Zadni brzdy, kousle trmeny

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
aivos
Pilot
Pilot
Příspěvky: 806
Registrován: 18.08.2009 14:15

Re: Zadni brzdy, kousle trmeny

Příspěvek od aivos »

nikdo nic??
Obrázek

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Zadni brzdy, kousle trmeny

Příspěvek od majkl1 »

Je možné, že jsi poškodil ten samoštel. :roll:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
aivos
Pilot
Pilot
Příspěvky: 806
Registrován: 18.08.2009 14:15

Re: Zadni brzdy, kousle trmeny

Příspěvek od aivos »

takze trmen v dupe jo? a to nebude fungovat jenom rucka nebo ani s kapalinou jakou brzda se nebude vracet??

Ja to nechapu, zavit se nehybe, kdyz taham za rucku tak vyjizdi a zajizdi, ale kdyz to tam nasroubuju tak cely valecek postupne vyjede, ale nechapu jakto kdyz je to na zavit :D
Obrázek

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadni brzdy, kousle trmeny

Příspěvek od pino.t »

Já bych měl taky dotaz k zadním brzdám, dal jsem nové kotouče a desky, vyměnil jsem třmeny, ale kotouč se neobržďuje po celé ploše, jen na polovině.
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

Uživatelský avatar
Tomášek
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9666
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lovčovice u Jemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadni brzdy, kousle trmeny

Příspěvek od Tomášek »

a kolik km? treba si to sedne

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadni brzdy, kousle trmeny

Příspěvek od pino.t »

Zatím asi jedna nádrž.
Předtím zadek skoro nebrzdil, než jsem vyměnil třemy, tak nemůžu posoudit.
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

Uživatelský avatar
ameron
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Zadni brzdy, kousle trmeny

Příspěvek od ameron »

aivos píše:no ten zavit vtom povyjede ven a pak zase zajede, ale valecek jenom povyjede a malilinko zajede ale pokud porak mackam rucku tak se da cely valecek vyndat ven ... coz nechapu kdyz se sroubuje :-/

Majkl1

Jo ja myslim ze brzdí obe pac vodici cepy jsou nove... A poprve jak byly zarezle cepy tak sem se to tam snazil narvat ale to neslu vubec tak sem se nato vysral, ale nijak sem to nehrotil... tak sem udelal nove cepy a ted to jde nasadit vpohode...
Ako ti uz pisali, kup si opravnu sadu tesneni na zadny strmen. Strmen treba zhodit odmontovat od brzdovej hadicky, lanka rucnej brzdy. Vybrat ho von, vysroubovat z neho piestik cely ho rozobrat dnu sa menia 2 male tesnenia a potom este manzeta na piestiku, velke okruhle tesnenie a manzeta na mechanizme rucnej brzdy. Vsetko predtym vycistit. Kedze pises ze mas pokazenu manzetu urcite ju treba vymenit lebo sa ti tam dostava bordel a bude ti piestik drhnut. Ja som to absolvoval na jesen a repasoval som oba zadne a aj obe predne strmene.

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadni brzdy, kousle trmeny

Příspěvek od pino.t »

Tady je návod na rozdělání, je to tuším z Sharana, ale to by nemělo vadit, ovšem je potřeba hlouhí tenké kleště na segerovky, ty já nesehnal.
Přílohy
třmeny.pdf
(600 KiB) Staženo 318 x
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

Uživatelský avatar
ameron
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Zadni brzdy, kousle trmeny

Příspěvek od ameron »

dobry navod ale na passat ide Frenkit 238 022. Inak v tych sadach je trochu zmatok u niektorych dodavatelov, ja som trafil spravnu az na druhy krat prva nepasovala vid: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=1 ... ilit=repas" onclick="window.open(this.href);return false;
Pred vymenou tesneni doporucujem porovnat hlavne tesnenie rucnej brzdy a tesnenie manzety ci su uplne rovnake s povodnymi.

Uživatelský avatar
Melys
Řidič
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: 27.07.2008 23:40
Bydliště: Lovecká
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadni brzdy, kousle trmeny

Příspěvek od Melys »

Cus nemate nekdo zadni levy brzdic - trmen na passata 02 rok 2.5 tdi 4motion mam chlazeny kotouce.

mikrofonek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 27.11.2009 08:14

Re: Zadni brzdy, kousle trmeny

Příspěvek od mikrofonek »

Ahoj klubáci, rozhoduji se ze auto prodám po sumírování jsem se dostal na opravách na částku 150 tisic, peníze došli a je mi líto auto za 50 tisíc prodat. Teď se projevil problém, že jsou neustále zabrzděné zadní kola, moc tomu nerozumím, ale sundal jsem kolo a vyčistil jsem kotouč a namazal jsem to pod tema prachovkama, imbusy na sundání destiček abych mohl sundat kotouč se mi nepovedlo povolit, přijde mi že ty valečky se nehýbou, ručka normálně brzdí a lanko asi zaseklé není. Neporadil by mi někdo prosím co s tím, není nekdo poblíž Pardubic. Díky chlapy.

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Zadni brzdy, kousle trmeny

Příspěvek od M@ty »

Tak nejprve mi upřesni co jsi mazal a čím. Pokud to byly vodící čepy tak tam je to víceméně jedno, ale pístek jde mazat jen silikonem. Minerální olej zlikviduje prachovku. V jakém stavu je pístek? Zkoušel jsi ho otáčením zamáčknout dovnitř? Páka ruční brzdy na zadní straně třmenu se vrací? Ty šrouby držáků třmenu by mohly jít povolit tak že do té vyrezlé hlavy pro imbus naklepeš thorx nebo M/XZN "tisícihran". Šrouby kup nové. Objednat originál. Vyjdou kolem stovky.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“