Osvětlení SPZ led diodami

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Uživatelský avatar
lukasko144
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2526
Registrován: 25.06.2009 21:40
Bydliště: Malacky, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Osvětlení SPZ led diodami

Příspěvek od lukasko144 »

Aj ja som bol pozriet tu SPZku, neblika.. Parkovacky tiez neblikali.. Blika mi to len pri nohach .. :)
06/2009: Passat Variant 2.0 TDI 2008 103 kW BKP 4Motion Highline Foto CZ , Foto SK
07/2007 - 05/2009: Skoda Fabia 1.4 MPI Foto
12/2006 - 06/2007: Skoda 130 Foto

Uživatelský avatar
Kami3120
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1515
Registrován: 04.09.2010 19:52
Bydliště: Praha

Re: Osvětlení SPZ led diodami

Příspěvek od Kami3120 »

Otázkou mi stejně v hlavě zůstává zda takovej chladič vůbec nějaké teplo odvede a životnost výrazně prodlouží. Ale prý se zatím jeví jako bezproblémové no asi mi nezbývá než to vyzkoušet. A spokojim se nejspíš jen se 3čipama 6 už by byl zbytečně velikej šajn líbí se mi u Lexusuů ty tam maj LED ale jen na malé svítivosti nebije to do očí, ale nesvítí to hnusně nažloutle.
Jinak kamarád mi řikal že ve firemních Sprinterech v plné raketě maj ledky všelijaký v interiéru a u SPZky taky a prej to od koupě na 3 vozech bliká, ale jen pravá ledka... Divné že? :D
_vyr_509sufit36cb01.jpg
_vyr_510sufit36cb03.jpg

Uživatelský avatar
pasat
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3451
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kósek od Kladna

Re: Osvětlení SPZ led diodami

Příspěvek od pasat »

pasat píše:
pasat píše:Taky bohužel nemohu SVS diody doporučit. Jedna už nesvítí... :?
A už nesvítí druhá ze 6 koupených v listopadu 2010... :evil:
A včera začala blikat další a vzápětí přestala svítit. Jdou ven. Z obou aut a objednal jsem :

http://tuning.autodoplnky.cz/lampy-auto ... s110492570" onclick="window.open(this.href);return false;
Přílohy
Výstřižek.JPG

Uživatelský avatar
pasat
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3451
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kósek od Kladna

Re: Osvětlení SPZ led diodami

Příspěvek od pasat »

lukasko144 píše:Aj ja som bol pozriet tu SPZku, neblika.. Parkovacky tiez neblikali.. Blika mi to len pri nohach .. :)
Přemýšlel jsem o tom a blikání je projev přehřívání diody. Nestačí se chladit, tak se vypíná a zapíná až se jednou nezapne vůbec, protože se rezistor "upeče". Proto ty "kvalitnější diody" mají větší chladící prvky (hliníková žebra). Pasat

Uživatelský avatar
Kami3120
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1515
Registrován: 04.09.2010 19:52
Bydliště: Praha

Re: Osvětlení SPZ led diodami

Příspěvek od Kami3120 »

tak ja jsem zvedavej pasate na to co jsi objednal take o tom uvazuji ale nejdriv jeste zkusim nejspis ty s chladicem, musis dat pak foto jak to sviti a zajimal by me i pohled zhora co tam je jak to je urobene :) ale ma to u me vetsi nadeje nez ty sufitky to teda jo. :)

s0ny
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 292
Registrován: 06.09.2009 14:30

Re: Osvětlení SPZ led diodami

Příspěvek od s0ny »

Je to určitě těma odporama a bude to problém všech těchto diod. Musejí mít větší výkon a nestíhají se chladit. Ten chladič bude možná i tak nedostačující. Lepší řešení jsou přídavné odpory, které jsou větší a mají větší chladič. Nevýhoda je zas, že se většinou nacvákavají na kabeláž a to se moc lidem nechce.

