problém s autorádiem

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
VW-DEANE
Závodník
Závodník
Příspěvky: 622
Registrován: 23.02.2008 22:46
Bydliště: Nové Mesto n/Váhom

Re: problém s autorádiem

Příspěvek od VW-DEANE »

Neviem, ale aby si ho neodbzučal. To by chcelo multimetrom premerať odpor.
Nikdy nehovor že niečo nejde, pretože vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.

Múdrosť treba hľadať - hlúposť príde sama.

Uživatelský avatar
delong
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 267
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Fiji
Kontaktovat uživatele:

Re: problém s autorádiem

Příspěvek od delong »

"ked som skusal najst chybu tak som prisiel na to ze koakcial mi akoby prerazal. skusal som to "bzuciakom" ako ked skusate ci je kabel dobry jeden koniec som dal na stred koakcialu a druhy na kostru koakcialu a nzucal, viete kde byva najcastejsie chyba ?"

Neviem čo tu nacvičuješ s tým meraním to nie je obyčajný "drót" ale koaxialni kábel :old: .Takto ľahko "odfajčíš ten zosík v autoanténe" :lol:
Vieš vôbec ako sa šíri VF signál po koax.kábli?
Ale k veci najprv ak vieš merať tak zmeraj prúd do anténneho zosilovača (odpoj a pripoj koax.kábel od autoanténi z fantómovho napájača (po tvojom tiež je správne aj anténni separátor).Aký prúd tečie pred a po rozpojení?
Skontroluj ukostrenie autoanténi (ohmetrom ale nie digitálnym ale analógovým merákom kostra alebo mínus anténi voči kostre mínusu auta.(Rezistencia 0 Ohm).Kostra autoanténi je vonkajší obal.Stredný vodič v autoanténe nie je kostra!!!! To je "živí koniec" Ale to asi vieš.
Ďalšie meranie:na tej strane kde "zapichneš autoanténu s auta do "separátora" alebo fantómovho napájača zmeráš napätie voltmetrom živí koniec proti obalu musí byť okolo 12V.(Musí byť zapnuté rádio vtedy "lezie 12V" po tom modrom kábliku do fantómovho napájača a pozor na skrat pri meraní :mrgreen: ).
Myslím si ale že budeš mať špatnú kostru buď na strane autoanténi alebo rádia.No môže byť aj v nebi zosík :minzdr:
Na to sá dá určite prísť čo spôsobuje oslabenie alebo šum ale len správnym meraním :thk: a nie len nejkým "bzučaním"
Moj rada na koniec ak tomu rozumieš zmeraj to a ak nie prenechaj to premeranie radšej niekomu kto tomu rozumie.Ušetríš čas a aj € za " zbytočne odfajčené" príslušenstvo a rádio bude zas hrať tak ako má :sharm:

A ešte pozor aj to autorádio čo minule hralo v " inom aute " už dnes nemusí hrať :D ono keď sa niečo má pokaziť tak sa pokazí na sekundu ak mu ovšem niekto "neznalosťou danej problematiky" dopomôže :drv: :mrgreen: .

Coudak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 23.12.2010 16:21

Re: problém s autorádiem

Příspěvek od Coudak »

Zdarec připojím se tady k Vaší radám s prosbou. Koupil jsem Golfa IV je to 3 dv. verze a měl jsem tam nějaký rádio Blaupunkt. Z předešlého auta jsem rádio přehodil za JVC KD 501. Všechno jsem nechal tak jak bylo, ale přestali mi hrát zadní repra a stanice se trošku špatně chytájí, jinak vše funguje jak má. U toho chytání stanic vím, že je to tuším "modro bílý" káblík pro napájení antény. Ale chtěl bych poprosit kdo má zkušenosti se zapojením jestli by mi poslal schémátko, nebo nějakou fotečku se zapojením.
Děkuji

Uživatelský avatar
delong
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 267
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Fiji
Kontaktovat uživatele:

Re: problém s autorádiem

Příspěvek od delong »

