KATALYZATOR-pomoc

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
levendi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 22.01.2011 15:07

KATALYZATOR-pomoc

Příspěvek od levendi »

zdravim Vas vsetkych . mam Voslfagen bora r.vyroby 2001 , 1,6 16v.mal som pokazeny katalyzator niekedy mi otacky skakali od 1000 - 1200 a potom klesly na pozadovanu hranicu .. v servise mi povedali ze musim vymenit katalyzator , tak som ho vymenil a po vymene sa otacky motora chovali normalne klesali do normlanej polohy uz neskakali. ale po 3 dnoch jazdy mi zase zacali otacky pri pridani a hned zosliapnuti pedali otacky klesnu na 1000 az 1200 trocha a az po 5 sekundach klesnu na normal hranicuu
.. moze byt aj snimac pokazeny ?lambda sonda za katalyzatorom ? Lamda sonda ma nieco spolocne s otackymi motora ? poprosim Vas o radu ..

Uživatelský avatar
falko1983
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1690
Registrován: 12.08.2008 16:30
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: KATALYZATOR-pomoc

Příspěvek od falko1983 »

Spíš než na Lambda sondu bych se zaměřil na klapku,vyčistit a nastavit.Nicméně první co by jsi měl udělat je jít na Vag a nechat vyčíst chyby ten hodně napoví na co se zaměřit.
VW GIV 1.6 16V

levendi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 22.01.2011 15:07

Re: KATALYZATOR-pomoc

Příspěvek od levendi »

falko1983 píše:Spíš než na Lambda sondu bych se zaměřil na klapku,vyčistit a nastavit.Nicméně první co by jsi měl udělat je jít na Vag a nechat vyčíst chyby ten hodně napoví na co se zaměřit.
myslis ? lebo ja som mal auto v servisee a bola cistena aj skrtiaca klapkaa tak mi bolo povedan v servisee .. .. myslis ze je zle nastavena skrtiaca klapka ?? a Lamba sonda nema s tym nic spolocnehoo ??

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: KATALYZATOR-pomoc

Příspěvek od xerxes »

jestli čistlili klapku tak možná že neudělali základní nastavení a nebo udělali ale ne zprávně taky se stane že základní nastavení se nepovede na poprve takže doporučuji udělat základní nastavení klapky tak jak to pise VIS jak nepomuže tak kuknout na hodnoty teplotního čidla

levendi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 22.01.2011 15:07

Re: KATALYZATOR-pomoc

Příspěvek od levendi »

luki píše:jestli čistlili klapku tak možná že neudělali základní nastavení a nebo udělali ale ne zprávně taky se stane že základní nastavení se nepovede na poprve takže doporučuji udělat základní nastavení klapky tak jak to pise VIS jak nepomuže tak kuknout na hodnoty teplotního čidla
vdaka .... no a este k tej hodnote teplotneho cidla .. čo to ma s tym spolocne ?? fsimol som si ze dost dlho trva motoru aby sa zohrial a ked sa zohreje na teplotu aku ma , tak vtedy zacnu otacky blbnut ...

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: KATALYZATOR-pomoc

Příspěvek od xerxes »

pokud už to ti je podévné že auto se dlouho zahřívá tak je to možné že to je ono nebo ještě možné i termostat má na to vliv :roll:

levendi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 22.01.2011 15:07

Re: KATALYZATOR-pomoc

Příspěvek od levendi »

[quote="luki"]pokud už to ti je podévné že auto se dlouho zahřívá tak je to možné že to je ono nebo ještě možné i termostat má na to vliv :roll:[/quo
vlastne pred tym nez som dal auto do servisu mi otacky isli vyborne .. meneny je aj termostat .. a kedze pred stk som mal auto v servise tam mi vsetko opravili a aj precistili tu klapku . tie otacky mi blbnu od vtedy co som mal auto v serviseee tak ja sam neviem

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: KATALYZATOR-pomoc

Příspěvek od xerxes »

to jsou ty naše dupné servisy,všude to ojebujou :(

levendi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 22.01.2011 15:07

Re: KATALYZATOR-pomoc

Příspěvek od levendi »

No tak to mas pravduuu .. ale kedze som mal pojazeny katalyzator tak som ho dal vymenit a vlastne od kedy mam katalyzator tak otacky uz mi tak neblbnu ako ked som mal pokazeny katalyzator ...ale ked sa motor zohreje na 87 stunov tak vtedy niekedy citim ked , mam hodenu rychlost rychlo pridam a rychlo uberiem pedal tak vidim ze otacky klesnu na 1200 tu ostavaju paru sekund a potom klesnu do normaluuu ..strasne mi to vadi lebo mam zvysenu aj spotrebu sakraa .. tak teda cim to asi bude ??

Uživatelský avatar
falko1983
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1690
Registrován: 12.08.2008 16:30
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: KATALYZATOR-pomoc

Příspěvek od falko1983 »

Jak sem psal já a pak i radil luki.Za předpokladu že je paměť závad prázdná je následně potřeba zkontrolovat hodnoty čidla chladící kapaliny (je dvouokruhový jeden pro budíky a druhý pro ŘJ motoru) pak znova udělat základní nastavení klapky ten postup je tu už 1000X napsaný,zkontrolovat regulaci lambdasondy,zkontrolovat termostat(to že ti dali nový neznamená že funguje správně díly Starline atd.).Zkontrolovat filtry,svíčky,kabely ke svíčkám (odvyjí se od typu motoru)ten jsi neuvedl.Hlavní je prvně zajet na VAG a nechat vyčíst chyby pak je sem popř.napsat... :wink:
VW GIV 1.6 16V

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“