Brzdová světla nejdou

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

1watt
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 11.01.2010 20:47

Brzdová světla nejdou

Příspěvek od 1watt »

Zdravím,nejdou mi brzdová světla.Při sešlápnutí pedálu se přetaví pojistka. Motor 1.4 AKQ 55kw

Uživatelský avatar
HANZ500
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1032
Registrován: 28.01.2010 21:35
Bydliště: Kladno

Re: Brzdová světla nejdou

Příspěvek od HANZ500 »

Měl jsem podobný problém... Chyba byla ve spínači brzdových světel stál mě okolo 700 v aut. servsu... A ještě mi k tomu svítila kontrolka EPC :)
Dodge Challenger HURST 5.7 Hemi, Škoda Octavia IV PHEV, Dacia Pick Up 1.6 mpi, Škoda Octavia 2.0 tdi, Škoda Felicia 1.3mpi

Uživatelský avatar
filda2003
Závodník
Závodník
Příspěvky: 540
Registrován: 13.10.2007 18:40
Bydliště: Valašské Meziříčí / Zlín

Re: Brzdová světla nejdou

Příspěvek od filda2003 »

spínač brzdových světel v autokelly za pár stovek
VW Polo 6N 1.0i > VW Bora 1.9TDI > Audi A6 C5 Quattro 2.5TDI S-LINE > Škoda Octavia I 1.9TDI > Škoda Octavia I 1.6i SR > VW Jetta 1.9TDI CL > VW Touran 1T3 2.0TDI LIFE

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Brzdová světla nejdou

Příspěvek od majrek001 »

filda2003 píše:spínač brzdových světel v autokelly za pár stovek
originál je taky za pár stovek.. a origo je origo
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

1watt
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 11.01.2010 20:47

Re: Brzdová světla nejdou

Příspěvek od 1watt »

Díky moc všem :-)

ondraw
Řidič
Řidič
Příspěvky: 198
Registrován: 06.05.2009 01:16
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Brzdová světla nejdou

Příspěvek od ondraw »

ještě to taky může dělat kabel co vede k třetímu brzdovýmu světlu, já tam měl oholenou izolaci a když se to dotklo kovu tak to udělalo skrat na kostru a praskaly mi pojistky, něco sem se tim natrápil než sem na to přišel a přitom stačilo trochu izolačky

Uživatelský avatar
Trucker David
Řidič
Řidič
Příspěvky: 58
Registrován: 23.06.2010 22:30
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdová světla nejdou

Příspěvek od Trucker David »

Tak přesně tento problém mám nyní já. S motorem 1,9 TDI 66 kW, bliká mi na desce žhavení, spínač se jeví dobrý, otevírá, zavírá, konektor taktéž dobře zapojený, tak ještě zítra kouknu na pojistku, protože jsem nevěděl jaká to je. V knížce to nepíšou. Pak už nevím čím by to bylo...kupoval jsem si LED žárovky na brzdovky a tím se mi to zesralo, pak když jsem tam vrátil normální, tak závada neustala... :?
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Brzdová světla nejdou

Příspěvek od majrek001 »

Trucker David píše:Tak přesně tento problém mám nyní já. S motorem 1,9 TDI 66 kW, bliká mi na desce žhavení, spínač se jeví dobrý, otevírá, zavírá, konektor taktéž dobře zapojený, tak ještě zítra kouknu na pojistku, protože jsem nevěděl jaká to je. V knížce to nepíšou. Pak už nevím čím by to bylo...kupoval jsem si LED žárovky na brzdovky a tím se mi to zesralo, pak když jsem tam vrátil normální, tak závada neustala... :?
tak to zkus hodit na diagnostiku, vymazat chyby.. jinak k těm led žárovkám stačí dát paralelně odpor
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
Trucker David
Řidič
Řidič
Příspěvky: 58
Registrován: 23.06.2010 22:30
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdová světla nejdou

Příspěvek od Trucker David »

No diagnostiku nemám, ale už před půl rokem, když jsem Golfa kupoval, tak nesvítily brzdovky a blikalo mi to vstřikování, tak jsme zahýbali snímačem a od té doby to fungovalo, jak má a bylo po blikání. No a teď jsem montoval nový zadní světla, která jsou v místě brzdovek průhledná, tak jsem potřeboval čiré žárovky nahradit červenými a kousil si ty LED diody na klasický patici, začaly svítit pořád se světlama a třetí brzdovka začala svítit jen po krajích, najednou to přestalo svítit uplně, tak jsem tam vrátil normální žárovky a nesvítí to beztak. Ještě kouknu na tu pojistku, když už vím jaká to je a modlím se aby to bylo tím. 8)
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Brzdová světla nejdou