"U toho chytání stanic vím, že je to tuším "modro bílý" káblík pro napájení antény"
Ono nejde o ten káblik ale o to či si použil fantómov napájač autoantény medzi anténou a tvojím "novým rádiom" lebo z neho ide tiež modrý káblik a ten musíš zapojiť do ISO konektora (pin č.5.) (A to už nespomínam v akom elektronickom stave je anténny vodič a predzosilňovač).
A ak ti zadné reprá hrali tak ti hrať musia aj s "novým rádiom" skús sa pozreť na nastavenie rádia " FADER " (Front Speaker a Rearl Speaker) možno tam bude pes zakopaný.Alebo môže byť špatný koncák v novom autorádiu,zle zapnutý konektor ISO atď. Nepíšeš či to JVC si už počul hrať na všetky 4 reprá. A repráky sa dajú aj "prepípať" stačí ti na to 1,5V tužkovka (baterka).
Na zapojenie rádia potrebuješ aj keď sa to nezdá nejaké znalosti z autoelektroniky. Daj si ale otázku rozumieš autoelektronike a elektronike aspoň v základoch?
Ak áno nepotrebuješ ani schému a obrázok a danú problematiku vyriešiš.
Ale tu vidím problém pre teba lebo ešte nevieš alebo nemáš snahu sa naučiť googliť . Ak ovládaš googľa tak aký problém? Stačí zadať zapojenie ISO konektora a odpovedí máš hafo :lol: napríklad tu http://chrudim.cz/tuning/interier/in_audio.html
Ak sa ale na zapojenie necítiš daj radšej radšej ruky preč poznáš to neučený majster hotový kat :lol:
Radšej obetuj pár drobných a daj to "vyšetriť odborníkovy" ušetríš si kopec nepríjemných problémov.(To zistíš niekedy až po rokoch alebo hneď keď ničo sa "odfajčí" alebo to zakouří :P )
Len pozor "odborník" a odborník je sakra rozdiel ! Robil som tiež po odborníkoch v servisoch a podnikaťeľoch a veru hanbil by som sa za takú robotu keby som ju mal odviesť ja zákazníkovy.Ale nájdu sa aj profíci čo sa hanbiť nemusia ale v poslednej dobe je ich v servisoch dáko pomenej čím to je :idea: ? Asi aká pláca taká práca :lol:

Coudak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 23.12.2010 16:21

Re: problém s autorádiem

Příspěvek od Coudak »

Díky za rady a poznal si to rozhodně mezi odborníky nepatřím, ale mezi úplné amatéry snad také ne :-) V předešlém autě ve Feldě jsem si dělal komplet aparaturu (přední, zadní repra, zesik a subw.) i s kabelama a nebyl problém. Tento dotaz jsem na forum napsal, abych se ujistil co se týče té antény, že je to ten správný drátek, který musím přehodit v ISO kostce na jiné místečko, aby mi to sedělo. U těch reproduktorů, tak ve Feldě co se týče výstupu reproduktorů, tak předek zadek normálně zapojen. V golfu vedou z ISo kostky jen vývody pro přední repra. Tak nevím jestli v tom není zakopaný pes, ale než jsem to přehodil tak hráli všechny.

Uživatelský avatar
delong
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 267
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Fiji
Kontaktovat uživatele:

Re: problém s autorádiem

Příspěvek od delong »

Tak v tom bude asi pes zakopaný ak ti nejdu drátky z ISO kostky a pozri aj do zadných dverí či sa tam dáke reprá nachádzajú :lol: je možné že ich niekto amputoval aj s káblami alebo sa tam nenachádzali už od výroby :D Poprípade zakúp nové repro (napr. kickbasy) natiahni vodiče nastav FADER a repráky určite budú hrať :lol: .
Ale ak pred tým hrali všetky :roll: tak to musí byť nejak divne zapojené. Z ISO kostky sú zapojené všetky repráky pokiaľ sa jedná o normálne zapojenie štyroch reproduktorov (Je tam len 8 vodičov). Ale to iste vieš keď si repráky zapájal na Felde. Tak veľa štastia nech ti to hrá :wink: .

Uživatelský avatar
VW-DEANE
Závodník
Závodník
Příspěvky: 622
Registrován: 23.02.2008 22:46
Bydliště: Nové Mesto n/Váhom

Re: problém s autorádiem

Příspěvek od VW-DEANE »

Ak Ti z ISO kostky idú len 4 dráty tak asi zadné repráky nemáš. Ja mám Boru, tiež mi idú len 4 káble, takže zadné reprá tam na 100% nebudú. Aj keď mriežky tam mám. Takže si môžeš byť istý že budeš musieť aj káble ťahať.
Nikdy nehovor že niečo nejde, pretože vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.

Múdrosť treba hľadať - hlúposť príde sama.

Coudak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 23.12.2010 16:21

Re: problém s autorádiem

Příspěvek od Coudak »

Tak jsem se podíval a reproduktory v zadu jsou a vedou k něm i kabely. Tak teď nevím jestli tam mám nějakej nešvar v zapojení a nebo mě čeká rozdělání plastů v interiéru, abych zjistil jak jsou zapojeny. Ach jo, ale díkec za rady :)

Uživatelský avatar
VW-DEANE
Závodník
Závodník
Příspěvky: 622
Registrován: 23.02.2008 22:46
Bydliště: Nové Mesto n/Váhom

Re: problém s autorádiem

Příspěvek od VW-DEANE »

Tak to si ma potešil. To možno tiež budem mať vzadu repráky.
Nikdy nehovor že niečo nejde, pretože vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.

