Jakej benzínovej motor?

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Jakej benzínovej motor?

Příspěvek od xerxes »

Bud 1.8T nebo V6 :wink:

Uživatelský avatar
raduzzz
Profík
Profík
Příspěvky: 1003
Registrován: 13.12.2008 09:26
Bydliště: u Hostýnských vrchů

Re: Jakej benzínovej motor?

Příspěvek od raduzzz »

Miro_CZ píše:
raduzzz píše:tahle přeplňovaná atmosféra je supr volba, motor je držák. A co se týče turba, tak je to o chování a o štěstí bych řekl. Mimo mísu uvedu pašíka B5 co má stréc, rotačka 81kW a najeto má 540tkm a naky drobný a turbo je stále původní bez poruch :) až k nevíře :)


Sicco:už máš ten ventil vyměněnej? :)

:oops: Trošku se ztrácím v pojmech.. :( Co je atmosféra? Přeplňování chápu jako turbo.. Ještě nevím co je rotačka :oops:
Jinak jak je to s těma turbama? Co jim bejvá? Na co dát pozor? Jak jsou drahý opravy? Čím to je že se takhle relativně často kazí?
to je zážěhovej motor (benzínovej). Rotačka - vznětovej motor s rotačním čerpadem, taky držák jako svině :)

S tím turbem co vím tak zatuhává regulace a odcházejí ventily co hlídají tlak. Tubro by se mělo dochlazovat, ale asi to málokdo dělá :)
Pásovec 81 kW

Uživatelský avatar
Miro_CZ
Řidič
Řidič
Příspěvky: 169
Registrován: 29.10.2010 11:40
Bydliště: Přibyslav, Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakej benzínovej motor?

Příspěvek od Miro_CZ »

raduzzz: Dík za vysvětlení pojmů. Ještě mi prosimtě řekni tak ceny oprav toho turba + jak to třeba ohlídat když to budu kupovat. Dá se to nějak zjistit předem?

L.i.b.o.r
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 392
Registrován: 11.11.2008 17:13
Bydliště: Brno

Re: Jakej benzínovej motor?

Příspěvek od L.i.b.o.r »

V5 má v TP kombinovanou 9,2 a běžne se sní dá jezdit za cca 8 podle předpisové jízdy krátkou vzdálenost kolem 10km. Pokud pojedeš aspoň 20km rychlostí na okreskách 110 - 130km/h tak budeš někde se spotřebou do 9 litrů potom taky záleží na terénu. Do města stímhle motorem radči nejezdit, protože si veme 9-11litrů zaleží na provozu a v jakym městě se pohybuješ.
Seat Exeo ST 2.0TDI

Uživatelský avatar
Gixxer
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1349
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakej benzínovej motor?

Příspěvek od Gixxer »

kamos ma toledo V5 a nadava na to jako svine ze to zere a nejde , ja osobne sme tkay jednim jel ale ne tim jeho a cekal sem od toho vic na to ze to je docela novej motor, stara klasika VR6 teda litala mnohem lip a spotreba vetsi nez u staryho motoru , nevite jak je to u R32??
.

L.i.b.o.r
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 392
Registrován: 11.11.2008 17:13
Bydliště: Brno

Re: Jakej benzínovej motor?

Příspěvek od L.i.b.o.r »

to mě chceš říct že V5 žere víc jak VR6 v G3 jo? To jestli bylo tak rozežrany tak ten motor musel býl totálně KO, jako neříkám že je to nějaká raketa ale když jedeš nad 4000ot/min tak to drží krok s 1,8T a ARL
Seat Exeo ST 2.0TDI

Uživatelský avatar
Gixxer
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1349
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakej benzínovej motor?

Příspěvek od Gixxer »

to mas mozna pravdu ze byl KO ten motor , zalezi kdo to mel prednim , me ta VR6 klasika zrala 7-10 takova normal jizda semtam tomu slapnes a kdyz fakt plnej tak do 15cti vic ne , ja sem s tim byl spokojenej jak svina ... ono totiz uz malo verun jezdi dobrea malo zere a jestli se tohle stava aji s tech V5 tak to je v prdeli
.

L.i.b.o.r
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 392
Registrován: 11.11.2008 17:13
Bydliště: Brno

Re: Jakej benzínovej motor?

Příspěvek od L.i.b.o.r »

ono asi polovina V5 je vylítanech jak sviňa, něco jako v G3 vr6, takže dobrou V5 je celkem oříšek sehnat v zachovalim stavu. Asi každá 3-4 V5 žere olej a nejede tak jak má. Zmanej má V5 v boře jede mu to líp a to docela výrazně, dokonce ujede i ARL s kterým já držím krok ale zase mu to žere olej jak hovado a nikdo neví čím to je.
Seat Exeo ST 2.0TDI

Uživatelský avatar
Gixxer
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1349
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakej benzínovej motor?

Příspěvek od Gixxer »

a motor ma cistej zvenku jo?? mas jenom dve moznosti kruhy a nebo gufera na ventilech ,sundas hlavu a uvidis vim ze toty motory delali schody ve valcich , ja mel predtim VR6 a litali ji pisty ve valcu jak svina, zrala olej ale jezdila fakt dobre orpoti ostatnim
.

