Jakej benzínovej motor?

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

L.i.b.o.r
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 392
Registrován: 11.11.2008 17:13
Bydliště: Brno

Re: Jakej benzínovej motor?

Příspěvek od L.i.b.o.r »

johny007 píše:ja bych byl pro 1.8T nebo 2.8 v6 4motion....1.8T se serou n75 a turbo (starsi n75 kolem 800,podle prodavajiciho a turbo repas 6500)2.8 vyssi spotreba,ale nemusis se spolehat na preplnovani a ma 150kw na coz 1.8T 110kw nebo gti 132kw a pojistka je vyssi,to je jasne.zase nekdo odsuzuje haldex(mezinapravovy diferak),ale je to o tom jak se k tomu chovas.spotreba cca vyssi nez 1.8T1,5-2l pri normalni jizde...kamos ma v bore 2.3 v5 a onicem.nejede jak bych cekal(srovnano s mojim golfem III 2.0 16V,oboji ma 150koni,ale 2.3 ma vetsi kroutak.vice zere a min jede).a jeste neco do IV golfu se nedavala VR6,ale V6.vsechno mam z vlastnich zkusenosti.jo a rotacka je naftak,ne?


takze jako LUKI
vem si kolik važí G3? 1100kg? a kolik G4 V5? většinou pod 1300kg nejde.

Jinak motory V5 a V6 jsou konstrukčne VR5 a VR6 :) motory jsou do V ale mají jen jednu hlavu válců.
Seat Exeo ST 2.0TDI

johny007
Řidič
Řidič
Příspěvky: 145
Registrován: 14.11.2010 11:21
Bydliště: OSTRAVA
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakej benzínovej motor?

Příspěvek od johny007 »

jo,ale u GIII vR6 to R delalo sevreni valcu pod urcitym uhlem.myslim ze to bylo 15 stupnu ale to bych kecal.Do golfa IV se davalo jen v5 a v6.jo,byl lehci to je pravda asi o 100kg(byli jsme primo na vaze) ale rozdil byl az moc velky.blbe se to srovnava no

Uživatelský avatar
cubic214
Závodník
Závodník
Příspěvky: 528
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Žilina (SK)

Re: Jakej benzínovej motor?

Příspěvek od cubic214 »

V g4 je to zovrenie take iste, klasicky V motor by sa tam nezmestil

L.i.b.o.r
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 392
Registrován: 11.11.2008 17:13
Bydliště: Brno

Re: Jakej benzínovej motor?

Příspěvek od L.i.b.o.r »

johny007 píše:jo,ale u GIII vR6 to R delalo sevreni valcu pod urcitym uhlem.myslim ze to bylo 15 stupnu
ale to bych kecal.Do golfa IV se davalo jen v5 a v6.jo,byl lehci to je pravda asi o 100kg(byli jsme primo na vaze) ale rozdil byl az moc velky.blbe se to srovnava no
a to sami má G4
Seat Exeo ST 2.0TDI

Uživatelský avatar
wowar
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 17.02.2009 16:28
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakej benzínovej motor?

Příspěvek od wowar »

Ahoj já mám 2.3 V5 125kw mam najeto cca 250tisíc spotřeba nejnížší 6.2 ale takhle pomalu asi uz nikdy nepojedu:Dprumer 7,5-9 pri normalní jízde kdyz to nekde honim je to jako z dírou v nádrži ale i přez to bych motor nemenil za 2,5 roku co to mám sem delal normalni udrzbu oleje filtry a pod. a jediny co odeslo byly kabely co dou ke svíčkám určitě to má nějakej složitej název ale ten neznam.Ale máma má 2.0tdi a včera sem z tim jel za 4,5L pri predpisovy jizde a ten motor uz ma taky neco za sebou cca 285tis:D

mc.bur
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 11.05.2009 12:14

Re: Jakej benzínovej motor?

