Pískání motoru při startu 1.6 16V

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

tsssuk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 16.10.2010 14:11

Pískání motoru při startu 1.6 16V

Příspěvek od tsssuk »

Zdravím, chtěl bych se Vás zeptat, zda-li někdo neví, čím by mohlo být to, že při startu (na volnoběh i následně během jízdy) motor divně píská? Po pár minutovém provozu se vše utiší a je ok. Auto je rok výroby 2003, mam ho asi půl roku, najeto 10 tisíc (celkem přes 70 tis. km). V létě to občas dělalo taky, v zimě to je pravidelné, při každém studeném startu...nevím si s tím rady? Nějaké kladky řemene? Svíčky? Písty? Moc se mi s tím zatím nechce někam od origo servisu. Předem dík za všechny rady a nápady!

Uživatelský avatar
bear
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Curitiba, Brazil
Kontaktovat uživatele:

Re: Pískání motoru při startu 1.6 16V

Příspěvek od bear »

Napnout klíňák bo koupit novej

lumberjack
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 27.07.2010 16:17

Re: Pískání motoru při startu 1.6 16V

Příspěvek od lumberjack »

Tak tak, klínovej (drážkovej) řemen přislušenství ... Nový včetně práce v origo servisu cca 1000,- Kč.

tsssuk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 16.10.2010 14:11

Re: Pískání motoru při startu 1.6 16V

Příspěvek od tsssuk »

Ok, super. Nic jiného to být nemůže jo? Tu výměnu v origo servisu + práce za 1 000,- Kč víš z vlastních zkušeností? Tak dík, nechám vyměnit.

lumberjack
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 27.07.2010 16:17

Re: Pískání motoru při startu 1.6 16V

Příspěvek od lumberjack »

No ja to měnil před rokem ale bylo to tak nejak ... 800 za řemen a 200-300 za práci ... Přesně ti to neřeknu protože vzhledem k tomu že docela chlastam tak moje pamět už nedosahuje kvalit jako dříve :D A jestli to bude něco jiného, no tvůj popis přesně odpovídá tomu jak jsem to měl já ...

tsssuk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 16.10.2010 14:11

Re: Pískání motoru při startu 1.6 16V

Příspěvek od tsssuk »

Ok, dělo, skouknu jak na tom je nejdřív ale, dík!

Uživatelský avatar
falko1983
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1690
Registrován: 12.08.2008 16:30
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Pískání motoru při startu 1.6 16V

Příspěvek od falko1983 »

Mimo drážkového řemene to pískání může způsobovat napínací kladka nebo ložiska alternátoru.
VW GIV 1.6 16V

Uživatelský avatar
DandyCZ
Závodník
Závodník
Příspěvky: 594
Registrován: 21.04.2009 08:56
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Pískání motoru při startu 1.6 16V

Příspěvek od DandyCZ »

S tím řemenem ani nejezdi do servisu, sežen si řemen...kupoval sem original cca za 500 a za 10minut bylo vyměněno, pokud eš jenom trosku rzucnej tak se ti to povede. 19 klíčem vyklonit napínák, zaaretovat kolíkem cca 10cm dlouhým o průměru 3mm, vyhodit starej, navlíknout novej a povolit zpět napínák..a vše hotovo.

Taky mi to pravidelně za vlhka na mý 1.6 16V pískalo...jak kolečko od trakaře....po výměně klid

Uživatelský avatar
Honza-88
Závodník
Závodník
Příspěvky: 554
Registrován: 21.09.2009 04:39
Bydliště: Brno, Šebrov okr. Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Pískání motoru při startu 1.6 16V

Příspěvek od Honza-88 »

DandyCZ píše:S tím řemenem ani nejezdi do servisu, sežen si řemen...kupoval sem original cca za 500 a za 10minut bylo vyměněno, pokud eš jenom trosku rzucnej tak se ti to povede. 19 klíčem vyklonit napínák, zaaretovat kolíkem cca 10cm dlouhým o průměru 3mm, vyhodit starej, navlíknout novej a povolit zpět napínák..a vše hotovo.

Taky mi to pravidelně za vlhka na mý 1.6 16V pískalo...jak kolečko od trakaře....po výměně klid
a myslíš že to pískání dělái u 1,9 TDI 81kw????
mam koupit novej, bo to skusit napout????

