3L - problém s převodovkou

1998 - 2005

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
Uživatelský avatar
Georgino007
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2086
Registrován: 18.06.2008 09:29
Bydliště: Plzeň

3L - problém s řazením

Příspěvek od Georgino007 »

Ahoj
Potřeboval bych pomoc od někoho kdo má zkušenosti s Lupem 3L. Máme jeden kousek v rodině... Máme problém s tím tlakovacím čerpadlem, pomocí kterýho to pak řadí rychlosti (nevim jak se to přesně jmenuje, je to ta věc vedle baterky :mrgreen: ) Už se v minulosti párkrát stalo, že se při otočení klíčku nerozběhlo, ale stačilo na něj poklepat a rozběhlo se. Letos v zimě se to ale začalo stávat pravidelně a víc. Vypadá to jako že je tam něco přidřený nebo tak něco. I když se na něj poklepe, tak se to párkrát převalí a konec. Takže jsem chtěl poprosit někoho kdo už to opravoval, jestli by mi poradil jak na to. Táta se do toho chce pustit, ale zatim nebyl čas, tak zjišťuju předem, co bude třeba vyměnit, koupit, atd. aby to pak byl o to větší fofr :mrgreen: Najde se nějakej mistr?
Díky za rady :wink:

Uživatelský avatar
Georgino007
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2086
Registrován: 18.06.2008 09:29
Bydliště: Plzeň

Re: Lupo 3L - problém s řazením

Příspěvek od Georgino007 »

Nikdo nic neví? :(

Uživatelský avatar
McMahon
Pilot
Pilot
Příspěvky: 731
Registrován: 19.05.2008 17:01
Bydliště: Guty 74
Kontaktovat uživatele:

Re: Lupo 3L - problém s řazením

Příspěvek od McMahon »

Těžko tak na dalku posoudit..... z timhle sem se ještě nesetkal ale kdyby to potkalo mě tak rozebiram a rozebiram az na to prijdu:-) Muze byt jen vadnej kontakt nebo čidlo tlaku vadne..... je toho hodně:-)

Uživatelský avatar
Georgino007
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2086
Registrován: 18.06.2008 09:29
Bydliště: Plzeň

Re: Lupo 3L - problém s řazením

Příspěvek od Georgino007 »

No jasný že to jde na dálku těžko radit :wink: Já jen jestli se někdo nesetkal s podobným problémem... času je málo, staví se barák, atd. :wink: Ale asi nezbyde než to rozebrat a dát to trochu do pucu :wink: :)

Uživatelský avatar
McMahon
Pilot
Pilot
Příspěvky: 731
Registrován: 19.05.2008 17:01
Bydliště: Guty 74
Kontaktovat uživatele:

Re: Lupo 3L - problém s řazením

Příspěvek od McMahon »

Když to nechce jet tak na tom nic pokazit nemužeš :wink: :wink:

Uživatelský avatar
Georgino007
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2086
Registrován: 18.06.2008 09:29
Bydliště: Plzeň

Re: Lupo 3L - problém s řazením

Příspěvek od Georgino007 »

Jj, pravda :mrgreen:

m.ploc
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 22.04.2011 09:21

Re: Lupo 3L - problém s řazením

Příspěvek od m.ploc »

Je to hydralické čerpadlo, které odchází kolem 130-180 tis. km repase je téměř nemožná, často také propouštějí nárdržky na olej a vdůsleku se zadře, někdy se běžně opotřebuje, na ebay je o to dračka a stejně dlouho nemusí vydržet, bohužel naprostá většina stejně jako já bude muset to čerpadlo koupit nové v ČR stojí cca. 25.000 kč vč. DPH ja ho kupoval v německu cca. 20.000kč.

