prosím o rychlou radu - kontrola tlaku oleje VYŘEŠENO

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
shiTT
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 391
Registrován: 23.12.2008 13:11
Bydliště: Hradec Krá-LOVE

prosím o rychlou radu - kontrola tlaku oleje VYŘEŠENO

Příspěvek od shiTT »

hojte,
měl bych takovou prosbičku. Mám podezření na špatnou funkčnost olejového čerpadla. Olej je nový. Ale problém je to že nevím jak zjistit, jestli čerpadlo má správný tlak. jak to jde zjistit? zároveň jsem tu našel spousty témat kde se píše o zanášení olejového síta.
otázky jsou tedy: kde je olejové síto, jak se dá zjistit tlak oleje, když se koupí čerpadlo, je síto jeho součástí?

zároveň jsem narazil na pojem sací koš, to je proboha zase co?:) na tyhle věci jsem laik, prozatím jsem to nikdy u žádnýho auta neřešil tak se možná blbě ptám... :oops:

díky moc za rychlé rady, s autem potřebuji jezdit...
Naposledy upravil(a) shiTT dne 15.01.2011 10:15, celkem upraveno 1 x.
VW Passat 66->96->110->142->85->184kW
VW Touran 74->100kW

Uživatelský avatar
vwpetrvw
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 28.07.2008 19:23
Bydliště: Krnov

Re: prosím o rychlou radu - kontrola tlaku oleje

Příspěvek od vwpetrvw »

Čauky
Správnou funkci olej. čerpadla zjistíš asi jen těžko :( . Můžeš sundat spínací čidlo a napojit na něj manometr a zjistit jaký je mazací tlak,měření se provádí na zahřátém motoru a na benzínech by měl být tlaj +- 1Bar méně už asi moc ne :D ,pokud je tlak nižší tak většinou značí opotřebování hlavní ložisek (vůle).K sacímu koši se dostaneš když sundáš vanu,drží vetšinou na jednom nebo dvouch šroubech připevněných k olej čerpadlu těsněný přes O kroužek.Na samotném čerpadle můžeš pak spároměrkama změřit vůli mezi ozubenými koly,ale jaká má být to nevím.....

Uživatelský avatar
shiTT
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 391
Registrován: 23.12.2008 13:11
Bydliště: Hradec Krá-LOVE

Re: prosím o rychlou radu - kontrola tlaku oleje

Příspěvek od shiTT »

a da se na pohled zjistit alespon v jakem je stavu (priblizne)? nebo jestli muze vykazovat nejake vizualni vady... s autem kvuli tomu totiz nejezdim pac se mi rozsvitila kontrolka oleje (nicmene po chcipnuti a nastartovani uz nesvitila a zacala zase az po chvili tak jsem zastavil a niikam dal nejel...) :(
VW Passat 66->96->110->142->85->184kW
VW Touran 74->100kW

Uživatelský avatar
vencacik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 09.05.2010 17:59

Re: prosím o rychlou radu - kontrola tlaku oleje

Příspěvek od vencacik »

Pohledem můžeš maximálně zjistit jestli není ucpaný sací koš na čerpadle. Čerpadlo samotné překontroluješ očima velice těžko. Může vypadat zdravě a přitom málo tlačit. Doporučuju koupit čerpadlo (max. 3000kč i se sluchátkem) a vyměnit. Stejně ho jednou budeš muset vyměnit a máš jistotu, že se ti to staré někde úplně nerozsype a nezadřeš motor.

Uživatelský avatar
mike125
Řidič
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: 29.03.2010 20:57
Bydliště: Zlínský Kraj

Re: prosím o rychlou radu - kontrola tlaku oleje

Příspěvek od mike125 »

a co to auto vlastne dela kdyz je v riti to čerpadlo??je aj nejaky jiny zvuk??mebo třepot???nebo to neco dela za jizdy?

