vyhadzuje mi olej cez viečko

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

vyhadzuje mi olej cez viečko

Příspěvek od bifur »

Nazdar chlapi, potrebujem pomoct - radsej to rozpisem cele od zaciatku:
17.12. som rano nemohol nakopnut auto. Len to zabublalo a skapalo (bolo cca -10°). Tak som to preslapol pri startovani a bolo pocut divne pisknutie, alebo odfuk. 23.12. som si vsimol ze je motor cely zvrchu od oleja. Ocividne to islo cez viecko. Vyhadzalo to asi liter oleja. 27.12. som vsetko vycistil a kedze s vieckom uz islo tocit uplne polahky, tak som kupil nove (asi nie origo). Dnes po dvoch dnoch jazdenia som zase citil spaleny olej, otvorim kapotu a motor zase zakydany. Zase iba okolo viecka. S novym vieckom ide zase tocit uplne lahko (ked som ho tam daval, tak islo citelne tazsie a tesnilo). Je mozne ze by motor tlakoval tak ze za dva dni doblbne viecko? Alebo to mam brat tak ze to bol nejaky zmetek? Voda mi nemizne, ani som si nevsimol ze by bola mastna, pod vieckom som dnes mal emulziu, ale to v zime mavam, pred cistenim emulzia nebola. Na mierke je olej normalny, bez stop vody alebo emulzie. Auto jazdi normalne. Co vy na to? Mam sa pripravit na najhorsie?

Tomík
Řidič
Řidič
Příspěvky: 57
Registrován: 04.12.2009 19:17

Re: vyhadzuje mi olej cez viečko

Příspěvek od Tomík »

Čau,jen aby Ti to neteklo přez měrku oleje?To se mi stalo nedávno.Vytekl mi taky 1 litr olej.Já měl kapotu čistou,teklo to z měrky hned dolů a nic nebylo zacákaný.A byla to klasika.Neprůchozí odvětrání oleje a odlučovač oleje.A během 10 km. litr oleje pryč.

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: vyhadzuje mi olej cez viečko

Příspěvek od bifur »

Cez mierku to nejde, odlucovac som pred zimou cistil a pretesnil, aj som menil hadicu odvetravania. Cez odvetravanie to pekne odfukuje, to som pozeral. Je to spinave hlavne zvrchu - olej mam po celom veku hlavy, zateceny k zapalovacim kablom, zakydany airbox - a ten je najvyssie z celeho motora. Kapota je paradoxne cista. Ide to cez hrdlo. Tie packy co pritlacaju veko k hrdlu sa mi na tom novom zdali dost mekke. Vyzera to byt Cina. Len neviem ci je to smejd od vyroby, alebo by to mohol sposobit zvyseny tlak..

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“