Pískání motoru při startu 1.6 16V

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

tsssuk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 16.10.2010 14:11

Re: Pískání motoru při startu 1.6 16V

Příspěvek od tsssuk »

Hoši dík všem za rady! Ozvu se jak to dopadlo:D Možná to hodím aj na vag:D

tsssuk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 16.10.2010 14:11

Re: Pískání motoru při startu 1.6 16V

Příspěvek od tsssuk »

Tak dneska jsem byl vyměnit klíňák, koupil jsem nový origo vw + práce + nějaké další výměny (manže radičky, vnitřní osvětlení atd) cena 965,- Kč. Bohužel musím konstatovat, že pískání přetrvává, i když již v měnší míře...co teď?

slovan
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 05.12.2010 09:21

Re: Pískání motoru při startu 1.6 16V

Příspěvek od slovan »

Zdar, včera jsem řešil podobný problém na stejném motoru. Sundal jsem řemen, odšrouboval obě dvě kladky, vratnou i napínací, očistil, ložiska stříkl WDčkem i když jsou zapouzdřené a od té doby nepíská. Když budeš mít dole řemen tak těma kladkama zatoč a poznáš jestli jde dobře, nebo "na sucho". Jinak asi nové kladky. Jedna příjde asi na 1000,-kč :roll:

tsssuk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 16.10.2010 14:11

Re: Pískání motoru při startu 1.6 16V

Příspěvek od tsssuk »

Ok ok, dík za radu, zkusím. Každopádně pár dní to nechám ještě tak, zkusím jestli se to zázračně neztratí, ale pochybuju. Budou to ty kladky, no zkusím jak ty...jen prostříknout. Nové se mi moc kupovat nechcou. Možná ještě ten alternátor? Ložiska? No uvidím každopádně dík.

Uživatelský avatar
HANZ500
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1032
Registrován: 28.01.2010 21:35
Bydliště: Kladno

Re: Pískání motoru při startu 1.6 16V

Příspěvek od HANZ500 »

Zdravim, měl jsem stejnej problém a v autorizovanym servisu mi řekli, že mi můžou vyměnit řemen a kladky, ale z vlastní zkušenosti to prej dělá kvůli vlhku, prý se to tam někde trochu usadí a než se motor ohřeje a voda nezmizí, tak to píská... :)
Dodge Challenger HURST 5.7 Hemi, Škoda Octavia IV PHEV, Dacia Pick Up 1.6 mpi, Škoda Octavia 2.0 tdi, Škoda Felicia 1.3mpi

Uživatelský avatar
Honza-88
Závodník
Závodník
Příspěvky: 554
Registrován: 21.09.2009 04:39
Bydliště: Brno, Šebrov okr. Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Pískání motoru při startu 1.6 16V

Příspěvek od Honza-88 »

Tak jsemchlapi dnes měnil taky řemen, a piská to pořád, zjistili jsme že to dělá ta vodící kladka.... takže jestli někdo ví kolik stojíí
dikec

Uživatelský avatar
DandyCZ
Závodník
Závodník
Příspěvky: 594
Registrován: 21.04.2009 08:56
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Pískání motoru při startu 1.6 16V

Příspěvek od DandyCZ »

Já sem za napínačku dával cca 900 a z a vodící 500 kč. Ale bylo to teda na benzín. Pokud ne chceš do autorizovanýho servisu, tak zajdu do nějaký autoprodejny kde se zaměřujou na škodovky. U nás jednu takovou máme. Hromada dílů z octy na golfa sedí a jsou daleko levnější. Např kladky co jsem vyměňoval byly úplně stejný značky co se mi po uctyhodnych 150tis km rozlítly a řemen dokonce origo VW..a stálo mě to necelou 2ku. Když sem koukal do jiných obchodů (kelly, elit...) tak by mě tam jen napínací kladka stála 1700 :(
Z mý zkušenosti nejlepší když zjistí podle Etky číslo dílu a pak hledat adekvátní díl v prodejně.
Nebo pokud to necháš na servis, tak pokud to neni nejakej vylozene nobl servis tak v tom umej kluci taky chodit a nepredrazujou to kdyz sou slusny.

Uživatelský avatar
Honza-88
Závodník
Závodník
Příspěvky: 554
Registrován: 21.09.2009 04:39
Bydliště: Brno, Šebrov okr. Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Pískání motoru při startu 1.6 16V

Příspěvek od Honza-88 »

DandyCZ píše:Já sem za napínačku dával cca 900 a z a vodící 500 kč. Ale bylo to teda na benzín. Pokud ne chceš do autorizovanýho servisu, tak zajdu do nějaký autoprodejny kde se zaměřujou na škodovky. U nás jednu takovou máme. Hromada dílů z octy na golfa sedí a jsou daleko levnější. Např kladky co jsem vyměňoval byly úplně stejný značky co se mi po uctyhodnych 150tis km rozlítly a řemen dokonce origo VW..a stálo mě to necelou 2ku. Když sem koukal do jiných obchodů (kelly, elit...) tak by mě tam jen napínací kladka stála 1700 :(
Z mý zkušenosti nejlepší když zjistí podle Etky číslo dílu a pak hledat adekvátní díl v prodejně.
Nebo pokud to necháš na servis, tak pokud to neni nejakej vylozene nobl servis tak v tom umej kluci taky chodit a nepredrazujou to kdyz sou slusny.
taky jsem tam měl origo řemen :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: a je pořád krásneeej
no a nevíte někdo jaký je číslo dílu téé vodící kladky,, mám pocit že je umělohmotnáá, dííík

Uživatelský avatar
DandyCZ
Závodník
Závodník
Příspěvky: 594
Registrován: 21.04.2009 08:56
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Pískání motoru při startu 1.6 16V

Příspěvek od DandyCZ »

Když sem napíšeš rok a kod motoru toho TDI 81kw, na ktery to asi chceš, tak ti to buď já (ale až večer) najdu v ETCE, nebo třeba bude někdo rychlejší.
No a taky jestli s klimou nebo bez...oni se u nekterych motoru pak taky lišej.