Uživatelský avatar
vencacik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 09.05.2010 17:59

Re: prosím o rychlou radu - kontrola tlaku oleje

Příspěvek od vencacik »

Čerpadlo málo tlačí. Tím pádem poklesne tlak oleje. Problém se projevuje za běhu motoru. Při poklesu tlaku začne problikávat a pípat kontrolka mazání. Často se taky ozve cvakání hydroštelů, protože jsou v motoru nejvýše.

Uživatelský avatar
shiTT
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 391
Registrován: 23.12.2008 13:11
Bydliště: Hradec Krá-LOVE

Re: prosím o rychlou radu - kontrola tlaku oleje

Příspěvek od shiTT »

tak auto má následující projev: nastartuji a vše je ok, po ujetí pár km (cca 5-10 , nevím přesně) začne motor klepat (zvuk jako kdyby cvakaly hydroštely - zni to jako diesel). ALE POZOR! pokud se motor vypne a nastartuje se znovu, motor běží jak hodinky a zase po ujetí x kiláků se to ozve. Naposledy co jsem s tím jel se rozsvítila kontrolka mazání, dojel jsem cca 500m domu a motor vypnul. po nastartování opět vše ok, nic neklepalo a kontrolka nesvítila. nejprve když jsem ten zvuk slyšel tak jsem chtěl podezírat rozvody ale zvuk se ozývá ze zadní části motoru a rozvody jsou vpředu... poté mě napadly hydroštely ale ty by to dělali pořád a vypnutí motoru by na to nemělo vliv. Nadruhou stranu, to čerpadlo je pořád ve vaně ponořený v oleji tak nechápu proč po vypnutí motoru to nic nedělá :(
jinak nový olej - je ho tam dostatek, nový filtr, přidáno aditivum militec (2dcl a motor po něm krásně ztichnul ale cvakání zůstalo)
VW Passat 66->96->110->142->85->184kW
VW Touran 74->100kW

Uživatelský avatar
vencacik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 09.05.2010 17:59

Re: prosím o rychlou radu - kontrola tlaku oleje

Příspěvek od vencacik »

Na 99% olejové čerpadlo. Na 1% ojniční ložiska. 8O :D :D

Uživatelský avatar
shiTT
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 391
Registrován: 23.12.2008 13:11
Bydliště: Hradec Krá-LOVE

Re: prosím o rychlou radu - kontrola tlaku oleje

Příspěvek od shiTT »

a co by to mohlo byt jeste jineho? nedokazu si proste vysvetlit proc kdyz se vypne motor ty problemy prestanou... nemel by nekdo nejakou pravdepodobnou teorii???:)
VW Passat 66->96->110->142->85->184kW
VW Touran 74->100kW

Uživatelský avatar
vencacik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 09.05.2010 17:59

Re: prosím o rychlou radu - kontrola tlaku oleje

Příspěvek od vencacik »

vencacik píše:Na 99% olejové čerpadlo. Na 1% ojniční ložiska. 8O :D :D

:roll:

Uživatelský avatar
shiTT
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 391
Registrován: 23.12.2008 13:11
Bydliště: Hradec Krá-LOVE

Re: prosím o rychlou radu - kontrola tlaku oleje

Příspěvek od shiTT »

tze nic jineho to byt nemuze 8) moc diky, snad do dvou tydnu napisu jak to dopadlo:)
VW Passat 66->96->110->142->85->184kW
VW Touran 74->100kW

Uživatelský avatar
Marshall007
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 357
Registrován: 13.04.2008 13:16
Bydliště: SK-Levice

