tlmice+abs

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
heno
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 16.10.2009 21:35

tlmice+abs

Příspěvek od heno »

Zdravim, potrebujem pomoct. Dal som menit komplet tlmice na Passate B5.5, 1,9Tdi, 96kW, r.2005. Dnes som bol pre auto a pozeram, ze predok je vysoko, ako allroad, pred vymenou som mal medzeru medzi kolom a blatnikom cca 5cm a teraz okolo 10cm. Niekde som cital, ze pri vymene ramien, ak sa dotahuju na zdvihaku a nie na zemi sa to stava, ale pri vymene tlmicov?? Stretli ste sa uz s tym?? Tlmice isli Bistein. Skuste mi poradit, neviem nic okolo toho najst. Dakujem.

Mimochodom, menili mi aj predne kotuce a platnicky, este nie su zabrzdene. Mam dojem, ze na poslednych metroch pri zastavovani sa mi zapina ABS, je to normalne?? Dakujem.

Mraca
Pilot
Pilot
Příspěvky: 811
Registrován: 31.01.2009 13:34
Bydliště: Ustecky kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: tlmice+abs

Příspěvek od Mraca »

Menil jsem puvodni tlumice za Kayabi a predek se mi taky zvedl. Podle kluku v servisu i podle zdejsich klubaku je to normal. :wink:
VW Passat B5.5 Variant 4Motion 1.9TDi PD -Ex
VW Passat B7 Variant 2.0TDi CR DSG

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: tlmice+abs

Příspěvek od majkl1 »

Ale 5cm je zatraceně moc. Oproti sachsům se to zvedne tak o 2-3cm. :roll: Neměl jsi před tím nějaké tlumiče na sníženej podvozek? Záleží na výšce umístění spodní misky pružiny. Pokud máš ještě ty staré tlumiče změř vzdálenost misek od spodního uchycení tlumiče.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

heno
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 16.10.2009 21:35

Re: tlmice+abs

Příspěvek od heno »

Myslim si, ze to bude v umiestneni misky na samotnom tlmici. Pozeral som 6-passatov a vsetky mali misku tlmica schovanu niekde na rozhrani disku a pneu. Ja ju mam nad pneu. Teda tam je tych cca 5cm co mi to zdvihlo. Aspon dufam. Bol som za mechanikom, vo stvrtok sa to bude menit, tak uvidim. Len to ABS neviem...

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: tlmice+abs

Příspěvek od majkl1 »

Povytažené čidlo.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

heno
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 16.10.2009 21:35

Re: tlmice+abs

Příspěvek od heno »

majkl 1, ake POVYTAZENE CIDLO?? nie som mechanik, nerozumiem. Skus vysvetlit. Dakujem.

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: tlmice+abs

Příspěvek od majkl1 »

Když ti měnili tlumiče, tak ti zřejmě povytáhli čidlo ABS. Stačí milimetr a už to dělá přesně to, co popisuješ. Zatlačit, případně překontrolovat čistotu kroužku pod čidlem. Řekni jim to, oni budou vědět. :wink:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
Tomášek
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9666
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lovčovice u Jemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: tlmice+abs

Příspěvek od Tomášek »

jj presne jak rika majkl, taky sem se s tim setkal, staci kousek a uz pri dobrzdovani spina abs

heno
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 16.10.2009 21:35

Re: tlmice+abs----VYRIESENE

Příspěvek od heno »

Dobry vecer. Tak sa zda, ze to mam vyriesene. Vcera som bol spät u mechanika a zistili sme, ze plynovo-olejovy tlmic Bilstein je od spodneho oka na ramene po misku ulozenia pruziny dlhsi o 2,5 cm ako original. Na stastie tieto tlmice nemaju misku ulozenia pruziny pevne navarenu, ako moje povodne Sachs-y, ale sa da tato miska otocit, takze po otoceni je dlzka od spodneho oka po misku na cm rovnaka ako moje povodne tlmice. Takze teraz mam ,,dieru" medzi kolom a blatnikom cca 5 cm-tak ako som aj mal.
Taktiez sme zistili, ze mam povytiahnute cidla Abs na oboch prednych kolach, po zacvaknuti uz Abs neblbne. Dakujem vam vsetkym za rady a prajem vela stastnych kilomerov...

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“