Příspěvek od majrek001 »

Trucker David píše:No diagnostiku nemám, ale už před půl rokem, když jsem Golfa kupoval, tak nesvítily brzdovky a blikalo mi to vstřikování, tak jsme zahýbali snímačem a od té doby to fungovalo, jak má a bylo po blikání. No a teď jsem montoval nový zadní světla, která jsou v místě brzdovek průhledná, tak jsem potřeboval čiré žárovky nahradit červenými a kousil si ty LED diody na klasický patici, začaly svítit pořád se světlama a třetí brzdovka začala svítit jen po krajích, najednou to přestalo svítit uplně, tak jsem tam vrátil normální žárovky a nesvítí to beztak. Ještě kouknu na tu pojistku, když už vím jaká to je a modlím se aby to bylo tím. 8)
tak zkus ten brzdový snímač rozdělat a uvidíš kde je problém, většinou jsou ty plošky opálený tak to blbne, tak je obrus, ale poroz jsou tam tři pružinky (většinou u origo bývají..) tak ať je neztratíš někde jsem viděl i návod jak to poskládat, ale nemůžu ho už najít.. jinak nový origo je kolem 5-kila a replika o kilo míň
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
Trucker David
Řidič
Řidič
Příspěvky: 58
Registrován: 23.06.2010 22:30
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdová světla nejdou

Příspěvek od Trucker David »

Ok, díky moc. :wink: Jen doufám, že to nebude ničím jiným...bych koupil nový a nic, by mě asi šlak trefil :lol:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Trucker David
Řidič
Řidič
Příspěvky: 58
Registrován: 23.06.2010 22:30
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdová světla nejdou

Příspěvek od Trucker David »

Tak dobrý, našel jsem tu správnou pojistku, vyměnil a brzdovky zase svítí. Jen potřebuju poradit, jak mám zapojit odpor kvůli LED žárovkám, které mají menší odběr a rozblikají žhavení a jaký ten odpor má být. 8)
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

KirkTDI
Řidič
Řidič
Příspěvky: 68
Registrován: 10.05.2009 12:01
Bydliště: Chomutovsko

Re: Brzdová světla nejdou

Příspěvek od KirkTDI »

Ahoj, mám stejný problém, brzdový světla mi nesvítí, pojistka je v pořádku. Ale než bych koupil spínač světel, chci se zeptat, jestli třeba někde nemohl vypadnout kontakt např. při prudkým rozjezdu?
Bývalo: Golf IV 1.6 SR AKL, Golf III 1.9 TDI AFN. Nyní: Audi A4 2.6 V6 Quattro ABC

Uživatelský avatar
HANZ500
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1032
Registrován: 28.01.2010 21:35
Bydliště: Kladno

Re: Brzdová světla nejdou

Příspěvek od HANZ500 »

Tak mozny je vsechno ale ty konektry jsou vetsinou nacvalavaci takze to se mi zda jako malo pravdepodobny. Zkus ten spinac pripadne jeste predtim projdi kabelas jestli neni nekde skripnutav ale podle me je to tim spinacem ;)
Dodge Challenger HURST 5.7 Hemi, Škoda Octavia IV PHEV, Dacia Pick Up 1.6 mpi, Škoda Octavia 2.0 tdi, Škoda Felicia 1.3mpi

KirkTDI
Řidič
Řidič
Příspěvky: 68
Registrován: 10.05.2009 12:01
Bydliště: Chomutovsko

Re: Brzdová světla nejdou

Příspěvek od KirkTDI »

Už to mám hotový, vyměnil jsem ten spínač a už to svítí :) a máš pravdu, ten spínač je na štekry, ale to s tim kabelem mě napadlo jako jedna z krajních možností, abych hned nekupoval zbytečně spínač, když by to třeba nebylo tim.
Bývalo: Golf IV 1.6 SR AKL, Golf III 1.9 TDI AFN. Nyní: Audi A4 2.6 V6 Quattro ABC

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“