Uživatelský avatar
avalancheno1
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1531
Registrován: 20.11.2008 18:22
Bydliště: Strakonice

Re: Jakej benzínovej motor?

Příspěvek od avalancheno1 »

Hoši sám s V5 jezdim, je starší 10-ti ventil se 150ps neni to žádná raketa to uznam. Denně S tim jezdim 30 km do práce a 30 km z práce s průměrnou spotřebou 8l přesně, nemam ve zvyku auto podtáčet a jinym způsobem ho kurvit na úkor spotřeby. Auto má najeto poctivejch 150tkm, do teď servis pouze u VW v Německu, oleje si veme od výměny do výměny tak cca 0,2Litru. Jiný auto bych nechtěl. Zvuk neprosto bezchybnej, v nízkejch ot. motor neslyšíš a ve vyšších je to orgasmus 8) jezdim předpisově a když potřebuju tak jen šlápnu na plyn a jedu kopec nekopec. Na dotaz jakej benzín. motor bych já osobně odpověděl 2.3 V5.
Přílohy
motor.jpg
"Jak to má kola, nebo kozy, tak s tím budou problémy"

elty
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 325
Registrován: 26.05.2010 14:30
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: Jakej benzínovej motor?

Příspěvek od elty »

já mam GIV 1.8T, rv.99, sériovka, 110kW, žádnej chip, nic takovýho...s letňákama 16" spotřeba 7,8 (přesně jak je v papírech), teď v zimě na 15" mam dlouhodobou spotřebu dokonce 7,1...nejezdim nijak agresivně, ale na druhou stranu se taky neplazim....většinou jezdim středně dlouhý vzdálenosti 60-100km...ten motor mi sedí...na to jakej má zátah, žere málo...rozhodně bych ho za 1.6 ani V5 neměnil...prostě optimální 8)
VW Passat Variant B5, 1999, 1.9.TDI 96kW

Uživatelský avatar
speed7
Řidič
Řidič
Příspěvky: 135
Registrován: 09.10.2007 12:54
Bydliště: tachov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakej benzínovej motor?

Příspěvek od speed7 »

ja mam 2.8 v6 150kw ve 4kole a dlohodobou prumernou mam 8.5 a to nejezdim zadny dalky,spis mesto a okresky do prace,ale jezdim na lpg,coz je asi na ty cestaky jak potrebujes napsat vetsi spotrebu nejlepsi volba :-D

johny007
Řidič
Řidič
Příspěvky: 145
Registrován: 14.11.2010 11:21
Bydliště: OSTRAVA
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakej benzínovej motor?

Příspěvek od johny007 »

ja bych byl pro 1.8T nebo 2.8 v6 4motion....1.8T se serou n75 a turbo (starsi n75 kolem 800,podle prodavajiciho a turbo repas 6500)2.8 vyssi spotreba,ale nemusis se spolehat na preplnovani a ma 150kw na coz 1.8T 110kw nebo gti 132kw a pojistka je vyssi,to je jasne.zase nekdo odsuzuje haldex(mezinapravovy diferak),ale je to o tom jak se k tomu chovas.spotreba cca vyssi nez 1.8T1,5-2l pri normalni jizde...kamos ma v bore 2.3 v5 a onicem.nejede jak bych cekal(srovnano s mojim golfem III 2.0 16V,oboji ma 150koni,ale 2.3 ma vetsi kroutak.vice zere a min jede).a jeste neco do IV golfu se nedavala VR6,ale V6.vsechno mam z vlastnich zkusenosti.jo a rotacka je naftak,ne?


takze jako LUKI

Golf IV 2.8 V6 4X4
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 19.01.2011 18:46
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Jakej benzínovej motor?

Příspěvek od Golf IV 2.8 V6 4X4 »

Já mám 2.8 V6 4Motion a neřek bych že tyhle motory sou poruchový a žerou.Já dokážu jezdit za 8L ale to jezdim hodne z lehka ale jedu.A co se týče poruch tak tyhle motory sou nejlepší teda aspoň pro mě údržba je skoro žádná rozvody se dělaj po 150 až po 200 tisících a to dáky tomu že místo řemene jsou dva řetězy se samonapínací kladkou.

Golf IV 2.8 V6 4X4
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 19.01.2011 18:46
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Jakej benzínovej motor?

Příspěvek od Golf IV 2.8 V6 4X4 »

Gixxer píše:kamos ma toledo V5 a nadava na to jako svine ze to zere a nejde , ja osobne sme tkay jednim jel ale ne tim jeho a cekal sem od toho vic na to ze to je docela novej motor, stara klasika VR6 teda litala mnohem lip a spotreba vetsi nez u staryho motoru , nevite jak je to u R32??


R32 má stejnej motor jek mám já s rozdílem většího obsahu a jinak provedenym sacim sistemem.Vezl sem se v tom ale rozdíl v tom nebyl.Ale interier je hezkej a velfuk má hezkej svuk.

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“