Automatické rozsvícení světel

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

roman813
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 08.09.2010 15:28
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Automatické rozsvícení světel

Příspěvek od roman813 »

Ahojte,

Exuistuje nějaké jednoduché udělátko, se kterým jsou dobré zkušenosti, pro automatické rozsvícení světel? Na předcházející Felicii jsem měl 5 roků modul ASS1, který bezchybně šlapal a teď v novém golfíku pořád zapomínám :-(

díky
GIV Variant 1.9 TDI-PD 96kw ASZ

martasn
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 20.06.2009 10:08
Bydliště: Plzen

Re: Automatické rozsvícení světel

Příspěvek od martasn »

Předpokládám že je to Golf IV,u toho lze dát klemu ve vypínači světel,zachovají se všechny funkce vypínače,je tady toho dost,
http://www.skodaoctavia.cz/Interiernavo ... viceni.htm" onclick="window.open(this.href);return false; jen to napoj na potkavacky.

Uživatelský avatar
delong
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 267
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Fiji
Kontaktovat uživatele:

Re: Automatické rozsvícení světel

Příspěvek od delong »

To je síce jednoduché zapojenie ale pre políciu neprijateľné riešenie.Ale asi v česku sa dá jazdiť aj na "hmlovky" ale u nás na slovensku sa musia používať "tlmené" svetlá ktoré sú ako denné svietenie zapnuté . Za to čo zasponzoruje políciu si môže kľudne kúpiť modul ASS1 alebo podobný a ešte aj ušetrý :lol: .
Ja som použil tieto http://www.dobry-obchod.sk/produkt/drl0 ... omologace/ svetlá a mám pokoj.

roman813
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 08.09.2010 15:28
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Automatické rozsvícení světel

Příspěvek od roman813 »

JJ, je to Golf IV :-) Jeste si musim upravit podpis. Kazdopadne, trosku nad tou propojkou v mlhovkach vaham, je to asi nejjednodussi, ale prusvihove reseni a do nejakych pridavnych LED modulu pro denni sviceni se mi nechce jit a prznit naraznik :-) Vidim, ze existuje i ASS23 pro Golfa IV, jsem s timto systemem spokojeny a asi do toho pujdu, Ma to vubec nekdo? mate s tim nekdo spatne zkusenosti nebo jen dobre?
GIV Variant 1.9 TDI-PD 96kw ASZ

Uživatelský avatar
VW-DEANE
Závodník
Závodník
Příspěvky: 622
Registrován: 23.02.2008 22:46
Bydliště: Nové Mesto n/Váhom

Re: Automatické rozsvícení světel

Příspěvek od VW-DEANE »

A to riešenie čo predáva Zvířatko si nepozeral?
Nikdy nehovor že niečo nejde, pretože vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.

Múdrosť treba hľadať - hlúposť príde sama.

Uživatelský avatar
delong
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 267
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Fiji
Kontaktovat uživatele:

Re: Automatické rozsvícení světel

Příspěvek od delong »

roman813 píše:JJ, je to Golf IV :-) Jeste si musim upravit podpis. Kazdopadne, trosku nad tou propojkou v mlhovkach vaham, je to asi nejjednodussi, ale prusvihove reseni a do nejakych pridavnych LED modulu pro denni sviceni se mi nechce jit a prznit naraznik :-) Vidim, ze existuje i ASS23 pro Golfa IV, jsem s timto systemem spokojeny a asi do toho pujdu, Ma to vubec nekdo? mate s tim nekdo spatne zkusenosti nebo jen dobre?
Ten nárázník nespŕzniš sú tam tie malé vetráčiky a do nich to pasuje super.Stejne sa my stalo že tie dva malé plasty my vypadli keď som nárazník ťukol a obrubník.A tie dva plasty som kúpil druhé do nich namontoval denné svietenie a hoci kedy ich môžem vymeniť za originál.A navyše denné svietenie z LED ušetrý žiarovky aj energiu :idea: Takže ušetrím dvakrát a ešte sa to rozsvieti tiež samé a aj zhasne takže nič neriešim a políciu už nesponzorujem :lol:
Montoval som aj spínanie denného svietenia cez automat na svetlá továrenský za 13€ a funguje bez problémov už 2 roky.Po zapnutí zapalovania o 5s zapne parkovački v predu aj vzadu(ŠPZ nesvieti ani budíki) a o 10s pripne hlavné svetlá.Po vypnutí zapalovania všetko zhasne.Jednoduché a účinné.Robota na hodinku. Robil som kamošom aj vlastný návrh spínania denného svietenia tiež podobné tomu originálnemu síce to vyšlo lacnejšie lebo som im rátal len cenu materiálu a majú to bez homologizácie :lol: ale súhlasili s tým.A taktiež im to fachčí už aj 4roky bez problémov.Keď sa použijú kvalitné súčiastky tak nie su problémi.
Ja si myslím že automatické riešenie je lepší variant ako ručne už len kvôli polícii a svojej bezpečnosti na tú ako si ľudia zabúdajú :wink:

