Passat B5 1,8T rozsvítí se kontrolka dobíjení při brzdění

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
VW hobby
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 31.10.2008 18:48
Bydliště: Janov u Krnova

Passat B5 1,8T rozsvítí se kontrolka dobíjení při brzdění

Příspěvek od VW hobby »

Prosím o dobrou radu.Začala mi při brzdění blikat kontrolka dobíjení.V servisu mi vyměnili repasovaný alternátor 120A,ale závada se znovu objevila.Udělalo to i když jsem zatáhnul ruční brzdu a chtěl se rozjet.Po nějaké době mně to přestalo bavit tak jsem sundal alternátor a vyměnil v něm regulátor.Vše jako před tím, nabíjí 14,4V, kontrolka zhasne hned po nastartování .Mohl jsem s tím dělat psí kusy a kontrolka se nerozsvítila,ale po zahřátí motoru se problém objevil znovu.Poslední dobou už se rozsvěcí i“dobíjení-servis“ a bzučí signál.
Už se s tím nedá jezdit.Pokud má někdo dobrou radu prosím o ni.Jo a diagnostika(VAG) žádné závady nepíše.

Uživatelský avatar
Lukas44
Řidič
Řidič
Příspěvky: 168
Registrován: 07.01.2010 18:40
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Passat B5 1,8T rozsvítí se kontrolka dobíjení při brzděn

Příspěvek od Lukas44 »

Jedině co mě napadá je skontrolovat kabely jestli není některej někde přerušenej... Nic jiného mě nenapadá co by to mohlo dělat. Možná by bylo dobrý skontrolovat jaké je napětí na svorkách baterie když ti svítí to dobíjení. Třeba to dobíjí jen to přístrojová deska neví ....
Golf IV 1.9 TDi 66 kW / Passat 1.9 Tdi 96kw 4x4 .....bejvávat PASSAT B5 1.8T 110 kW

VW hobby
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 31.10.2008 18:48
Bydliště: Janov u Krnova

Re: Passat B5 1,8T rozsvítí se kontrolka dobíjení při brzděn

Příspěvek od VW hobby »

Právě že to normálně dobíjí 14,4V.Už jsem uvažoval že zruším ten signál a budu jezdit dokud se to nějak neprojeví,ale mám strach že třeba prošvihnu jinou závadu, která nadělávíc škody.

VW hobby
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 31.10.2008 18:48
Bydliště: Janov u Krnova

Re: Passat B5 1,8T rozsvítí se kontrolka dobíjení při brzděn

Příspěvek od VW hobby »

Tak jsem to vyřešil.Všechny svazky kabeláže jsem zkontroloval včetně propojení mezi motorem a karoserií a mínus polem baterie.Všechny byly v pořádku,žádné přechodové odpory většího významu jsem nenaměřil a na žádnou závadu jsem nepřišel.Až na alternátor,byl po repasi nastříkaný nějakou barvou.Vzal jsem drát 6mm2, naletoval očka a zapojil na kostru alternátoru a mínus pól baterie.Závada už se neprojevila (najeto 600 km).

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“