Příspěvek od mc.bur »

1.8T mám ho už skoro rok a sem s nim maximálně spokojenej jinak průměrnou mám okolo 9 litrů..

Uživatelský avatar
chev
Člen klubu
Příspěvky: 654
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Třemošnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakej benzínovej motor?

Příspěvek od chev »

Tak k tématu jakej benzínovej motor do G4ky to vidim jasně....Pokud řešíš spotřebu,kup si diesla (ale pak nefňukej,že ti to smrdí jak Avie a nějak extra to zas taky neletí :D )...Pokud chceš mermomocí benzín, kp si 1,6 16V... Sice to nejede nějak extra,ale když víšjak na to,dokáže to jezdit s hodně slušnou spotřebou... Pak pokud bys rád takovej mainstream, tak asi 1,8T...Jede to,žere to podle toho jak na to šlapeš,celkově povedenej motor,obzvlášť ve vyšších výkonových mutacích... Když se bojíš,že se Ti na 1,8čce podělá turbo,nebo často jezdíš i krátké trasy,tak sou dvě alternativy k 1,8T (110kw) : A to je buď 1,8 bez turba(šíleně podceňovanej motor...Jede dost podobně jako turbo,akorát je potřeba držet v otáčkách,pokud to s nim umíš,spotřeba bude celkem vklidu...Jo a na podělanej atmosferickej čtyřválec to má celkem fajn zvuk)...A druhá alternativa je 2,3 V5 s 10ti ventilama...To bude kapku víc žrát,ale ten zvuk budekrásnej,hrubej...A pocitově to pojede skoro úplně stejně jako 1,8T(pořád se bavíme jen o 110kw)...No a pak se dostáváme k 2,3V5 20ventilů...To už 1,8T natrhne zadek, bude mít krásnej zvuk,a bude něco žrát...(ale tohle je už všeobecněji výkonová kategorie pro lidi,kteří neřeší spotřebu na prvním místě,protože prostě se 170ti koňma pod kapotou nebudete jezdit za 3,5l ani u fungl novýho baworáka s efficient dynamics,bo jak se to píše :-D) No a jako lahůdka na závěr... 2,8V6....Co dodat..Jel sem v tom jednou a fakt tenhle motor by se mi v golfu líbil nejvíc (teda až po R32,ale to je zase jiná cenová)...takže asi tak
Golf IV 1,8 20V Highline

L.i.b.o.r
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 392
Registrován: 11.11.2008 17:13
Bydliště: Brno

Re: Jakej benzínovej motor?

Příspěvek od L.i.b.o.r »

Proč tady každý vykláda že V5 žere víc než 1,8 T , jeli ste někdo v obou motoryzacích při různých stylech jízdy? ten kdo ano tak nemůže říct že v5 žere víc. Při jízdě po okreskach (skoro předpisová jízda) si veme V5 tak cca 0,5Litru na víc a to může být i způsobeno kondycí motoru. Jak se začne motoru šlapat víc na krk vytáčet ho do 5 - 6,5 tisíc otaček tak teprve uvidíš kterej motor víc žere, 1,8 turbo si př takovým stylu vezme o min. cca 2 víc než v5.


A že 1,8 20V jede podobně jako turbo jo? tak to bych chtěl vidět, ten motor má co dělat aby ujel 1,6 16V. Vždyť to po všech motorech co jsi zmínil žere asi nejvíc krom V6.
Seat Exeo ST 2.0TDI

Uživatelský avatar
chev
Člen klubu
Příspěvky: 654
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Třemošnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakej benzínovej motor?

Příspěvek od chev »

L.i.b.o.r píše:Proč tady každý vykláda že V5 žere víc než 1,8 T , jeli ste někdo v obou motoryzacích při různých stylech jízdy? ten kdo ano tak nemůže říct že v5 žere víc. Při jízdě po okreskach (skoro předpisová jízda) si veme V5 tak cca 0,5Litru na víc a to může být i způsobeno kondycí motoru. Jak se začne motoru šlapat víc na krk vytáčet ho do 5 - 6,5 tisíc otaček tak teprve uvidíš kterej motor víc žere, 1,8 turbo si př takovým stylu vezme o min. cca 2 víc než v5.