Uživatelský avatar
Bodas1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 29.09.2010 18:24
Bydliště: Hradec Králové

Re: Automatické rozsvícení světel

Příspěvek od Bodas1 »

martasn píše:Předpokládám že je to Golf IV,u toho lze dát klemu ve vypínači světel,zachovají se všechny funkce vypínače,je tady toho dost,
http://www.skodaoctavia.cz/Interiernavo ... viceni.htm" onclick="window.open(this.href);return false; jen to napoj na potkavacky.
Ahoj rád bych to takto udělal, ale mám místo šedo-žlutého na pozici 8 šedo-zelený a navíc na pozici 7 mám žluto-zelený,
viz. obrázek Obrázek

Teď mám mlhovky ve světlech rozpojené protože se rozsvěcí už s rozsvícením parkovaček. Dokonce kontrolka mlhovky se rozsvítí už při otočení klíčkem do první polohy.

A jak to mám zapojit na potkávačky? Asi to tak bude bezpečnější kvuli blinkrům.

Uživatelský avatar
dr.t
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 214
Registrován: 12.10.2010 20:06

Re: Automatické rozsvícení světel

Příspěvek od dr.t »

zajed do nejblizsiho vw servisu a objednej dodavany modul, ktery maji bezne k mani, vyjde te to na 500 a nemusis nic vymyslet. Primo urcene pro tve auto, je tam i schema pripojeni. jen je neprijemne, za nejde odstavit, pokud ho mas namont., tak proste po vypnuti svetel piska, abys vypinac zapnul zpatky.

Uživatelský avatar
Bodas1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 29.09.2010 18:24
Bydliště: Hradec Králové

Re: Automatické rozsvícení světel

Příspěvek od Bodas1 »

A co ten modul přesně dělá? Jak vypinač zapnout zpátky aby to nepískalo?

Uživatelský avatar
dr.t
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 214
Registrován: 12.10.2010 20:06

Re: Automatické rozsvícení světel

Příspěvek od dr.t »

nedas zptky, proste sviti nebo piska

Uživatelský avatar
Bodas1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 29.09.2010 18:24
Bydliště: Hradec Králové

Re: Automatické rozsvícení světel

Příspěvek od Bodas1 »

Jak to teda přesně funguje? Nastartuju a pak se automaticky rosvítí světla a když motor chcípnu tak zhasou a píská to? Přitom je vypínač pořát v poloze 0?

Uživatelský avatar
dr.t
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 214
Registrován: 12.10.2010 20:06

Re: Automatické rozsvícení světel

Příspěvek od dr.t »

Vypinac mas trvale v poloze zapnuto a nestaras se o nic , nastartujes auto, rozsviti se svetla, vypnes motor, zhasnou svetla. Kdyz pri nakoplem motoru vypnes koleckem svetla na parkovacky nebo uplne, jeci to, a taky to jeci, kdyz pri vyplem motoru das parkovacky. Doma mam nekde papiry od toho, co mi dali v servisu, vecer se mrknu na navod, bude tam vyrobce.

Uživatelský avatar
dr.t
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 214
Registrován: 12.10.2010 20:06

Re: Automatické rozsvícení světel

Příspěvek od dr.t »

Melo by to byt neco takoveto nebo mozna stejne, moc tech vyrobcu pro origomontaze nebude:
http://www.aunika.com/Elektronicke-syst ... ra-SToledo" onclick="window.open(this.href);return false;

jen s tou cenovkou 500 to asi nesedi, ale mne to hosi udelali za tolik :-)

Uživatelský avatar
VW-DEANE
Závodník
Závodník
Příspěvky: 622
Registrován: 23.02.2008 22:46
Bydliště: Nové Mesto n/Váhom

Re: Automatické rozsvícení světel

Příspěvek od VW-DEANE »

http://www.jast.sk/autodoplnky/automati ... erzia.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Tu majú v akcii.
Nikdy nehovor že niečo nejde, pretože vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.

Múdrosť treba hľadať - hlúposť príde sama.

Uživatelský avatar
Bodas1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 29.09.2010 18:24
Bydliště: Hradec Králové

Re: Automatické rozsvícení světel

Příspěvek od Bodas1 »

Tak nakonec jsem objednal tyto světla a nemusím nic řešit http://www.dobry-obchod.cz/produkt/drl0 ... omologace/

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“