Aditiv

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Uživatelský avatar
pasat
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3451
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kósek od Kladna

Re: Aditiv

Příspěvek od pasat »

VIF + Verva již přes 2 roky, ale loni jsem v těch mrazech měl problém se zamrzlou naftou a to mě někdo vysvětlete. Psal jsem si s ředitelem pro jakost od Benziny a prý je to autem (měl jsem novej filtr) :mrgreen:
Takže Verva má taky svoje kvalitativní výkyvy :evil:

Uživatelský avatar
roti
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1855
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha, München
Kontaktovat uživatele:

Re: Aditiv

Příspěvek od roti »

do Vervy uz je VIF zbytecny davat, protoze tam skutecne napr od V-Power je!
S500 L
ex SIII 140kW, OIII RS TDI, GIV Highline 1.6 SR, SII Combi Elegance Black, 125kW, DSG + SII Limo White, Passat 2003 Highline, BMW 740i V8 4.4L, BMW 320dA, VW GIV Varoš,S764+KAT,EGR off,Eibach

Uživatelský avatar
roti
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1855
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha, München
Kontaktovat uživatele:

Re: Aditiv

Příspěvek od roti »

uncompromised píše:KJirka: a na co se mám těšit po natankování? mimo prázdné peněženky? :)
http://auto.idnes.cz/test-drazsi-nafty- ... tomoto_fdv" onclick="window.open(this.href);return false;

Naftový zázrak: Aral Ultimate

Rekordmanem v této oblasti však je Ultimate Diesel od Aralu. Jeho cetanové číslo 62,9 je nejvyšší, jaké kdy bylo volně prodávané motorové naftě naměřeno. Kromě extrémně vysokého přídavku látky 2-EHN, která je zvyšuje, za to může zřejmě i odlišná technologie výroby přímo v rafinerii.

"Nižší hustota a zejména takřka čirá barva nafty napovídá, že může mít vysoké cetanové číslo již sama o sobě, natož když ještě obsahuje skutečně rekordní přídavek 2-EHN," říká Vladimír Matějovský, bývalý ředitel Ústavu paliv a maziv.

Aral tedy evidentně může mluvit o kompletní palivářské technologii. Mírně horší proti ostatním byla u Aralu mazivost, stále však hluboko pod požadavkem normy. Záhadu vysvětlil obsah biosložky – všechny ostatní nafty vysoce mazivý rostlinný podíl obsahovaly, kdežto Aral nikoli. Paradoxně tak tolik kritizované povinné zavádění biosložek mnoha motorům spíše prospěje, nebude-li tedy překročena doba jejich skladovatelnosti, a to jak před prodejem, tak po něm.

Zdroj: http://auto.idnes.cz/test-drazsi-nafty- ... tomoto_fdv" onclick="window.open(this.href);return false;

V Nemecku je tusim ted za 1.40 nebo 1.39. Aral Diesel 1.31, ale vcera treba 1.34 a vecer 1.29, takze hodne se to meni.
S500 L
ex SIII 140kW, OIII RS TDI, GIV Highline 1.6 SR, SII Combi Elegance Black, 125kW, DSG + SII Limo White, Passat 2003 Highline, BMW 740i V8 4.4L, BMW 320dA, VW GIV Varoš,S764+KAT,EGR off,Eibach

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Aditiv

Příspěvek od KJirka »

uncompromised píše:KJirka: a na co se mám těšit po natankování? mimo prázdné peněženky? :)
no jak vidíš, tak ten rozdíl v ceně Ultimatu a našich "prémiových" naft není téměř žádnej. A motor je s Ultimetem neuvěřitelně tichej a nádherně běží.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
uncompromised
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2786
Registrován: 19.06.2010 22:11

Re: Aditiv

Příspěvek od uncompromised »

KJirka: tak to jo, ale jezdit tankovat 50 km daleko se mi trošku prodraží :) ale pokud se osvědčí, tak bych si bral i do kanystříku, třeba bych to pak mohl i míchat :) nevíte kolik se může vozit v kanystrech PHM? nebo přes hranice či jak to je?

Uživatelský avatar
pásovec
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5487
Registrován: 25.03.2008 20:26
Bydliště: Praha

Re: Aditiv

Příspěvek od pásovec »

že by unlimited? :D
Dodo Juice,Microfiber Madness,Autoglym,Meguiars,Swissvax,Raceglaze,Carpro a další..
http://www.detailingclub.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
uncompromised
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2786
Registrován: 19.06.2010 22:11

Re: Aditiv

Příspěvek od uncompromised »

pásovec píše:že by unlimited? :D
nevim je to možný, já jen když před dovolenýma čtu noviny, tak tam občas zahlídnu něco o převozu PHM

Uživatelský avatar
pásovec
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5487
Registrován: 25.03.2008 20:26
Bydliště: Praha

Re: Aditiv

Příspěvek od pásovec »

Myslim, že těch pár km za čárou a v rámci CZ/A je to podle mě zanedbatelný
Dodo Juice,Microfiber Madness,Autoglym,Meguiars,Swissvax,Raceglaze,Carpro a další..
http://www.detailingclub.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
uncompromised
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2786
Registrován: 19.06.2010 22:11

Re: Aditiv

Příspěvek od uncompromised »

pásovec: to doufám, známe polizei ze "západu"

Uživatelský avatar
pásovec
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5487
Registrován: 25.03.2008 20:26
Bydliště: Praha

Re: Aditiv

Příspěvek od pásovec »

Tyhle jsou ale z jihu :D kolik chces jako brat, ze mas nerv? 1000L ??
Dodo Juice,Microfiber Madness,Autoglym,Meguiars,Swissvax,Raceglaze,Carpro a další..
http://www.detailingclub.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Aditiv

Příspěvek od KJirka »

ježiš to jsou v rámci Unie nějaká omezení ?
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
uncompromised
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2786
Registrován: 19.06.2010 22:11

Re: Aditiv

Příspěvek od uncompromised »

pásovec: zeměpisně ano, ale někteří nás tam pořád berou, že jsme z východního bloku,

KJirka: to já právě nevím, jde mi o spíš o nějaký pravidla při převozu, nevím jak se budou tvářit když uvidí 40-60l nafty v kufru :)

Uživatelský avatar
Hrasko
Profík
Profík
Příspěvky: 1003
Registrován: 09.12.2009 13:58
Bydliště: ...západ SVK

Re: Aditiv

Příspěvek od Hrasko »

Oficialne ti budu tolerovat 5 l kanister..inak ak ta chytia o com pochybujem ta obvinia z danoveho podvodu...je to tak aj ked sme v EU... to iste cigarety a alkohol..iba pre vlastnu potrebu mozes.... 50 x 2 je dost daleko...
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
V beznádejnej situácii je po ruke vždy jedno riešenie : kladivo
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

Uživatelský avatar
pásovec
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5487
Registrován: 25.03.2008 20:26
Bydliště: Praha

Re: Aditiv

Příspěvek od pásovec »

Ale on to má 50 od baráku, většinu trasy si to sviští po CZ :-) Proboha, co blázníte, dyť by se měli klanět, že kupuješ u nich!
Dodo Juice,Microfiber Madness,Autoglym,Meguiars,Swissvax,Raceglaze,Carpro a další..
http://www.detailingclub.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
uncompromised
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2786
Registrován: 19.06.2010 22:11

Re: Aditiv

Příspěvek od uncompromised »

taky si říkám, vždyť DPH zaplatím jim, a s našima to už nějak ukecám :)

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“