A že 1,8 20V jede podobně jako turbo jo? tak to bych chtěl vidět, ten motor má co dělat aby ujel 1,6 16V. Vždyť to po všech motorech co jsi zmínil žere asi nejvíc krom V6.
No tak s 2,3V5 nemám bohužel tak velký zkušenosti,ale věřim,že když na to budeš šlapat,tak se taky k 15ti litrům dostaneš...Takže se za spotřebu omlouvám...

A k 1,8čce... Na audi klubu dělali kdysi testy s A4kama,který na tom byly hodně váhově podobně a 1,8T mu nebyla schopná o moc ujet...Až při vyšších rychlostech nad 130km/h..Taky se všichni divili...Jo a že 1,6 16V skoro ani nepředjedu?Věř,že s tím motorem už nějakej pátek jezdim a levou zadní,možná ani podřazovat tolik bych nemusel..Takže asi tak...A s tou žravostí? Vůbec, kolik jsi toho najezdil s 1,8kou? Normálním stylem (např. včera cesta z Prahy 100 km za 7,5 a a z toho bylo 20% město,30% dálnice a zbytek silnice I. a II. třídy...) a když jedu jako hovado všech hovad, přes 13 litrů se nedostanu?Tak co furt všichni máte se spotřebou ?
Golf IV 1,8 20V Highline

L.i.b.o.r
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 392
Registrován: 11.11.2008 17:13
Bydliště: Brno

Re: Jakej benzínovej motor?

Příspěvek od L.i.b.o.r »

Jestli jsem sem se tě stou spotřebou nějak urazil tak se omlouvám, a 1,8 jsem jel, ale moc toho naježděnyho sní nemám....jen tak převážně ze zkušenosti známých. Když jsem jel z Jeseníku do PV 50% okresky (80-100km/h) 50% dálnice (120-140) a průměr 7,3. Kdo zná cestu ze Hvozdu do Vyšovic přes PV tak předpisovou jízdou sem to sjel za 6 litrů.
Seat Exeo ST 2.0TDI

Uživatelský avatar
chev
Člen klubu
Příspěvky: 654
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Třemošnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakej benzínovej motor?

Příspěvek od chev »

L.i.b.o.r píše:Jestli jsem sem se tě stou spotřebou nějak urazil tak se omlouvám, a 1,8 jsem jel, ale moc toho naježděnyho sní nemám....jen tak převážně ze zkušenosti známých. Když jsem jel z Jeseníku do PV 50% okresky (80-100km/h) 50% dálnice (120-140) a průměr 7,3. Kdo zná cestu ze Hvozdu do Vyšovic přes PV tak předpisovou jízdou sem to sjel za 6 litrů.
V pohodě...To je parádní spotřeba...Jak řikám,je to hodně o tom,jak se člověk dokáže s motorem sžít a když to někdo umí,tak pak jezdí takhle za málo...Pokud chce... A kdo pořád remcá nad spotřebou,tak ať si koupí Lupo 3L a jezdí styl nestyl za 3,5litru a je spokojenej :-D A do benzínů se nám nevrtá :-D
Golf IV 1,8 20V Highline

Uživatelský avatar
Killer2142
Závodník
Závodník
Příspěvky: 517
Registrován: 17.03.2009 15:44
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakej benzínovej motor?

Příspěvek od Killer2142 »

Po přečtení tvého úvodního příspěvku bych ti jednoznačně poradil 1.6 16V (ne "sr" ani 8V).

Říkáš jako druhé auto a jako druhé auto mít V5/V6 je podle mně blbost a na tyhle trasy (cca 15km) to bude hodně žrat, protože se to pomalu ani nezahřeje.

