Čidlo teploty - výměna

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
wlcakk
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 356
Registrován: 22.07.2010 11:24
Kontaktovat uživatele:

Čidlo teploty - výměna

Příspěvek od wlcakk »

Ahojte..
Moc se zde ještě nevyznám a k tomuto tématu sem tu už dotazy našel.. vyhledal jsem si kde se nachází teplotní čidlo (voda) na Golfa IV (http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=7 ... lo+teploty)=diesel ale nevím zda je to to samé jako u benzinu.. mam 1.6 74kW r.v98 typ mot. AKL
Neukazuje mi to teplotu a tak by jsem si chtěl čidlo vyměnit.. Vytáhnu čidlo sám jako lajk? nepotřebuje se nějak něco odmontovat a pod?
Zaprvé se asi musím podívat jaky konektor zde mam (ovál nebo čtverec) a až pote jej vyměnit.

1.http://obchod.autokelly.cz/#PATH=376180 ... T=0|LNG=0|
2.http://obchod.autokelly.cz/#PATH=376180 ... T=0|LNG=0|

děkuji za odpovědi
Chceš-li býti správným Čechem, utírej si pr..l mechem. Není-li mech v dosahu, sjeď si řití po svahu.

Uživatelský avatar
falko1983
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1690
Registrován: 12.08.2008 16:30
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Čidlo teploty - výměna

Příspěvek od falko1983 »

Pokud dokážeš vyměnit stěrače na autě zvládneš i vyměnit čidlo nic na tom není.Upusť trochu chladící kapaliny aby ti to nevyteklo na motor až čidlo vytáhneš,je zaaretovaný takovou plastovou pojistkou ve tvaru U tu jen vytáhneš a následně vyjmeš čidlo.Zajeď si do Autoplusu nebo podobně kde mají autorizovaný servis na koncern tam prodávají i origo díly.Podle WINka ti objednají to správné čidlo takže předtím není nutný se do motoráku vůbec koukat.Jinak doporučuji koupit i nový O kroužek pod čidlo.
VW GIV 1.6 16V

Uživatelský avatar
wlcakk
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 356
Registrován: 22.07.2010 11:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Čidlo teploty - výměna

Příspěvek od wlcakk »

na starem golfu jsem si ho nechal vymenit a stalo me to nejak 600,-myslim..
myslel sem ze to bude jen lup lup a je to, nebot bydlim v panelaku a zde neco delat je na pytel.. jinak sterace snad vymeni kazdy deb... :lol:
Chceš-li býti správným Čechem, utírej si pr..l mechem. Není-li mech v dosahu, sjeď si řití po svahu.

Uživatelský avatar
falko1983
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1690
Registrován: 12.08.2008 16:30
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Čidlo teploty - výměna

Příspěvek od falko1983 »

Tady máš origo čidlo za polovic ceny než v origo servisu když k tomu přidám poštu :wink:
Máš tam poptávkovej formulář tak jim písni aby jsi měl 100% jistotu že to bude to správný čidlo.

http://www.cc-autodily.cz/cidlo-teploty ... lo+teploty" onclick="window.open(this.href);return false;
VW GIV 1.6 16V

valda84
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 06.12.2010 14:51

Re: Čidlo teploty - výměna

Příspěvek od valda84 »

není někde nějaký návod jak to vyměnit?sorry jsem úplná laik :oops: mám G4 2.0 85kW
díky :roll:

Uživatelský avatar
falko1983
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1690
Registrován: 12.08.2008 16:30
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Čidlo teploty - výměna

Příspěvek od falko1983 »

Řekl bych že veškerý G4ky a podobně to budou mít řešený stejně tj.pouze čidlo nastrčený a zajištěný plastovou pojistkou.Na výměně vážně nic neni,proto asi žádnej návod neseženeš koukni se do Faq jestli to tam neni popsaný.Jinak zhruba jsem psal návod ne výměnu výše v tomhle tématu.Pokud si na to netroufáš tak to dej do servisu ušetříš si nervy a peníze. :wink:
VW GIV 1.6 16V

valda84
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 06.12.2010 14:51

Re: Čidlo teploty - výměna

Příspěvek od valda84 »

ok, díky :-) ještě se jen zeptám, už jsem to tu někde hodněkrát četl.. když mi docela hodně dýmí z výfuku a auto má vysokou spotřebu, tak jestli je fakt na vině to čidlo nebo termostat? :-)
jeste jednou díky

Uživatelský avatar
falko1983
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1690
Registrován: 12.08.2008 16:30
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Čidlo teploty - výměna

Příspěvek od falko1983 »

To ti kouří i když máš teplý auto?Čidlo teploty má na chod motoru vliv ale že by až takový aby ti kouřilo auto myslím že ne!Měl jsi to na diagnostice?Takhle to může být spoustu věcí.Nežere ti to olej.
VW GIV 1.6 16V

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: Čidlo teploty - výměna

Příspěvek od bifur »

A akej farby je dym co ti ide z vyfuku?

valda84
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 06.12.2010 14:51

Re: Čidlo teploty - výměna

Příspěvek od valda84 »

bílý..a smrdí docela :-)

valda84
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 06.12.2010 14:51

Re: Čidlo teploty - výměna

Příspěvek od valda84 »

jj, kouří to i když to je zahřáté.Měnili mi tam v servisu původně těsnění někde u toho čidla a svíčky včetně kabelů.Od té doby to dost žere a dýmí výfuk.Olej to nežere.Někde jsem četl že tohle může způsobovat čidlo nebo termostat :(

Uživatelský avatar
falko1983
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1690
Registrován: 12.08.2008 16:30
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Čidlo teploty - výměna

Příspěvek od falko1983 »

Nejdřív by to chtělo dát na vag a vyčíst chyby,popřípadě nalogovat lambda sondu atd.Voda se ti neztrácí?Na víčku oleje nemáš takový krémový šlem,on tam může teď v zimních měsících být ale ne zas nějaký enormní množství.
VW GIV 1.6 16V

valda84
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 06.12.2010 14:51

Re: Čidlo teploty - výměna

Příspěvek od valda84 »

na vagu to bylo a nic nezjistili..na tom víčku je nějaký bordel :-) a zdálo se mi, že je na něm i voda :( voda se ztrácí, ale v servisu mi tvrdili, že to bylo tím těsněním u teplotního čidla, že tam byli kapičky..tak ja nevím :?

Uživatelský avatar
falko1983
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1690
Registrován: 12.08.2008 16:30
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Čidlo teploty - výměna

Příspěvek od falko1983 »

Tak pokud se ti ztrácí voda a kouří ti to tak je jednoznačně v háji těsnění pod hlavou.Pokud jsi tohle řekl i v tom servisu a věděli o tom že to bere vodu a kouří to tak vyměň servis.
VW GIV 1.6 16V

valda84
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 06.12.2010 14:51

Re: Čidlo teploty - výměna

Příspěvek od valda84 »

i když ta voda vytékala pod těsněním?protože, když mi vymenili to těsnění, tak se vše dalo do pořádku,přestalo to dýmit i spotřeba byla normální...pak zase unikla ta voda a zacalo to zase dymit a zrat :cry:
a kolik to tak běžně stojí, výměna toho těsnění? 8O
Naposledy upravil(a) valda84 dne 12.01.2011 14:39, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“