Vůbec celý systém této robotické převodovky není příliš dlouhotvající odchází také často spojkový váleček v ČR cca. 6000kč a to nejhorší je řadící kostka nebo-li gangsteller cena 25.tis ta mi také už propouštěla tlak, on tlak pulzuje což znamená že pístky ve válečcích mají velké vůle. nejhorší je to, že je nerozebíratelná.

také čidlo opotřebení sp. lamely může způsobit stejný problém a to že se převodovka chová tak, že převodový stupen zustane zasekly a nepřeřadí nebo to rovnou kopne kvalt a pustí spojku rychle až auto skočí a zdechne, nebo nastartuje se ale plyn reaguje pouze v poloze "N"

Uživatelský avatar
Georgino007
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2086
Registrován: 18.06.2008 09:29
Bydliště: Plzeň

Re: Lupo 3L - problém s řazením

Příspěvek od Georgino007 »

No tak to jsi mě nepotěšil :mrgreen: Co znamená že je repase téměř nemožná? :mrgreen:

Uživatelský avatar
McMahon
Pilot
Pilot
Příspěvky: 731
Registrován: 19.05.2008 17:01
Bydliště: Guty 74
Kontaktovat uživatele:

Re: Lupo 3L - problém s řazením

Příspěvek od McMahon »

Prostě, že je nemožná:-)
Jinak bych jen poopravil, ze ten "gangsteller" - hydraulicky řadič neni nerozbiratelny. Uz sem par opravil, ale nedoporučuju rozebirat:-)

Uživatelský avatar
Georgino007
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2086
Registrován: 18.06.2008 09:29
Bydliště: Plzeň

Re: Lupo 3L - problém s řazením

Příspěvek od Georgino007 »

No teď když je teplo, tak to zase funguje bez problémů, ale budem teda shánět to čerpadlo, aby se to před zimou udělalo... díky za rady :wink:

Matrix.23
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 19.05.2009 19:21

Re: Lupo 3L - problém s řazením

Příspěvek od Matrix.23 »

Cau jestly mas problem z radicem tak neni problem mam na to nove dily. Radice opravuju (napr praskle vycko-za nove)

HatedRascal2
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 22.12.2013 22:05

3L - problém s převodovkou

Příspěvek od HatedRascal2 »

Dobry den prosim o radu. Lupo mame cca rok jezdeno bez problemu. ted se behem mesice stalo: auto na krizovatce zarazeno na pace dopredu-na displeji se ukazalo D ale neukazalo se jaka je zarazena rychlost. svitilo jen D a auto nereagovalo na plyn. Neutral sel normalne zaradit. Auto se odtlacilo, vypnul motor a po chvili nastartoval a vse v pohode. Pak se to stalo normalne za jizdy z kopce. auto normalne jelo, po pridani plynu zase nereagovalo a na dipleji se zase neukazala rychlost jen svitilo D. stalo se vam to nekdy? diagnostika nechlasi zadnou chybu. Jinak pri koupi vozu mi bylo receno ze pri otevreni dveri se tlakuje kompresor. pak normalne nastartuju a jedu. ted sem si vsiml ze po otevreni dveri se bud tlakuje chvili nebo vubec a dotlakuje se az po otoceni klice do prvni pozice. muze to stim nejak souviset? zkousel jsem zapnout Eco provoz ktery sme nepouzivali(ale pri koupi byl funkcni) ted nefunguje start stop. Je to chyba v elektronice? Tydla auta u nas nikdo nedela. tak jsem bezradny. dekuji.

HatedRascal2
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 22.12.2013 22:05

Re: Prosim o radu s prevodovkou na lupo 3l

Příspěvek od HatedRascal2 »

Pripojeno na jine diagnostice a ta napsala:

263-prevodovka 0107 mechan/hydraulicka porucha
841-snimas hydrau. tlaku v prevodovkce G270

Uživatelský avatar
McMahon
Pilot
Pilot
Příspěvky: 731
Registrován: 19.05.2008 17:01
Bydliště: Guty 74
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosim o radu s prevodovkou na lupo 3l

Příspěvek od McMahon »

Však z te diagnostiky je jasně vidět kde je chyba:-) Sminamč tlaku bude vadny. Ted jestli to byla sporadicka chyba nebo je uplne v čudu.

HatedRascal2
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 22.12.2013 22:05

Re: Prosim o radu s prevodovkou na lupo 3l

Příspěvek od HatedRascal2 »

Asi bude uplne v cudu. dneska sem stim jezdil a kdyz jsem nastartovany auto nechal stat tak se nekolikrat sepnul kompresor a tlakoval. predtim sem nic takoveho nepozoroval. Prosimte kolik ten snimac stoji? nikde to nemuzu najit. jak slozita je vymena? diky moc

Odpovědět

Zpět na „Lupo“