Re: prosím o rychlou radu - kontrola tlaku oleje

Příspěvek od Marshall007 »

vwpetrvw píše:Čauky
Správnou funkci olej. čerpadla zjistíš asi jen těžko :( . Můžeš sundat spínací čidlo a napojit na něj manometr a zjistit jaký je mazací tlak,měření se provádí na zahřátém motoru a na benzínech by měl být tlaj +- 1Bar méně už asi moc ne :D ,pokud je tlak nižší tak většinou značí opotřebování hlavní ložisek (vůle).K sacímu koši se dostaneš když sundáš vanu,drží vetšinou na jednom nebo dvouch šroubech připevněných k olej čerpadlu těsněný přes O kroužek.Na samotném čerpadle můžeš pak spároměrkama změřit vůli mezi ozubenými koly,ale jaká má být to nevím.....
ja by som si planoval dorobit merac tlaku oleja do kabiny,..vies mi povedat ako by som to najlahsie napojil (na stalo) tak aby mi fungovali aj cidla a aj ten tlakomer?
taketo daco: http://www.soundcar.sk/tuning-interier/ ... d7704.html

Chcel by som to pre vlastnu spokojnost, ze vzdy vidim aky mam tlak.

Uživatelský avatar
shiTT
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 391
Registrován: 23.12.2008 13:11
Bydliště: Hradec Krá-LOVE

Re: prosím o rychlou radu - kontrola tlaku oleje

Příspěvek od shiTT »

tak problém je již vyřešen! dal jsem nové olejové čerpadlo od FEBI, nechal přetěsnit vanu, nový olej a filtr a auto neklepe a jezdí:) to staré olejové čerpadlo bylo zanesené jako sviňa, nefotím a dám to sem... jinak díky všem za rady, každej mechanik co jsem se ho ptal a popisoval mu tuto závadu tak mi řekl že si nemyslí že by to dělalo čerpadlo...
VW Passat 66->96->110->142->85->184kW
VW Touran 74->100kW

biac1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 19.08.2008 18:44

Re: prosím o rychlou radu - kontrola tlaku oleje VYŘEŠENO

Příspěvek od biac1 »

zdar
mám podobný problém, nechal jsem vyměnit olejové čerpadlo ale po pár dnech se problém objevil znovu a možná ještě horší, Před výměnou mi to za jízdy začalo pípat a blikat ale po chvíli to přesta, teď už to samo od sebe nepřestane a bliká to až do zastavení.Mechanik mi řekl, že to bude asi nějaká klika nebo klikovka (fakt nevím přesně , jsem v tomto laik)kolem které to valí a netlačí jak má., Že je to na rozebrání celého předku , vybroušení a výměnu ložisek. S prací to odhadl na 10000-12000. Jsem zoufalý, protože do už jsem do toho nalil tento měsíc 7000 a hlavní problém setrvává.Zrovna těch 12000 nemám, takže pokud by někdo měl zájem o mazlíka s rok novým turbem, teď novým olejovým čerpadlem a spojkou tak případně prodám. Má xenony ve předu. Je třeba ale dořešit to mazání a vrže levý přední čep řízení.

Uživatelský avatar
vencacik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 09.05.2010 17:59

Re: prosím o rychlou radu - kontrola tlaku oleje VYŘEŠENO

Příspěvek od vencacik »

biac1 píše:zdar
mám podobný problém, nechal jsem vyměnit olejové čerpadlo ale po pár dnech se problém objevil znovu a možná ještě horší, Před výměnou mi to za jízdy začalo pípat a blikat ale po chvíli to přesta, teď už to samo od sebe nepřestane a bliká to až do zastavení.Mechanik mi řekl, že to bude asi nějaká klika nebo klikovka (fakt nevím přesně , jsem v tomto laik)kolem které to valí a netlačí jak má., Že je to na rozebrání celého předku , vybroušení a výměnu ložisek. S prací to odhadl na 10000-12000. Jsem zoufalý, protože do už jsem do toho nalil tento měsíc 7000 a hlavní problém setrvává.Zrovna těch 12000 nemám, takže pokud by někdo měl zájem o mazlíka s rok novým turbem, teď novým olejovým čerpadlem a spojkou tak případně prodám. Má xenony ve předu. Je třeba ale dořešit to mazání a vrže levý přední čep řízení.

Ozývá se ti z motoru cvakání? Co takhle špatné čidlo? A co jsi tam dával za čerpadlo? Měřil ti ten mechanik tlak oleje? Máš tam dost oleje?

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“