Spálený olej v kabině

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
taxi.benesov
Člen klubu
Příspěvky: 7
Registrován: 21.12.2009 12:55
Kontaktovat uživatele:

Spálený olej v kabině

Příspěvek od taxi.benesov »

Prosím o radu. Motor 1,6 AHL občas zasmrdí spálený olej do kabiny. Několik autorizovaných servisů paf. Nejsou schopní to vyřešit. Prostě větrat. Má s tím někdo zkušenost? Děkuji za radu jak to odstranit.

Uživatelský avatar
Petr Lim.
Řidič
Řidič
Příspěvky: 149
Registrován: 27.05.2009 14:55

Re: Spálený olej v kabině

Příspěvek od Petr Lim. »

Měl jsem to u Tdi,ale závada bude asi stejná. Koukni na tesnost vlnovce. Já ho měl částečně narušený a jak jsem tomu někdy naložil,tak to nasával ventilátor topení. Vlnovec jsem vyřízl,navařil nový a je klid.

Petr100
Řidič
Řidič
Příspěvky: 68
Registrován: 03.02.2008 20:27
Bydliště: Dolní Roveň

Re: Spálený olej v kabině

Příspěvek od Petr100 »

Tento problém taky řeším a zatím bez úspěchu.Vlnovec mám měněný před rokem nikde žádná viditelná nebo slyšitelná díra,olej nikde nekape-jediná díra je až ve středovým dílu výfuku tak snad jedině to.

Uživatelský avatar
Petr Lim.
Řidič
Řidič
Příspěvky: 149
Registrován: 27.05.2009 14:55

Re: Spálený olej v kabině

Příspěvek od Petr Lim. »

Je to spálený olej,takže se někde musí dostávat buď na svody nebo někde jinde. V době kdy to smrdí,tak se jít podívat. Jelikož to není od turba,když píšeš,že to je 1.6,tak bych to tipoval někde kolem hlavy. Pak jedině kouknout jestli z převodovky něco neukápne na výfuk,ale to by nebylo cítít za jízdy.

Calibra
Řidič
Řidič
Příspěvky: 109
Registrován: 03.09.2010 17:40
Bydliště: Kopřivnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Spálený olej v kabině

Příspěvek od Calibra »

mám stejný problem a smrdí mi to jen pokud dlouho stojím na miste asi cc 1min nebo kdyz couvám. Muze to byt tesnení hlavy ventilu?

Uživatelský avatar
Petr Lim.
Řidič
Řidič
Příspěvky: 149
Registrován: 27.05.2009 14:55

Re: Spálený olej v kabině

Příspěvek od Petr Lim. »

Asi myslíš víko ventilů. To by dělat mohlo. Ale pokud myslíš těsnění pod hlavou motoru,tak to by jsi poznal uplně jinak,že je něco špatně. :) Sundej plast co je na motoru a jezdi chvilku bez něj-až to bude smrdět,tak se podívej odkud to jde. Jinak při couvání to běžně nasaje i výfukové plyny z koncového dílu výfuku ,takže jestli je to opravdu olej. (Bez ekovany)

Calibra
Řidič
Řidič
Příspěvky: 109
Registrován: 03.09.2010 17:40
Bydliště: Kopřivnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Spálený olej v kabině

Příspěvek od Calibra »

jj mylsím víko vetilu otec ma audi a6 2.4 benzín r vyroby 98 motor ALF je to uplne ten stejny motor jak na pasíkovi akorat ma pasik vetsí obsah a ma praskle obe tesnení a dela mu to todle ze je to cítet v kabine

pipaa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 30.09.2010 21:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Spálený olej v kabině

Příspěvek od pipaa »

mam ten samy problem ale jen když tomu naložím .... ukapujemi olej kolem gufera v prevodovce... nepatrne množstvi ae smrdi jak bolava pata....

Uživatelský avatar
dali
Řidič
Řidič
Příspěvky: 111
Registrován: 06.01.2008 20:42
Bydliště: mezi ostravou,haviřovem,třincem a příborem

Re: Spálený olej v kabině

Příspěvek od dali »

Mrkněte na hadici odvětrávání klikové hřídele ,nevím jak u 1.6,ale u 1,8T je pod vzduch. svody plastové kolinko to rádo praskne a na něm je gumová hadice ta stářím styří pak to jde všechno do kabiny při stání..

Uživatelský avatar
dali
Řidič
Řidič
Příspěvky: 111
Registrován: 06.01.2008 20:42
Bydliště: mezi ostravou,haviřovem,třincem a příborem

Re: Spálený olej v kabině

Příspěvek od dali »

jinak forum PRASKLÁ HADICE U 1,8T je tam i foto..

Uživatelský avatar
chemlon
Profík
Profík
Příspěvky: 928
Registrován: 08.01.2010 12:56

Re: Spálený olej v kabině

Příspěvek od chemlon »

mne kvape z riadenia niekde na vyfuk a to je tiez pekny smrad :evil:

Uživatelský avatar
vencacik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 09.05.2010 17:59

Re: Spálený olej v kabině

Příspěvek od vencacik »

Stejný problém u 1.8T: Podchcával my olej pod víkem a kapal na rozpálený kat (olej se spálí => tudíž není vidět kam kape a parádně to smrdí).

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“