Voda z vyfuku

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
tomcalibra
Řidič
Řidič
Příspěvky: 76
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Česká Lípa

Voda z vyfuku

Příspěvek od tomcalibra »

Ahoj mam Passata 1,6 74kw 1997, kdyz stojim na miste s nastartovanym motorem tak mi prska voda z vyfuku,je to normalni?Taky se mi ztratila voda v chlazeni,tak jsem ted asi litr doleval,tak nevim ... dale hned po nastartovani za studena se mu nechce chvilku ject,jako kdyz jde na tri valce,svicky jsou nove,pak si trosku streli do vejfuku a jede normalne,zacina nejak zlobit....Poradite?

Passat 1,6
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 05.09.2010 17:32

Re: Voda z vyfuku

Příspěvek od Passat 1,6 »

Není to náhodou kvůli krátkým trasám? Jezdím do práce cca 15 km, než zavřu garáž mám mokrý flek za výfukem na zemi... Delší trasou se voda vypaří a je vše v pořádku.

živočich
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1387
Registrován: 07.07.2009 22:33
Bydliště: Žďár nad Sázavou a kósek k tomu

Re: Voda z vyfuku

Příspěvek od živočich »

u těch benzíňáků je to asi normál-u všech
Zdraví a sílu najdeš ve VW

Uživatelský avatar
čerf
Závodník
Závodník
Příspěvky: 647
Registrován: 22.09.2008 19:18
Bydliště: Děčín

Re: Voda z vyfuku

Příspěvek od čerf »

podle toho, co popisuješ, úbytek chladící kapaliny, nepravidelný chod motoru, bych řekl, že se ti fouklo těsnění pod hlavou a jde ti voda do válce. mohlo se už rozsipat stářím, ne tvojí vinou

rmacur
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 05.01.2011 12:58

Re: Voda z vyfuku

Příspěvek od rmacur »

těsněni pod hlavou mu určitě neprasklo to by mu všechna voda vybuřila ven...dyt tam jsou tlaky jak svina

miropele
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 20.06.2010 12:45
Bydliště: Petřvald u Karviné
Kontaktovat uživatele:

Re: Voda z vyfuku

Příspěvek od miropele »

Jo to bude tím těsněním pod hlavou ...je to 14 roku stare auto a je to jen těsnění ...jak casto dolivas vodu ?

indous
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 07.06.2008 21:03

Re: Voda z vyfuku

Příspěvek od indous »

A není to asi tím, že je výfuk studený, a když do něj jde horké splodiny, tak se v něm srážejí páry a vzniká v nich voda která se delší cestou a zahřátím výfuku strácí. dělá to hlavně u krátkých tras

qwertz90
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 19.10.2010 18:27

Re: Voda z vyfuku

Příspěvek od qwertz90 »

jo je to jak pise indous, nekde sem cetl ze ty vodni pary vznikaji pri chemickych procesech v katalizatoru...

Uživatelský avatar
sss601
Pilot
Pilot
Příspěvky: 723
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Voda z vyfuku

Příspěvek od sss601 »

ve vyfuku muze byt az 1,5l vody pokud clovek jezdi jen kratke trasy proto se doporucuje min 1x za dva tydny ujet 50km ale poradne to protahnout cast trasy dat na mensi rychlostni stupen ve vysokych otackach

Uživatelský avatar
čerf
Závodník
Závodník
Příspěvky: 647
Registrován: 22.09.2008 19:18
Bydliště: Děčín

Re: Voda z vyfuku

Příspěvek od čerf »

to že jde z výfuku voda je sice normální, ale nijak by to nevysvětlovalo to, že píše že se mu strácí voda z okruhu. můj názor je, že je těsnění už po tolika letech rozpadlé a prostě prosakuje.

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“