Uživatelský avatar
falko1983
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1690
Registrován: 12.08.2008 16:30
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Pískání motoru při startu 1.6 16V

Příspěvek od falko1983 »

Řemen se dopíná sám a není možný ho ještě nějak dopnout.Pokud ti píská řemen tak ho vyměň za novej a máš klid
VW GIV 1.6 16V

Uživatelský avatar
DandyCZ
Závodník
Závodník
Příspěvky: 594
Registrován: 21.04.2009 08:56
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Pískání motoru při startu 1.6 16V

Příspěvek od DandyCZ »

Já myslím že to napnout nepůjde ne? Myslím že skoro všechny motory mají samonapínáky, taková excentrická kladka s pružinou, TDI v tom mají i tlumič vibrací.
Zatím u čeho novějšího sem napínal řemen byla Fabia 1.0 MPi..ale to má základ z feldy 1.3, tak tam to maj ručně napínaný..ale většina aut už má samonapínáky.


Já sem zjistil že to je řemen jednoduchým způsobem. Když to pískalo, otevřel sem haubnu a poslouchal odkud to jde...šlo to od řemenu, tak sem na řemen lehce kápnul WD-40, jak na hladkou stranu tak na drážky. No a přestalo to, tak sem koupil novej.
Nebo můžeš řemen sundat (ale oznac si smer otaceni) a mrkni jak na tom je, jestli nejsou v drážkách trhliny a jestli není zpuchřelej. Časem ten řemen ztvrdne a to pak způsobuje to pískání.

Ale když už to rozděláš zkontroloval bych kladky co tam sou...já to při výměně řemenu podcenil a za rok se mi roskocil napínák (měl 150tis km za sebou), znicil vodící kladku a natrh mi ten novej řemen :(, takže sem to dělal komplet znova

Uživatelský avatar
Honza-88
Závodník
Závodník
Příspěvky: 554
Registrován: 21.09.2009 04:39
Bydliště: Brno, Šebrov okr. Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Pískání motoru při startu 1.6 16V

Příspěvek od Honza-88 »

DandyCZ píše:Já myslím že to napnout nepůjde ne? Myslím že skoro všechny motory mají samonapínáky, taková excentrická kladka s pružinou, TDI v tom mají i tlumič vibrací.
Zatím u čeho novějšího sem napínal řemen byla Fabia 1.0 MPi..ale to má základ z feldy 1.3, tak tam to maj ručně napínaný..ale většina aut už má samonapínáky.


Já sem zjistil že to je řemen jednoduchým způsobem. Když to pískalo, otevřel sem haubnu a poslouchal odkud to jde...šlo to od řemenu, tak sem na řemen lehce kápnul WD-40, jak na hladkou stranu tak na drážky. No a přestalo to, tak sem koupil novej.
Nebo můžeš řemen sundat (ale oznac si smer otaceni) a mrkni jak na tom je, jestli nejsou v drážkách trhliny a jestli není zpuchřelej. Časem ten řemen ztvrdne a to pak způsobuje to pískání.

Ale když už to rozděláš zkontroloval bych kladky co tam sou...já to při výměně řemenu podcenil a za rok se mi roskocil napínák (měl 150tis km za sebou), znicil vodící kladku a natrh mi ten novej řemen :(, takže sem to dělal komplet znova
no konečně supr rada "jak pro debila" :DDDDDDDD
supr,tomu rozumim, a hlavně ta rada na závěr...
moc si mi pomohl... :D
už sem čkal že někdo napíše ať to hodim na vag :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Uživatelský avatar
falko1983
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1690
Registrován: 12.08.2008 16:30
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Pískání motoru při startu 1.6 16V

Příspěvek od falko1983 »

Jen pokud použiješ to WD tak pak ty řemenice odmasti předtím než nasadíš novej řemen.
VW GIV 1.6 16V

Uživatelský avatar
Honza-88
Závodník
Závodník
Příspěvky: 554
Registrován: 21.09.2009 04:39
Bydliště: Brno, Šebrov okr. Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Pískání motoru při startu 1.6 16V

Příspěvek od Honza-88 »

falko1983 píše:Jen pokud použiješ to WD tak pak ty řemenice odmasti předtím než nasadíš novej řemen.
proč???

Uživatelský avatar
DandyCZ
Závodník
Závodník
Příspěvky: 594
Registrován: 21.04.2009 08:56
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Pískání motoru při startu 1.6 16V

Příspěvek od DandyCZ »

WD je totiž s obsahem silikonu, funguje to i jako mazivo..ale pokud dáš kapičku, tak si myslím že se to za cvhíli vytratí samo...

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“