Vaše zkušenosti s tlumiči? Otázka...

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
ma-jkl
Pilot
Pilot
Příspěvky: 829
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Vaše zkušenosti s tlumiči? Otázka...

Příspěvek od ma-jkl »

Ahoj, chystám se si objednat u seba zatím přední tlumiče...z nabídky se rozhoduji mezi následujícími:
Kayaba Excel G
Bilstein B4
Monroe standart
Monroe Reflex
Sachs Advantage
Sachs Touring

Upřednostňuji pohodovou jízdu, větší dálky, cestovní rychlost do 160 km/h, pohodlí...prosím, co byste mi doporučili a případně jakou máte zkušenost? Pamatuji si, že majkl1 mluvil o tom, že má kayaby, spokojen? Díky Michal
...ford?

Uživatelský avatar
sss601
Pilot
Pilot
Příspěvky: 723
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vaše zkušenosti s tlumiči? Otázka...

Příspěvek od sss601 »

budu tam davat sachs advantage dle info ktere mam se tam davaji jako origo tak je tam soupnu...jinak na pasika jsem kupoval B4 a taky pohoda

Globettroter
Závodník
Závodník
Příspěvky: 522
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 10- Vršovice+Dobříš

Re: Vaše zkušenosti s tlumiči? Otázka...

Příspěvek od Globettroter »

Ahoj , taky mě čekají tlumiče někdy asi v průběhu tohoto roku a taky se přikláním k pohodové spíše měkčí jízdě vhledem k stavu našich silnic a dálnic. Se značkou Sachs mam dobré zkušenosti akorát nevim jestli je to jako u ostatních dílů, když člověk jde pro orig díl do VW tak stojí 2-3x tolik než ten samý díl jinde.Vím že třeba u kotoučů a destiček jsou velké rozdíly a prvovýroba a orig vw má jinou kvalitu (směs) než neoriginál a to samé např výdrž výfuku(kvalita a výdrž je vykoupena cenou). Myslíte že i u tlumičů je to stejné? Díky petr :)

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Vaše zkušenosti s tlumiči? Otázka...

Příspěvek od majkl1 »

Tak Kayby Excel-G jsem dával dvoje sady. První byla o 50% dražší a byla o 500% lepší jak do životnosti (myslím, že na první B5 jsou do teď) i jízdní vlastnosti než u druhé sady, kterou jsem koupil na aukru. Ono jsou tři řady těchto tlumičů a liší se nějakým číselným označením (google ti poradí), takže v případě výběru této značky na to dát pozor.
Další značkou, kterou jsem dal na auto jsou Bilstein B4. Sice o 100% dražší než Kayba, ale zato přesnější při jízdě.
Třetí tebou zmiňovanou značkou jsou Monroe Reflex. To jsem byl nucen dát dozadu, protože na 4x4 se dělají jen origo a tyto. Při zjištění ceny origo tlumičů jsem po probrání z mdloby objednal ty Monroe. Nejsou vyloženě špatný, ale podle mě takový nemastný neslaný. Taky jsem musel jeden reklamovat, protože se uvnitř totálně rozpadl po pár týdnech.
První dvě značky jsou ovšem podstatně tvrdší než originál, což jsou Sachs. Takže pokud chceš pohodlí, tak těm dvěma se vyhni a běž do Sachs. Kayba oproti originálu předek auta (alespoň u mě) zvedla o cca 1-2cm. Kdežto Bilstein naopak oproti předchozí Kaybě šel o 4cm dolů. Oboje sady byly na seriový podvozek.
Monroe standart je (opět můj názor) dobrý tak na Š120.
SACHS SUPER TOURING jsou plnohodnotnou náhradou za tlumiče z prvovýroby. (jak kapalina, tak plynokapalina)
SACHS ADVANTAGE jsou pouze plynokapalina a jsou o krapet sportovnější než SUPER TOURING.
Suma sumárum dle tvých požadavků bych být tebou zvolil Sachs super touring.

