Čidlo otáček motoru 1.6SR 74kw

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Pejpe
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 09.01.2011 11:05

Čidlo otáček motoru 1.6SR 74kw

Příspěvek od Pejpe »

Zdravíčko, před nedávnem mi při jízdě golf podivně cuknul, už to byla pro mě předzvěst nějakých potíží.... a potvrdilo se :D po pár týdnech, po zahřáťí motoru sebou auto cuklo a nadále při zrychlování sebou cukalo víc a víc. Tudíž, čím teplejčí auto a čím vyšší otáčky, tim více auto cukalo. Zhruba při 5000 ot. přestalo táhnou uplně, jenom děsně nahlas hučelo :D. Každopádně jsem s tím jel ke známemému na diagnostiku, tam to vyhodilo čidlo otáček. Takže jsem jel na výměnu, jelikož je pod rozvodama, udělali se rozvody, vyměnilo se čidlo a ejhle, auto pořád nejelo. Pak přišli na to že jsou tam dvě čidla, jedno na asi na vačce, druhé na klikovce, vyměnilo se vačkový, taže ted pujde na výměnu to druhý. Nemáte někdo s něčim podobným zkušenost? Už mi to celkem leze na nervy, protože jestli zase vymění druhý čidlo za 2000 a ono to zase nebude, tak tak si fakt hodim mašli. Děkuju všem za postřehy.

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Čidlo otáček motoru 1.6SR 74kw

Příspěvek od xerxes »

Brácha měl to samé vyměnil oba dva čidla a pořád to samé,na vagu se oběvovala pořád a ta samá hlaška ale z ničeho nic se to napravilo tet to je O.k :roll:

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: Čidlo otáček motoru 1.6SR 74kw

Příspěvek od bifur »

Treba pozriet aj kable. Ja som mal na jednom mieste kable k cidlu na kluke uplne vydrate (teda buzirku..) a pekne si tam skratovali..

Pejpe
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 09.01.2011 11:05

Re: Čidlo otáček motoru 1.6SR 74kw

Příspěvek od Pejpe »

Z ničeho nic... to je fajný :D no o těch kabelech už sem taky slyšel, prej hlavně nákej plastovej krk těsně před tim čidlem, že se prodře a tak dále, každopádně ted čekám na info jestli jezdíme nebo ne, pak se uvidí :) prozatim děkuji.

Mikkee
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 08.02.2010 09:37

Re: Čidlo otáček motoru 1.6SR 74kw

Příspěvek od Mikkee »

Měl jsem úplně to samý jako ty i na stejné motorizaci, nad 5tis otáček spadl výkon a kolísali otáčky na volnoběh..vyměnil jsem snímač vačky a taky rovnou udělal rozvody a ještě vyčistil klapku a všechno šlape jak má :D

Pejpe
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 09.01.2011 11:05

Re: Čidlo otáček motoru 1.6SR 74kw

Příspěvek od Pejpe »

To je výborný, já už mam vyměněný i čidlo na vačce i na klikovce, rozvody, ale furt pendrek... Teda po výměně jsme to jeli project, tak pohoda všechno šlapalo, tak se to chcíplo, nastartovalo znova, a zase to kravlo, tak se na vagu smazala chyba, zas to jelo, po chcípnutí a nastartování, zase chyba a takhle furt dokola, tak, sem to dal k nákýmu elektrikáři, tak uvidíme :D pomalu začínám počítat finance na řídíci jednotku :D ale to snad ne.

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: Čidlo otáček motoru 1.6SR 74kw

Příspěvek od bifur »

Snad to bude len kabelaz, ja som mal dost predrate kable co idu na cidlo na kluke..

Pejpe
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 09.01.2011 11:05

Re: Čidlo otáček motoru 1.6SR 74kw - Vyřešeno

Příspěvek od Pejpe »

Tak dobrý, byla to řídící jednotka, prej asi odpálila ty čidla. Takže vše je vyřešeno, zamáznuto kopicí peněz a zas jezdim :D

Uživatelský avatar
NStorm
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 17.01.2008 09:53

Re: Čidlo otáček motoru 1.6SR 74kw

Příspěvek od NStorm »

mě tohle dělalo čidlo na klice pak vše ok
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“