KOLA, VIBRACE: neskutečné vibrace do volantu

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
Lazlo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 14.10.2007 02:35
Bydliště: Jeseník

Re: KOLA, VIBRACE: neskutečné vibrace do volantu

Příspěvek od Lazlo »

Otcovi na Alhambře 2001 mírně vybruje volant ale pouze cca do 60 km/h a na suchém asfaltu. Pokud jede po sněhu tak nic a jak překročí 60 tak už taky nic. Kola již dvakrát vyváženy (naposledy včera) kola přehazoval všelijak navzájem tzn. celkem prohozeno 8 kol (letní i zimní), spodek vše v pořádku. Nenapadá někoho čím by to mohlo být?

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: KOLA, VIBRACE: neskutečné vibrace do volantu

Příspěvek od patper »

Nejaka vule - napr cep....

Uživatelský avatar
Lazlo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 14.10.2007 02:35
Bydliště: Jeseník

Re: KOLA, VIBRACE: neskutečné vibrace do volantu

Příspěvek od Lazlo »

Ne nic vše pevné. Teď ještě dostal od známého tip na klínový řemen. Tak potom dám vědět.

Uživatelský avatar
Lazlo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 14.10.2007 02:35
Bydliště: Jeseník

Re: KOLA, VIBRACE: neskutečné vibrace do volantu

Příspěvek od Lazlo »

Takže klínovým řemenem to nebylo. Má někdo jiný tip?

maperola
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 01.02.2011 22:05
Kontaktovat uživatele:

Re: KOLA, VIBRACE: neskutečné vibrace do volantu

Příspěvek od maperola »

Pokud jsou kola opravdu dobře vyvážená na skalibrované vyvažovačce , mohlo by to ještě být poloosou. Kámoš měl na Sharanu vůli v kloubu. Na autě to nebylo znát až když se poloosa vyndala. Jediné co jsme poznali z jaké strany se to projevovalo. Při jízdě cca v 70km/h jsme cítili nepříjemné vybrace do volantu
http://www.ford.xforum.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Lazlo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 14.10.2007 02:35
Bydliště: Jeseník

Re: KOLA, VIBRACE: neskutečné vibrace do volantu

Příspěvek od Lazlo »

Informaci mu předám.

karlos-sa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 06.02.2011 11:57

Re: KOLA, VIBRACE: neskutečné vibrace do volantu

Příspěvek od karlos-sa »

Zdravím,
pročetl jsem, nenašel jsem :-)
Mám problém s Alhambrou 2005 1.9 85kW 145tis.km. Přibližně od 1700 do 2500 ot/min se při akceleraci auto jemně chvěje (jako když jedete po přerušované čáře), jde to cítit na volantu, ale i do seačky nebo podlahy. Pozoruju to až od trojky nahoru, čím vyšší rychlostní stupeň, tím je to výraznější. Po překročeno 2500 ot/min to úplně přestane.
Provedl jsem výměnu zadních silentbloků ramen, mám nové kotouče a desky, vnitřní klouby vypadají v pohodě (kontrola při výměně manžet). Kola jsou nová, perfektně vyvážená, provedena geometrie PN. Nevím tedy jakou vůli mají mít silentbloky motoru a převodovky, silentblok převodovky chodí asi 1mm (zespod vozu při zatlačení převodovky nahoru).

Co ještě zkontrolovat ???

Díky Karel

Uživatelský avatar
Janchi999
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 209
Registrován: 29.06.2009 08:14
Bydliště: SloVWakia
Kontaktovat uživatele:

Re: KOLA, VIBRACE: neskutečné vibrace do volantu

Příspěvek od Janchi999 »

skus zkontrolovat dvojhmotu :)
Volkswagen Sharan II, r.v.2002, 1.9 TDI PD, AUY, 85kw

Uživatelský avatar
odarroc
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 17.12.2007 20:56
Bydliště: Teplice