Uživatelský avatar
Kami3120
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1515
Registrován: 04.09.2010 19:52
Bydliště: Praha

Re: Osvětlení SPZ led diodami

Příspěvek od Kami3120 »

Ty s tim máš zkušenost mas nejakej konkretni kde koupit mozna uz bych o tom i uvazoval... :)

s0ny
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 292
Registrován: 06.09.2009 14:30

Re: Osvětlení SPZ led diodami

Příspěvek od s0ny »

Nově ty odpory nabízí i SVSPraha jak se dívám. Jen tam u nich mají blbé fotky. Možná už tam mají i vylepšené verze co se nemusí nacvakávat, ale jen se připojí spojkou před žárovku, ale mají malé obrázky. Je to v sekci Canbus. Pak už si tam můžeš dát jakoukoliv ledku bez čipu, protože ten odpor tam simuluje žárovku.

Vidět to jde zde: http://www.autoledky.sk/index.php?page=2&cat=8" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Kami3120
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1515
Registrován: 04.09.2010 19:52
Bydliště: Praha

Re: Osvětlení SPZ led diodami

Příspěvek od Kami3120 »

a kolika ohmový jsou potřeba, ale nevim jak bych se ke kabílkům co jdou do narazniku k SPZ dostával ale zní to zajimavě.

Uživatelský avatar
pasat
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3451
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kósek od Kladna

Re: Osvětlení SPZ led diodami

Příspěvek od pasat »

Jak jak? Vytáhneš lampičku co svítí na SPZ i s kablíkem, kterej je na konektoru do lampičky. Spíš jde o to napojení. Musí se to pořádně zaizolovat - je tam všude vzdušná vlhkost, tak aby to neoxidovalo. :?

s0ny
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 292
Registrován: 06.09.2009 14:30

Re: Osvětlení SPZ led diodami

Příspěvek od s0ny »

No právě to napojení není dvakrát nejlepší. Řeší se to svorkou, která prořízne izolaci kabelu.

Uživatelský avatar
pasat
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3451
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kósek od Kladna

Re: Osvětlení SPZ led diodami

Příspěvek od pasat »

pasat píše:
pasat píše: A už nesvítí druhá ze 6 koupených v listopadu 2010... :evil:
A včera začala blikat další a vzápětí přestala svítit. Jdou ven. Z obou aut a objednal jsem :

http://tuning.autodoplnky.cz/lampy-auto ... s110492570" onclick="window.open(this.href);return false;
Tak budu muset počkat : "10.1.2011 - Dobrý den, přijali jsme Vaši níže uvedenou objednávku. Bohužel Vámi objednané zboží momentálně nemáme skladem, dodáno by nám mělo být přibližně za jeden až dva týdny. Jakmile zboží obdržíme, ihned Vám je zašleme. V den odeslání zboží Vám bude zaslán informativní e-mail s číslem zásilky. S pozdravem http://www.autodoplnky.cz" onclick="window.open(this.href);return false; "

A zatím jsem vyndal už nefunkční diody od SVS a pošlu je na reklamaci :
- je tam krásně vidět jak jsou zabarvené do hněda od přehřívání
Přílohy
Spodní pohled
Spodní pohled
Vrchní pohled
Vrchní pohled

s0ny
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 292
Registrován: 06.09.2009 14:30

Re: Osvětlení SPZ led diodami

Příspěvek od s0ny »

Já teď objednával taky z autodopl... a čekám než je budou mít skladem. Vzal jsem ty s chladičem do SPZ. U parkovaček žádná varianta nebyla s chladičem, tak snad vydrží normální. Ještě jsem zkusil ty BA15S na denní svícení, tak jsem zvědav. Snad mě nezastaví hned první policajti.

Uživatelský avatar
Coster
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1512
Registrován: 04.11.2010 21:14
Bydliště: Praha-Barrandov
Kontaktovat uživatele:

Re: Osvětlení SPZ led diodami

Příspěvek od Coster »

Jen se zeptam v tech parkovackach to s tim prehravanim je jak ? Nejake zkusenosti ?
A co se tyce toho osvetleni SPZ pridam jen takovej svuj poznatek ze zivota. :-)
Bratranec daval do Golfa V Ledky do SPZ z nejakeho Tuning shopu z Plzne za 120,-/kus a ma je tam od kvetna 2008 a behaji paradne :-) Nwm jak moc je to jiny od passatu ale rekl bych ze o moc ne.

s0ny
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 292
Registrován: 06.09.2009 14:30

Re: Osvětlení SPZ led diodami

Příspěvek od s0ny »

On totiž nemá v Golfu asi hlídání žárovek. U Passata se to musí oblbnout odporama a ty se nestíhají chladit.

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“