Uživatelský avatar
Honza-88
Závodník
Závodník
Příspěvky: 554
Registrován: 21.09.2009 04:39
Bydliště: Brno, Šebrov okr. Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Pískání motoru při startu 1.6 16V

Příspěvek od Honza-88 »

DandyCZ píše:Když sem napíšeš rok a kod motoru toho TDI 81kw, na ktery to asi chceš, tak ti to buď já (ale až večer) najdu v ETCE, nebo třeba bude někdo rychlejší.
No a taky jestli s klimou nebo bez...oni se u nekterych motoru pak taky lišej.
1,9TDI 81Kw, AHF s klimatronik
díík

Uživatelský avatar
DandyCZ
Závodník
Závodník
Příspěvky: 594
Registrován: 21.04.2009 08:56
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Pískání motoru při startu 1.6 16V

Příspěvek od DandyCZ »

Tak sem zapátral. A mělo by to být tohle:
Kladky.jpg
Vypadá to že u AHF se klima rozlišuje jen u řemenu. Kladky jsou stejný. Tak doufám že to tu někdo potvrdí. Mám asi nějakou nemocnou etku....ale mělo by to být ono.
Zajdi s těma číslama do obchodu, a když budou slušný tak ti poraděj. Já takhle chodím skoro vždy. Najdu číslo VW, zajdu do krámu jestli to samý není od škodovky :D

Uživatelský avatar
Honza-88
Závodník
Závodník
Příspěvky: 554
Registrován: 21.09.2009 04:39
Bydliště: Brno, Šebrov okr. Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Pískání motoru při startu 1.6 16V

Příspěvek od Honza-88 »

DandyCZ píše:Tak sem zapátral. A mělo by to být tohle:
Kladky.jpg
Vypadá to že u AHF se klima rozlišuje jen u řemenu. Kladky jsou stejný. Tak doufám že to tu někdo potvrdí. Mám asi nějakou nemocnou etku....ale mělo by to být ono.
Zajdi s těma číslama do obchodu, a když budou slušný tak ti poraděj. Já takhle chodím skoro vždy. Najdu číslo VW, zajdu do krámu jestli to samý není od škodovky :D
děkuji moc, a ty chodíš přimo do origo servisu do škodovky pro díly???

Uživatelský avatar
DandyCZ
Závodník
Závodník
Příspěvky: 594
Registrován: 21.04.2009 08:56
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Pískání motoru při startu 1.6 16V

Příspěvek od DandyCZ »

Nee to ne. Ale u nás ve městě má obchod jeden pán ( http://www.amd-autodily.cz" onclick="window.open(this.href);return false; ) a on se spcializuje hlavne na skodovky, ale jinak dily sezene na vsechno..obedna skoro odkudkoli. Já sem u něm dával dokupy mazla po bouračce. Nechal sem tam cca 10tisíc za různý blbosti. No a jak mají ty různý katalogy a systémy, tak mu to vyhledá náhradu, nebo vyndam ten dil VW a porovnám ho s skodovkou. A nemusí mi to obednavat z VW ale da mi to primo z kramu na octu. Pripadne mi to obedna primo z VW.
A hlavně je to typ člověka kterej tě nenatáhne, ale poradí ti, samo nekupovat to nejlevnější..ale ani to nejdražší se nevyplatí.

Treba tedkon sem kupoval svetylka do dveri (89kc z akus misto 350) nebo dorazy tlumicu na zadek. Z octavky 100 kus...podle cisel VW to vychazelo cca na 200kus...
Ne vsechno sezenes levneji...ale vetsina se da pokud netrvas na originalu.
Ono teda jako originaly nemaji takovej cenovej rozdil.
Ale spis ty lepsejsi nahrady uz tam sou dost rozdily. Jak je to pro VW tak si davaji vetsi marzi nekteri dodavatele.

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: Pískání motoru při startu 1.6 16V

Příspěvek od bifur »

Presne tak, ja tiez beriem veci v jednych autodieloch co sa specializuju na Skodu. Typek ma uz pozna vie ze mam golfa a vzdy to priamo porovname v Etke a tie ceny su fakt ovela lepsie. A este mi da skoro vzdy zlavu.. :D Alebo mi da na vyber viac znaciek (ak treba objednat) a na kazdu mi povie cenu, tak si vyberiem co mi vyhovuje.. Ak nahodou kupujem niekde inde, tak pytam ND na Oktavku.. :mrgreen: :mrgreen:

novobilskyt
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 24.01.2012 12:46

Re: Pískání motoru při startu 1.6 16V

Příspěvek od novobilskyt »

chlapi mam taky 1.6 16V, pískalo to, hned sem vyměnil kladky a řemen chvíli klid a dvuch týdnech znova za vlhka a za studena motor piska. Neví někdo co to ted muže být.? vodní pupma altík ..?

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“