Re: KOLA, VIBRACE: neskutečné vibrace do volantu

Příspěvek od odarroc »

karlos-sa píše:Zdravím,
pročetl jsem, nenašel jsem :-)
Mám problém s Alhambrou 2005 1.9 85kW 145tis.km. Přibližně od 1700 do 2500 ot/min se při akceleraci auto jemně chvěje (jako když jedete po přerušované čáře), jde to cítit na volantu, ale i do seačky nebo podlahy. Pozoruju to až od trojky nahoru, čím vyšší rychlostní stupeň, tím je to výraznější. Po překročeno 2500 ot/min to úplně přestane.
Provedl jsem výměnu zadních silentbloků ramen, mám nové kotouče a desky, vnitřní klouby vypadají v pohodě (kontrola při výměně manžet). Kola jsou nová, perfektně vyvážená, provedena geometrie PN. Nevím tedy jakou vůli mají mít silentbloky motoru a převodovky, silentblok převodovky chodí asi 1mm (zespod vozu při zatlačení převodovky nahoru).

Co ještě zkontrolovat ???

Díky Karel


JJ .... Dvouhmota :D na tuty,presne jak popisujes,zrovna to resim

vlcak343
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 04.01.2011 16:54

Re: KOLA, VIBRACE: neskutečné vibrace do volantu

Příspěvek od vlcak343 »

Ahoj, potřebuji radu co s kmitajícím volantem při brzdění na Galaxy I. Závada se projevuje při slabém sešlápnutí brzdového pedálu. Rozkmitá se volant, s tím celé auto a zároveň začne kopat brzdový pedál jako kdyby pracovalo ABS. Toto kopání neustává až prakticky do nulové rychlosti. Všechny kotouče jsem nechal srovnat na soustruhu. Kola jsem vyměnil i s disky, nepomohlo to. Vyřadil jsem i ABS vyndáním pojistek, stále stejná závada. VAG hlásí, že je ABS v pořádku - bez chybových kódů. Při hledání závady jsem vyřadil vždy jedno přední kolo tak, že jsem zaškrtil brzdovou hadičku. Když jsem potom brzdil s vyřazenou brzdou na jednom kole, tak kmitání i kopání do pedálu zmizelo. Chovalo se to stejně u obou předních kol. Vyřadit zadní kola jsem už nezkoušel. Nenapadá mě co by mohlo být vadné. Prosím poraďte.

Uživatelský avatar
dvml
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 320
Registrován: 23.08.2009 23:35
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: KOLA, VIBRACE: neskutečné vibrace do volantu

Příspěvek od dvml »

Dej nové kotouče a máš klid.Soustružení je sice pěkná věc,ale musel bys to dělat přímo na náboji na autě,abys měl jistotu přesnosti.
Když nemyslíš,zaplatíš
Obrázek

vlcak343
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 04.01.2011 16:54

Re: KOLA, VIBRACE: neskutečné vibrace do volantu

Příspěvek od vlcak343 »

Proč ale je všechno v pořádku, když se vyřadí jedno kolo? Osoustružení dělal fachman na jedno upnutí a nedělal to poprvé. Zatím to vždy pomohlo.

Uživatelský avatar
Skyppy
Člen klubu
Příspěvky: 1265
Registrován: 03.07.2010 07:11
Bydliště: Březová - Oleško

Re: KOLA, VIBRACE: neskutečné vibrace do volantu

Příspěvek od Skyppy »

Tak to problematické kolo nech vyřazené a máš po vibracích :laugh: :laugh:
Né, teď vážně. Nejlepší je vzít úchylkoměr, přidělat ho na pevnou část, opřít o kotouč a otáčet. Ten Ti řekne hned, jestli ty kotouče hází nebo ne. Okem to nejde vidět.

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: KOLA, VIBRACE: neskutečné vibrace do volantu

Příspěvek od michall »

Asi napíšu blbost, ale nemůže to být třeba křivým nebo špinavým nábojem (či jak se tomu říká)? Kotouč je sám o sobě třeba rovný, ale na autě sedí křivě.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

vlcak343
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 04.01.2011 16:54

Re: KOLA, VIBRACE: neskutečné vibrace do volantu

Příspěvek od vlcak343 »

Půjčím si hodinkový úchylkoměr a zkusím otáčet předními koly. Máš pravdu, že se to okem nepozná. Výsledek sdělím. Zatím dík za tipy.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“