PŘÍSTROJOVKA, PODSVÍCENÍ: podsvietenie budikov

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: Osvětlení přístrojovky

Příspěvek od michall »

Odšroubuješ ty dva šrouby pod přístrojovkou (to už asi máš) a musíš jí jakoby zatlačit kousek dolů - nahoře je totiž "zacvaklá" do takových asi 1mm hlubokých a asi 1cm širokých "drážek" či jak to pojmenovat. U té horní hrany můžeš OPATRNĚ něčím měkkým zapáčit. Ty čumbrky jsou 3. Pak už horní část vyklopíš směrem k řidiči a vyndáš. Volant musí být max. vytažený z palubky. Odpojíš konektory. POZOR !!! s odpojenou přístrojovkou NESMÍŠ zapnout klíček, raději odpoj baterku.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

rudolfs
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 05.05.2009 21:02
Bydliště: Ostrava-Krásné Pole

Re: Osvětlení přístrojovky

Příspěvek od rudolfs »

No ty dva šroby právě nemám.Nevím které.Volant mám tak jak říkáš.Dostal jsem se jen na jeden šroub a ten drží celou palubku.Pak je tam takový koženkový "přehoz",nebo jak to nazat a na ten druhý šroub se nemůžu nijak dostat.Vadí tam konzole od volantu.Ale jestli jsem povolil dobrý šroub to nevím.Zkusím to ještě.Pokud by tady byl někde návod,jak tu přístrojovku vyndat,ale nemůžu nic najít.

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Osvětlení přístrojovky

Příspěvek od patper »

rudolfs píše:Pokud by tady byl někde návod,jak tu přístrojovku vyndat,ale nemůžu nic najít.
Staci hledat zde :arrow: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=50&t=27441" onclick="window.open(this.href);return false;
a tam najdes napr. :arrow: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?p=760920#p760920" onclick="window.open(this.href);return false; tady to foto.... a urcite je nekde i primo jak vyndat....jen hledat a psat do prislusneho tamata :idea: :wink:

Jinak me to delal vadny vypinac :idea:

rudolfs
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 05.05.2009 21:02
Bydliště: Ostrava-Krásné Pole

Re: Osvětlení přístrojovky

Příspěvek od rudolfs »

Díky moc.Můžu se zeptat který vypínač?Nevím jestli ten zkrat není vlastně od žárovek v přístrojovce a taky nevím jestli to nemůže dělat ten vypínač od světel.Nebo spíš ten regulátor.Po připojení se totiž hřeje a to celkem dost.Tak proto chci zkusit odpojit tu přístrojovku.Myslíš ten regulátor,na stmívání podsvícení?

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Osvětlení přístrojovky

Příspěvek od patper »

Hlavni vypinac na svetla - celej jsem ho rozebral vycistil a prostrikal - vse zase fungovalo.... :idea:

rudolfs
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 05.05.2009 21:02
Bydliště: Ostrava-Krásné Pole

Re: Osvětlení přístrojovky

Příspěvek od rudolfs »

No záhada je na světě :( Přístrojovka venku,a zkrat na konektoru od regulátoru osvětlení,mezi všema třema pinama.Tak nevím ještě zkusím ten hlavní vypínač světel.Dík za radu zkusím.

rudolfs
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 05.05.2009 21:02
Bydliště: Ostrava-Krásné Pole

Re: Osvětlení přístrojovky

Příspěvek od rudolfs »

Tak už si nevím rady :? Odpojený hlavní vypínač od světel a zkrat na konektoru pořád.Tak už nevím,co je ještě napojeno na ten okruh,co by tam mohlo šlusovat,ten odvod od regulátoru.Mám už vše odpojeno a pořád to samé.Tak snad jedině nějaký drát na kostru,ale kde...... :cry:

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: Osvětlení přístrojovky

Příspěvek od michall »

No pak už jedině postupně odpojovat vše, co je posvíceno - ovladače výdechů, ovladače ve dveřích, Climatronic, ... teoreticky může být zkrat třeba i v přechodkách do dveří, některá autorádia mají vstup od svícení, ...
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

rudolfs
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 05.05.2009 21:02
Bydliště: Ostrava-Krásné Pole

Re: Osvětlení přístrojovky

Příspěvek od rudolfs »

Už mám odpojeno všechno,co je podsvíceno:přístrojovku,tlačítka od ESP,Vyhř.sedadel,oken,vystražný trojúhelník,ovladače ve dveřích,hlavní vypínač světel,klimatronik.Tak snad už jen ty průchody do dveří.Zkoušel jsem s něma jen tak pohýbat a nic.Ten šlus je tam trvale.Kdyby někoho něco napadlo,co by mohlo být ještě v tom okruhu tak písněte prosím.Díky všem.Rádio a HF je z jiného okruhu,ale odpojil jsem je taky.

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: Osvětlení přístrojovky

Příspěvek od michall »

Výdechy topení, hodiny nad zrcátkem (pokud máš)... víc mě teď nenapadá. Ještě bych to zkusil obráceně ... chodí ten regulátor? Pin 1 je kostra, pin 5 výstup, pin 6 je +12V (za spínačem světel) - platí pro kombinovaný regulátor osvětlení/regulátor sklonu světel. U dvojek jsou všude LEDky, nepřipojil jsi tam něco se žárovkou? Ten zkrat je opravdu 0ohm, nebo o trochu víc?
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: Osvětlení přístrojovky

Příspěvek od widle »

já mám podobný problém... světla vypnuty a podsvícení přístrojů svítí.....čím to ?
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

rudolfs
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 05.05.2009 21:02
Bydliště: Ostrava-Krásné Pole

Re: Osvětlení přístrojovky

Příspěvek od rudolfs »

Hodiny nemám,a výduchy taky nemám osvětleny.Ten zkrat je vyloženě na všech těchto pinech které popisuješ.Regulátor mám vytažený z konektoru a měřím to až za,takže na odvodu a +pólu.Ale je zajímavé,že to má čistý šlus i na kostru,to je asi špatně,co?Teď mně to tak napadlo......hm,zítra bude pokračování,mám volno,tak budu makat.

rudolfs
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 05.05.2009 21:02
Bydliště: Ostrava-Krásné Pole

Re: Osvětlení přístrojovky

Příspěvek od rudolfs »

widle píše:já mám podobný problém... světla vypnuty a podsvícení přístrojů svítí.....čím to ?
To je taky problém :158: Budem na tom podobně.

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: PŘÍSTROJOVKA, PODSVÍCENÍ: podsvietenie budikov

Příspěvek od michall »

Tak pokud je to opravdu tvrdý zkrat i při odpojených "spotřebičích", pak bych tipoval na závadu v kabelech .... koukni na ty průchodky.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

rudolfs
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 05.05.2009 21:02
Bydliště: Ostrava-Krásné Pole

Re: PŘÍSTROJOVKA, PODSVÍCENÍ: podsvietenie budikov

Příspěvek od rudolfs »

Čus,už na to jdu.To zas bude porod než rozdělám ty konektory ve dveřích :? Někde je to tady taky popsané,ještě musím pohledat.Každopádně dík za ochotu nějak pomoct! :!:

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“