak je to dokonaly :good: Jedinej problem, kterej s tim mam je muj dlouholetej zvyk po nastartovani ihned sahnout na prepinac svetel :fool: ale casem si zvyknu :pleasantry:
PS: Ted jsem si s tim jeste hral a zjistil jsem, ze kdyz chcipnu auto nechtene (ted jsem to samozrejme nasimuloval schvalne), tak svetla zustanou svitit, zhasnou az po otoceni klicku - proste dokonala prace vychytana do posledniho detailu :good:
DSC00387_web.jpg
Obrázek Alhambra 2.0i SXE . Sport eXtra Edition Obrázek
Benzínový motor ADY - 85 kW ( 115 vraníků ) December 1996
_________________

Uživatelský avatar
bikes
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 26.08.2009 05:42
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: automatické rozsvěcování světel po startu

Příspěvek od bikes »

Zdravím vespolek při poklidném víkendu.
Narazil jsem na todle: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=135649" onclick="window.open(this.href);return false;
Co vy na to jako odborníci? Máte to už někdo na xenonech v SAGu?

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: automatické rozsvěcování světel po startu

Příspěvek od abeljozef »

Neni to homologovane denne svietenie, po technickej stranke je to pekne ale na STK alebo u cestneho prudica ktory pomaha a chrani je to nepriechodne.

Uživatelský avatar
petrklm
Řidič
Řidič
Příspěvky: 74
Registrován: 20.12.2010 14:13
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: automatické rozsvěcování světel po startu

Příspěvek od petrklm »

Tak automatické rozsvěcování by se mi taky líbilo, hlavně proto, že u ostatních aut to mám, jen Alhambra vdzoruje - a já zapomínám svítit :-). Dalo by se to pořešit přes přídavná LED světla, ale to se mi nelíbí.

Uživatelský avatar
crazyduke
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1577
Registrován: 07.04.2008 15:17
Bydliště: Kladno, Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: automatické rozsvěcování světel po startu

Příspěvek od crazyduke »

Tak si zapoj hlavní světla na pin 6 ve vypinači světel, tam je vývod na "denní svícení" ale určitě bych to spínal přes relátko!!!
VW Touran 2,0 TDI 125kW, 2010... www.fakthracky.cz dětská elektrická vozítka...

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5720
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: automatické rozsvěcování světel po startu

Příspěvek od michall »

abeljozef umí automatické rozsvícení vč. montáže, ode mě je tu někde i schéma.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
ifos.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1355
Registrován: 19.04.2008 07:17
Bydliště: Isergebirge, Sudeten

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: automatické rozsvěcování světel po startu

Příspěvek od ifos.cz »

michall píše:abeljozef umí automatické rozsvícení vč. montáže
Vzdyt jen o par postu vejs primo na teto strance je popsano i s fotkou jak mi jozifek to dokonale automatice sviceni delal ;-)
Obrázek Alhambra 2.0i SXE . Sport eXtra Edition Obrázek
Benzínový motor ADY - 85 kW ( 115 vraníků ) December 1996
_________________

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“