KOLA, VIBRACE: neskutečné vibrace do volantu

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
marasoba
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 402
Registrován: 17.02.2008 21:16
Bydliště: okr. Benešov

Re: KOLA, VIBRACE: neskutečné vibrace do volantu

Příspěvek od marasoba »

Kolegovi tohle dělal favorit, při přibrzdění (ne při každém přibrzdění) se mu rozklepal volant a musel vždy úplně zastavit aby se klepání zbavil. Nakonec to byl homokinetický kloub, který necvakal ani se nijak jinak neprojevoval.
VW Sharan 1,9TDI 81kW AFN, r.v.1997, bílý, začíná hlodat zub času, sviňa - tak už dohlodal.
VW Sharan 1,9TDI 85kW BVK r.v.2008, tmavě modrý, zub taky hlodá 😁

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: KOLA, VIBRACE: neskutečné vibrace do volantu

Příspěvek od Marek77 »

Byl jsem na brzdových válcích a výsledek je takový, že přední kotouče na válcích pulsují o cca 200kN. V celém rozsahu od mírného sešlapu až po plný tlak se hodnota houpá v rozmezí 200kN. Nevím, zda je to moc nebo málo, ale myslím, že takovéhle vibrace to snad dělat nemůže. Nebo ano?

Vzhledem k tomu, že kotouče jsou zánovní (mají sílu 24,6 a 24,7 mm - nové 25 mm), nechám je malinko orovnat, jen co bude nezbytně nutné. A budu doufat, že se to ztratí. Dovolená síla kotouče je min. 21 mm, takže i po stočení zbyde dost masa nad limit.

Zatím děkuji za postřehy a po stočení dám vědět, co a jak. Pokud to bude těmi kotouči, budu sice rád, že jsem to našel a že jsem to odstranil, nicméně nedokážu si pak vysvětlit, jak se to mohlo stát. Před výměnou tlumičů vše v pohodě, po výměně tlumičů se při brzdění klepe auto, jak kdyby se chtělo roztrhnout na kusy.

Uživatelský avatar
ajo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 220
Registrován: 26.09.2007 21:03
Bydliště: Prešov

Re: KOLA, VIBRACE: neskutečné vibrace do volantu

Příspěvek od ajo »

som laik, ale čo by spravilo kusok vazeliny /maziva/ na kotuči?
Obrázek

Uživatelský avatar
Jose1
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2622
Registrován: 02.03.2008 16:51
Bydliště: Brno

Re: KOLA, VIBRACE: neskutečné vibrace do volantu

Příspěvek od Jose1 »

eeeee....nebude to brzdit....vůbec! :roll:
Alhambra II 1,9 TDi 96KW 03 šla do světa....
Galaxy II 2,2 TDCi, 147KW 2012

http://www.avjose.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: KOLA, VIBRACE: neskutečné vibrace do volantu

Příspěvek od Marek77 »

To by jistě nebrzdilo vůbec - rozmatlalo by se to po celém povrchu nejspíš.

Uživatelský avatar
dvml
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 320
Registrován: 23.08.2009 23:35
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: KOLA, VIBRACE: neskutečné vibrace do volantu

Příspěvek od dvml »

To Marek77 Stáčení kotoučů není dobrá věc.Jestli jsou takto zánovní,musejí to být pěkné sra..y,když se zkroutily.
Spíš se podívej,jestli jsou řádně očištěné dosedací plochy kotouč-náboj a hlavně ty dosedací plochy nemazej!
Když nemyslíš,zaplatíš
Obrázek

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: KOLA, VIBRACE: neskutečné vibrace do volantu

Příspěvek od Marek77 »

dvml píše:Stáčení kotoučů není dobrá věc.
Stáčení kotoučů ničemu nevadí, pokud po stočení jsou nad minimální dovolenou silou materiálu. Pokud má nový kotouč 25 mm a dovolená minimální síla je 21 mm, nemůže ničemu vadit, když se na soustruhu stočí třeba na 23,5 mm. Nebo se pletu? :wink:





Jsou zánovní, mají najeto 60.000 km. Jenže u mě je 60.000 km trochu jinak než u jiných řidičů. Vzhledem k tomu, že nebrzdím a jezdím dálky, vydrží mi brzdy třikrát déle než běžnému průměrnému řidiči. Za těch 60.000 km ubyly destičky o dva milimetry - znám mnoho lidí, co na Galaxy po 60.000 km destičky vyměňují, protože jsou na plech. Takže proto můžu tvrdit, že kotouče po 60.000 km jsou zánovní.