1.6 16V sice není na závodění, ale zase jak někdo říká že to nejede, tak to je blbost.

Spotřebu budeš mít okolo 7-8 litrů na popojížďky a pokud s tím vyjedeš na výlet, tak klidně pod 7 s tím pojedeš.

Už jsem to tu psal asi 2x ale ještě jednou a stručně: Uherské Hradiště-Zlatno(SK-kousek za Breznem) celkem 273km jedna cesta. V 5ti lidech (takže full auto) + plný kufr (celkem cca 370kg). Cesta: města,mimo města, dálnice: 20/70/10.
Kdo to zná, tak ví, že to nejsou žádné roviny. Celková průměrná na 2x273km = 7,3 litru/100. Styl jízdy: nebrdil jsem nikoho, ale je jasné že jsem tomu nenakládal na každé rovině. Dálnice 135km/h, mimo 95-100km/h.

Když jedu do Jeseníku (asi 4x za rok k rodině)180km jedna cesta, tak udělám ve dvou + něco v kufru a spotřebu 6,8/100km a to hodně naroste díky kopcům u Jeseníku (zlaté hory, Malá morávka, Karlova Studánka). Po tyhle hory mám 6,2-6,4l, pak to leze tak o půl litru navrch.

Každý ať si to přebere jak chce, ale já říkám že to není vůbec špatný motor. Jinak už pomalu vyhlížím nové auto a jsem skoro rozhodnutý pro 2,0Tfsi (ale quatro), možná zůstanu věrný klubu ale v 2,0Tfsi 4motion je pouze Tigouš a to nechci.

Uživatelský avatar
OndraV5
Závodník
Závodník
Příspěvky: 547
Registrován: 15.11.2010 14:50
Bydliště: Krucemburk, VWysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakej benzínovej motor?

Příspěvek od OndraV5 »

Mám Boru 2.3 V5 110kW. Včera jsem měl cestu z Havlíčkova Brodu dolu na jih do Záblatí, ve třech lidech.. Cesta 2x205km a dostal jsem se na spotřebu 7.6L/100Km, tak že max. spokojenost :) a žádný, že bych brzdil provoz...

tak tento motor vřele doporučuji :)

Uživatelský avatar
avalancheno1
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1531
Registrován: 20.11.2008 18:22
Bydliště: Strakonice

Re: Jakej benzínovej motor?

Příspěvek od avalancheno1 »

Mam 2.3 vr5 10-ti ventil, co se spotřeby týče tak dlouhodobou zimní mam 8,5L/100km a jelikož jsem ze šumavy tak jezdím hodně kopcovitej terén. Neměnil bych za nic na světě. Největší spotřeba kterou se mi kdy podařilo z toho vytáhnout bylo 13,5L ale to už bylo fakt hodně o hubu..
"Jak to má kola, nebo kozy, tak s tím budou problémy"

Uživatelský avatar
bear
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Curitiba, Brazil
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakej benzínovej motor?

Příspěvek od bear »

Už jsem to tu někde psal.
spotřeba 1.8t vs 1.6 16V, okresky stejná trasa (cca 120km) stejná rychlost (jeli jsme za sebou) 1.8T o 1L menší spotřebu než 1.6 16V.
nejnižší spotřebu co jsem u toho mýho viděl bylo 6.2 (viděl jsem i 5.9 ale to už se dalo srovnávat s chůzí :) :) :) ) a to člověk jede jak důchodce 50-90-50.

když se jedu normálně trocha projet tak se za hodinu vracím domů a spotřeba není problém 23L.

a že 1.8 20V je na tom stejně jak 1.8T se budu hádat do krve (pokud myslíme ty motory co se dávali do GIV) měl jsem 1.8 20V 2roky průměrná spotřeba 13L, teď mám 3-4 roky 1.8T ty dvě auta se nedaj absolutně srovnávat.
A je pravda že 1.6 to má problém ujet (1.8 20V)

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“