Zadní stěrač

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
radek1z
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 01.05.2010 17:55

Zadní stěrač

Příspěvek od radek1z »

Zdravim , prosim o pomoc. Mam golf IV 1999 1,4 16v 5d., kdyz zapnu klicek samovolne se me sepne zadni sterac, ktery nejde zastavit obcas se sam vypne v ruzne poloze , zkousel jsem jiny motorek a dela to porad. Uz netusim co s tim. Ma i zadni sterac nejakou ridici jednotku nebo rele, pokud ano kde to najdu a da se to nak promerit ? Dekuji vsem

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4767
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Zadni sterac

Příspěvek od srotty »

A vrátil jsi páčku ovládání zad.stěrače do nulové polohy-tedy přitáhl k sobě? :D

radek1z
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 01.05.2010 17:55

Re: Zadni sterac

Příspěvek od radek1z »

:D jo vratil, dela si co chce, cekal jsem lepsi radu :-( , musel jsem vytahnout pojistku, kdyz ji tam zase strcim, tak se nic nedela a jak vypnu a zase zapnu klicek tak to sepne , a to same dela kdyz to zapnu packou a hlavne to neskonci v poloze dole, ale napr. v pulce okna atd... . Z toho to samo vypne a treba po 1 min. to zase sepne.

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Zadni sterac

Příspěvek od Goauld »

Asi vadná páčka, zkus rozdělat a uvidíš. Abys sundal páčky musí dolů volant.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

radek1z
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 01.05.2010 17:55

Re: Zadni sterac

Příspěvek od radek1z »

Ok, kouknu na to . Staci odpojit jenom baterku , aby to neco nesvedlo s airbagem?
Jeste jednou diky.

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Zadni sterac

Příspěvek od Goauld »

Baterku odpojovat nemusíš, hlavní je nezapínat zapalování bez bagu, jinak ti to vyhodí chybu. A nepřipojovat bag při zaplym zapalování ! Pokud máš kabel, tak chybu můžeš smazat a nezajímá tě to.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

radek1z
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 01.05.2010 17:55

Re: Zadni sterac

Příspěvek od radek1z »

Zavada odstranena :ura1:
Bylo to spatnym spojem na ty desticce co je primo v zadnim steracu . Nejak se tam dostala voda a jeden kontak tam zoxidoval, tak jsem ho ocistil a propojil ten spatny spoj dratkem. Ta voda to tam propojovala a tim si to delalo co chtelo.
Jeste jedna rada vsichni si zkontrolujte dratky v tom ohybu, kde prechazi draty z auta do zadnich dveri . :cry: . Mel jsem tam 3 draty nacaty ( opet opraveno a zaizolovano).

Diky vsem a preji hodne km bez zavad . :D

Uživatelský avatar
johny5ka
Řidič
Řidič
Příspěvky: 61
Registrován: 20.10.2009 17:55
Bydliště: Plzeň

Re: Zadni sterac

Příspěvek od johny5ka »

cus,
da se vymenit hadicka k ostrikovaci aniz by se musela sundat stropnice apod.....?????
s raminkem z fabie by nemel byt problem ne???? jen sundam krytku, matku a raminko je venku... az na ten 1000hran :-))

torr34
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 25.01.2009 14:16
Bydliště: Moravskoslezsky kraj

Zadni sterac

Příspěvek od torr34 »

Caute, mam problem se zadnim steracem posledni dobou jak porad snezi a je vlhko mi blbne nekdy stera nekdy se mu moc nechce. Koukal jsem na kontakty u motorku ale tam to je OK, Neresil nekdo stejny problem, nevi nekdo kde je dalsi spojka kabliku nebo v cem by to mohlo byt. Dik

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Zadni sterac

Příspěvek od majrek001 »

a zkoušel si kontrolovat dráty od stěrače v průchodce jestli nejsou načlí?
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

torr34
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 25.01.2009 14:16
Bydliště: Moravskoslezsky kraj

Re: Zadní stěrač

Příspěvek od torr34 »

kde myslis v pruchodce?? a nevis jestli je v 5 dverich jeste spojka??? nebo dne nejaka je???

Uživatelský avatar
VWMysak
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8701
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberecký Kraj

Re: Zadní stěrač

Příspěvek od VWMysak »

Když otevřeš kufr, tak jak jsou panty dveří, vedle nich směrem ven, jsou 2 gumové průchodky (harmonikový vzor) :wink:
VW PERFORMANCE

MM DETAIL - Údržba automobilů REFERENCE

torr34
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 25.01.2009 14:16
Bydliště: Moravskoslezsky kraj

Re: Zadní stěrač

Příspěvek od torr34 »

dik moc... no nakonec byl spatny motorek na steracich, nebo spsi ta elektronika u neho...

Uživatelský avatar
Kobrovnik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 125
Registrován: 01.01.2013 12:48
Bydliště: Novojičínsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní stěrač

Příspěvek od Kobrovnik »

Přátelé, tak jsem opět neuspěl. Nevím co dělám špatně. Už jsem sehnal i druhý motorek, který jsem taky zapojil a nic. Zkrátka nestírá mi zadní stěrač. Když jsem kabeláž proměřil, voltíky tam putují, ani jeden motorek se ale neotočil. Mám VW IV a když dám páčku do pozice zadního stěrače a nahoru, tak zkrátka nic, jen stírají furt přední, pořád :-( Jediné co de, je odstřikování zadního skla, ale ani za boha se netočí, aji pojistky jsou v cajku.
Golf IV. 1.6 16V BCB + filtrbox

Xkremilek
Člen klubu
Příspěvky: 29
Registrován: 01.08.2010 08:31

Re: Zadní stěrač

Příspěvek od Xkremilek »

No a zkontroloval jsi kabelaz v prechodu mezi kastli a kufrovyma dverma? ja s tim mel problemy a byly tam komplet kabely popraskane, dozne se sebe dotykaly tak obcas se stezac zapnul kdyz jsem treba bochnul s kufrovyma dverma atd...ty kabely jsou tam docela tvrde a nektere byly spatne az vyslovene v tom kanalku ve strese. nahradil jsem je v delce asi 10cm za ohebnejsi a od te roby klid

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“