Múdrosť treba hľadať - hlúposť príde sama.

Martas2010
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 24.10.2010 19:07

Re: problém s autorádiem

Příspěvek od Martas2010 »

golfar píše:nojo jenže úpava spočívá pouze v nápájení co já vím, přehození dvou pinů (paměť a spínaný +) protože vw koncern to má nesmyslně přesně obráceně... V tom bych chybu nehledal, pokud si pamatuje pozice rádia, nasavení zvuku atd...
Ja vymenil vestavene VW BETA radio za Kenwood KDC-414UA viz. zde: http://www.audiocar.cz/detail-autoradia ... a-828.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Jsem s nim moc spokojeny a neco podobneho jsem resil take.
Po vypnuti radia,vytazeni klicku a odendani panelu se pamet vzdy vymazala.
Nastesti je maual tak dobre zpracovany ze je tam primo poznamka u zapojovani do vozidel VW ze je nutne cerveny a zluty dratek prohodit,jsou uz na to primo pripravene takze bez problemu a potom pamet drzi.

Trochu problem je ale tato vec: U vestavene BETy se po vytazeni klicku radio samo vypnulo coz vitam ale i pri vytazenem klicku slo zapnout,u kenwooda to bohuzel nejde,...nevi nekdo cim to je a co v ISO konektoru prehodit?

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14719
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: problém s autorádiem

Příspěvek od tornado1 »

přehozením nic nezmůžeš.. prostě bud vypínaní s klíčkem nebo budeš stále zapínat a vypínat a půjde ti bez klíčku
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Martas2010
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 24.10.2010 19:07

Re: problém s autorádiem

Příspěvek od Martas2010 »

Dik uz mi odepsali i z tp audiocar a necham to byt.Pokud bych propojeni vratil tak jak to bylo radio pujde mozna nezavisle na skrince zapnout ale zase nebude drzet pamet

Uživatelský avatar
mikyna
Řidič
Řidič
Příspěvky: 169
Registrován: 24.06.2010 20:38
Bydliště: Rakovnicko

Re: problém s autorádiem

Příspěvek od mikyna »

Martas2010 píše:
golfar píše:nojo jenže úpava spočívá pouze v nápájení co já vím, přehození dvou pinů (paměť a spínaný +) protože vw koncern to má nesmyslně přesně obráceně... V tom bych chybu nehledal, pokud si pamatuje pozice rádia, nasavení zvuku atd...
Ja vymenil vestavene VW BETA radio za Kenwood KDC-414UA viz. zde: http://www.audiocar.cz/detail-autoradia ... a-828.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Jsem s nim moc spokojeny a neco podobneho jsem resil take.
Po vypnuti radia,vytazeni klicku a odendani panelu se pamet vzdy vymazala.
Nastesti je maual tak dobre zpracovany ze je tam primo poznamka u zapojovani do vozidel VW ze je nutne cerveny a zluty dratek prohodit,jsou uz na to primo pripravene takze bez problemu a potom pamet drzi.

Trochu problem je ale tato vec: U vestavene BETy se po vytazeni klicku radio samo vypnulo coz vitam ale i pri vytazenem klicku slo zapnout,u kenwooda to bohuzel nejde,...nevi nekdo cim to je a co v ISO konektoru prehodit?

Nazdárek koupil jsem si rádio sony x-plode a přesně jak píšeš, při vypnutí klíčku se mi vymaže paměť rádia, takže jak říkáš, když přehodim ty dva drátky, tak mi to půjde bez problémů,anichž by mi něco shořelo???

Uživatelský avatar
delong
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 267
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Fiji
Kontaktovat uživatele:

Re: problém s autorádiem

Příspěvek od delong »

ano pôjde to bez problému a nič ti nezhorý.A čo nedali ti k tomu manuál však tam by to malo byť tiež nie?

Uživatelský avatar
mikyna
Řidič
Řidič
Příspěvky: 169
Registrován: 24.06.2010 20:38
Bydliště: Rakovnicko

Re: problém s autorádiem

Příspěvek od mikyna »

Právě že jsem ho stahoval z netu a na tom co jsem dostal nebylo o nějakých drátech nic.Jen se ještě zeptam- když jsem zapojoval rádio, tak z auta vedly dva konektory s kabelama a to tak, že na jednom bylo myslim osm drátů a na druhém čtyři nebo pět. Na jakym z těch konektorů mam přehodit ty dráty a jak jsou teda barevně rozlišený?Daj se jen vytáhnout nebo je tam zális či jiné přichycení?Dík za radu.

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“