Já nevím, jak a co se na tom autě stalo, že to začalo tohle dělat. Prostě jsem sundal kompletní těhlice i s tlumiči, tlumiče vyměnil a vrazil to zpátky. Od té doby to vibruje.

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: KOLA, VIBRACE: neskutečné vibrace do volantu

Příspěvek od patper »

Marku,to vypada na spatne usazenej tlumic, pruziny nebo horni ulozeni... :?: Jak zacnes brzdit,tak se to v necem zacne kejvat... :?:

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: KOLA, VIBRACE: neskutečné vibrace do volantu

Příspěvek od Marek77 »

Uvidím, co to bude dělat po orovnání kotoučů. Fakt si s tím nevím rady, proto chci vyloučit brzdy jako primární zdroj problému a pokud se to ani tak nezlepší, budu hledat na nápravě.

Osobně si taky myslím, že brzdami to není, jak už jsem tu několikrát psal. Ale přece jen chci mít jistotu.

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: KOLA, VIBRACE: neskutečné vibrace do volantu

Příspěvek od patper »

Nooooooooooo,pokud se ti tak vyhraly kotouce (pri tvem stylu jizdy) , tak je rovnou zahod..... :evil:

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: KOLA, VIBRACE: neskutečné vibrace do volantu

Příspěvek od Marek77 »

Kotouče malinko vykazují házivost - na válcové zkušebně se ručičky budíků projevily výkmitem 200kN. Ale já si myslím, že to nebude kotouči. Ta závada se začala ukazovat zničehonic po výměně tlumičů. Kdyby to byly kotouče, těžko by na jejich poškození měla vliv výměna tlumičů. To asi všichni chápeme stejně.

Nicméně o pár desetinek je nechám srovnat, ať mám jistotu. V případě, že se to nezlepší, budu hledat dál, a sice na nápravě.

Uživatelský avatar
Vytvarnik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 236
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - 3 Vinohrady
Kontaktovat uživatele:

Re: KOLA, VIBRACE: neskutečné vibrace do volantu

Příspěvek od Vytvarnik »

michall píše:Já to jen tipuju, zkus servis, zvednout a kouknout na ty ramena, příp. na poloosy.
Právě jsem se vrátil ze servisu.
Objeveny dvě závady. Kulák na pravém rameni a silentbloky na motoru.

Uživatelský avatar
Tommate
Profík
Profík
Příspěvky: 1002
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: 3nec

Re: KOLA, VIBRACE: neskutečné vibrace do volantu

Příspěvek od Tommate »

jak jsem psal, mne to taky vibrovalo a to na těch kotoučích bylo najeto tak 10 až 15tis, a po orovnání to zmizelo, jeden kotouč co nekopal ubral o desetinu a ten co kopal tak stačilo dvě desetiny a je po vibracích, a jak psal Marek, přední kotouče mají 4mm rezervu na opotřebení a na orovnávání, tak v tom není žádný problém, jde jenom o dodržení minimální tloušťky, a stálo mne stovku za kotouč

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: KOLA, VIBRACE: neskutečné vibrace do volantu

Příspěvek od Marek77 »

Tady ten kluk má soustruh v garáži a taky chce stovku za kus. Pořád si říkám - je lepší investovat dvě sta za srovnání kotoučů a zkusit, jestli to bylo způsobeno jimi, než kupovat nové za tři tisíce a potom si nakopat řiť v případě, že to kotouči nebude. Necháme se překvapit... Sobota rozhodne :wink:.

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: KOLA, VIBRACE: neskutečné vibrace do volantu

Příspěvek od patper »

Tak tim srovnanim nic nezkazis - teda az na to,ze uz je nebudes moct reklamovat....a jak rikam,pokud se zkroutili bez exstremniho brzdeni,tak stejne stoji za houno :!:

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“