Jak je to s díly od VW si už nedělám moc iluze, protože jsem nejednou viděl za dveřma krabici plnou dílů FEBI apod.

Celý příspěvek je pouze názorem jeho autora a jakákoliv podobnost se skutečnými postavami je zcela náhodná. :P
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
sss601
Pilot
Pilot
Příspěvky: 723
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vaše zkušenosti s tlumiči? Otázka...

Příspěvek od sss601 »

majku kolik vychazel ten origo na zadek?

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Vaše zkušenosti s tlumiči? Otázka...

Příspěvek od majkl1 »

Ti honem z hlavy nepovím, ale origo na zhoršené cesty mě vycházelo kolem 6500 za jeden. :obm:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
sss601
Pilot
Pilot
Příspěvky: 723
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vaše zkušenosti s tlumiči? Otázka...

Příspěvek od sss601 »

joo tak ty jsou drazsi noo myslim si ze podvozek pro horsi cesty by se mel v cr montovat seriove protoze to nejsou silnice

Uživatelský avatar
salik1979
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 464
Registrován: 04.08.2009 23:21
Bydliště: Karlovarský kraj

Re: Vaše zkušenosti s tlumiči? Otázka...

Příspěvek od salik1979 »

Ahoj ja se taky pripojim. Ja kupoval na zadek BILLSTEIN B4 a me vyhovujou. Nejsou ani tvrdy ani mekky, hlavne jsem nechtel houpacky. Od ty doby co jsem je dal sedim i vzadu :D .
Cena byla taky super 1190Kč/ks
VW Passat B6 125kw DSG

Uživatelský avatar
ma-jkl
Pilot
Pilot
Příspěvky: 829
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vaše zkušenosti s tlumiči? Otázka...

Příspěvek od ma-jkl »

tak to díky majku...tak zřejmě to tedy budou ty super touring...jsem zvědav, jak to bude fungovat, doufám, že stejná pohodička. Nejdříve udělám předek...pak za měsíc bych koupil i zadek, sebo doporučuje, aby byly stejné posléze tlumiče na zadku i předku, což svým způsobem chápu.
Náročná výměna tlumičů? Plynokapalina je tvrdší...? Díky Michal
...ford?

Uživatelský avatar
ma-jkl
Pilot
Pilot
Příspěvky: 829
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vaše zkušenosti s tlumiči? Otázka...

Příspěvek od ma-jkl »

tak to díky majku...tak zřejmě to tedy budou ty super touring...jsem zvědav, jak to bude fungovat, doufám, že stejná pohodička. Nejdříve udělám předek...pak za měsíc bych koupil i zadek, sebo doporučuje, aby byly stejné posléze tlumiče na zadku i předku, což svým způsobem chápu.
Náročná výměna tlumičů? Plynokapalina je tvrdší...? Díky Michal
...ford?

Uživatelský avatar
Tomášek
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9666
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lovčovice u Jemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vaše zkušenosti s tlumiči? Otázka...

Příspěvek od Tomášek »

zadek bez problemu, ani se nemusis vrtat vevnitr auta jak treba u B4 passata, 2srouby nahore, jeden dole.. predek zatim nevim.. jinak beru ted od seba ty touringy taky, ma tam uplne luxusni ceny..

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Vaše zkušenosti s tlumiči? Otázka...

Příspěvek od majkl1 »

Plynokapalina neí tvrdší, jen má lepší vlastnosti. Ten plyn je tam proto, aby nedocházelo při vyšších teplotách a při práci tlumiče ke zpěnění kapaliny, čímž se jízda stává nestabilní.
Vzadu u dvoukolky je to jak píše kolega, jen doporučuju oddělat oba najednou (odklonit celou nápravu), jinak to je krapet boj.
Vpředu je to už složitější a pokud nemáš stahovák na péra, nárazový klíč a vědomosti, jak natočit misky a horní uložení, tak to nech na mechanikovi. Kdyby něco, tak ti to schéma složení tlumiče s pérem pošlu. :wink:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“